Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Acum am ramas insarcinata in concediu, la mare (ca si cu Adelina ), dupa ce am tot incercat din decembrie, anul trecut, cand am avut prima menstruatie dupa sarcina anterioara. Samburelul e ok, am sangerat foarte putin intre 4 si cinci saptamani, dar nu s-a format hematom. Insa avand in vedere avorturile si problemele din sarcina cu fetita mea, iau asa:

utrogestan 200 3x1/zi - 2 luni
aspenter 1/zi - 3 luni
magneB6 3x1/zi - 2 luni
acifol 5mg 1/zi - 2 luni
elevit 1/zi - pana la nastere
no spa - la nevoie

Nana, mamica de iubirice dulce , Adelina Ioana- 11 mai 2010, si 6+ DPN 16 mai 2012
povestea stelutei de mare - vestuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Nana, in afara de Aspenter si eu iau acelasi tratament, numai ca doar un Magne b6 pe zi si 8 de Utro zilnic.
O sa o intreb pe dr mea si de Aspenter ca tare mi-e frica.
A, si mai fac Proluton(progesteron injectabil) saptamanal.

Pup dulce!


Elly 7+ si Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Elly, multumesc, la fel si tie iti doresc...


Daria, eu merg la dr. Grigoras pentru ca la el am sfarsit cu monitorizarile mele si e singurul care mi-a explicat frumos si mi-a desenat pe foaie ovarele si cu diferente intre cele polichistice si celelalte, cum imi spusese ca as avea o alta doctorita etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Elly am predispozitie genetica spre trombofilie - din pacate am mai multe cazuri de tromboflebita si alte boli tromboembolice in familia apropiata. In plus, in sarcina cu Ade a fost vorba si de imobilizare prelungita la pat cu risc de staza venoasa. Testele de coagulare si trombocitele mi-au iesit putin aiurea atunci, insa dupa sarcina s-au normalizat. Acum nu am ajuns inca la laborator, ca abia pe 1 oct am programare sa fac o parte din analize gratuit (totul contra cost ar fi cam 600 de lei, asa economisesc vre-o 250 de lei), dar mi-a dat aspenter preventiv, sa nu fac vre-un tromb care sa oreasca fluxul de sange la samburel, avand in vedere "bagajul" genetic si antecedentele personale.

Nana, mamica de iubirice dulce , Adelina Ioana- 11 mai 2010, si 6+ DPN 16 mai 2012
povestea stelutei de mare - vestuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

Ellyshor iata-ma si pe mine aici multumesc pt invitatie
Noi o sa fim fluturas de sfarsitul lui aprilie, dar poate ne primiti si pe noi aici
Eu sunt cu sarcina obtinuta prin FIV la Polisano Sibiu, la Dr. Ispasoiu ... pe care am ajuns sa il ador, i-mi e asa de drag ca ma facut mamica ca nu o sa-l uit toata viata
Ellyshor ET-ul a fost pe 2 august, data posibila a nasteri dupa medic ar fi 22 aprilie. Doamne ajuta sa ajung pana acolo fara probleme!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

anaasta am vazut ca esti din timisoara si eu sunt si merg la Dr. Romeo Muntean, acum cu sarcina. Si AMH-ul meu e mic 0,4 si am fost la fel de speriata.
Asa ma bucur cand vad ca se intampla minuni si raman fete gravide asa in moment de cotitura, cand erau programate pe altceva... inseamna ca inca Dumnezeu nu nea uitat si mai face minuni pentru noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Elly, nu-i musai sa fie nevoie de aspenter. Analizele de trim 1 le-ai facut? Analizele pentru coagulare pe care le-am facut eu si pe care mi le-a recomnadat acum sunt aPTT, INR, timp Quick, timp sangerare, timp coagulare si trombocite. Daca astea iti ies ok, n-ai de sa iti faci griji.

Nana, mamica de iubirice dulce , Adelina Ioana- 11 mai 2010, si 6+ DPN 16 mai 2012
povestea stelutei de mare - vestuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui lelu

Ellyshor iata-ma si pe mine aici multumesc pt invitatie
Noi o sa fim fluturas de sfarsitul lui aprilie, dar poate ne primiti si pe noi aici
Eu sunt cu sarcina obtinuta prin FIV la Polisano Sibiu, la Dr. Ispasoiu ... pe care am ajuns sa il ador, i-mi e asa de drag ca ma facut mamica ca nu o sa-l uit toata viata
Ellyshor ET-ul a fost pe 2 august, data posibila a nasteri dupa medic ar fi 22 aprilie. Doamne ajuta sa ajung pana acolo fara probleme!



Bine ai venit la noi, iubita mea! Sarcina usoara!
Te trec imediat in listutza!

Elly 7+ si Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

elly ce-mi vad ochii, doamne ce ma bucur
sa fi ti sanatosi si sarcina usoara si un bebe vesel si sanatos si frumos si cum vrei tu

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

elly ce-mi vad ochii, doamne ce ma bucur
sa fi ti sanatosi si sarcina usoara si un bebe vesel si sanatos si frumos si cum vrei tu

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi


Mirelussss pup dulce cei mai dulci motanei din Univers!
Multumesc din suflet, Doamne ajuta sa fim sanatosi, asta ne dorim cel mai mult!


Elly 7+ si Babyboom

Mergi la inceput