Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(78)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

doloress imi pare rau pentru bunica ta ... Dumnezeu sa aibe grija de ea ! si multa sanatate tie

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Zumzu preconizam sa ajungem pe la sfarsitul saptamanii viitoare. Depinde de mai multi factori. Va mobilizati sa veniti si voi?

La tine sunt datoare cu un sincer "LA MULTI ANI". Am intrat pe-aici si de ziua ta dar eram prea obosita sa mai scriu. Sa fi sanatoasa, norocoasa si foarte fericita.

Eu tot n-am inteles cum i-a facut operatia lui Darius fara anestezie generala. Doar locala? Si el a stat cumintel sau cum?
Incepe sa se vindece? Il deranjeaza?

Pupici.

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Ce de activitati! Cata film, bebelusi munca, Mirela croaziere de toate se intampla.

Trebuie sa zic si eu un of: asa de tare ma enerveaza soacra-mea cateodata. Sper sa fiu o soacra ok cand a fi vremea. Se gaseste ea in treaba (si e pt a doua oara cand imi spune asta) sa traga concluzia ca laptele meu nu e bun si suficient ca si laptele praf si si sigur fetita nu se satura. Ca altfel ar dormi toata noaptea fara treziri. Si ca acuma e totusi aproape un an de cand alaptez etc Nici eu nu ma asteptam sa am lapte atata timp. Inainte sa nasc chiar ma gandeam ca in jur de 6 luni voi alapta si apoi vedem. Dar dupa ce am vazut m-am razgandit Vreau incet incet sa-i mai dau si lapte praf, am mai zis asta (din cauza de mers la serviciu imediat) dar nu vreau sa renunt la alaptat asa fara nici un motiv real si asa direct. Ideea e, ca nu are sens sa ma justific, ca asa de tare m-a enervat de nu mai am chef de nimic. Se baga ea in seama. Pe toate le stie si e de o curiozitate...nimic sa nu-i scape. Si pe deasupra ma cert si eu cu sotul, dar al meu nu-i de ala care sa inteleaga trebi de astea feminine, si pshihologice fine. Si mie nu-mi prea trece repede supararea.
Azi de ex am fost sa-mi caut rochie de nunta. Nu am gasit (alt motiv de nervi). De dimi pana seara imi plesneau titi de lapte ca nu mai stiam ce sa fac si cum sa ajung acasa mai repede. Asta nu inseama ca produtia e buna? Daca o mai ascult mult imediat o sa ma simt vinovata ca alaptez si acum. Nu mai pot sa o aud.

No...am zis aproape tot ce aveam pe suflet. E mai bine acum.
Am vazut ca azi cam toata lumea e "a naibii" cu vecinii, cu alte mamici, cu toata lumea din jur...am scris sa stiti ca si eu is pe acolo.

No...noapte buna fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Mai sunt pe fir, nu sunt de tot in Australia!

Adryiii eu zic ca este un mare si frumos dar sa ai sanii plini la 8 luni dupa nastere. La multe lunite fericite si luminoase Elena Alexandra! Mami de Elena, lasa soacra, inchide urechile, sanul tau si copilul sunt reale si importante. Restul.... nu exista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catal_ina10

Ma bag la film (de trei nopti ma uit la el, si va mai dura , ca nu poci sa vad prea mult, sunt mama obosita), Australia cu Nicole Kidman (frumoasa, frumoasa!) si un baiat cu umeri lati si solduri inguste care ma face sa visez (sssttttt, nu-i spuneti sotului ).

Mandra mamica de printesa filigran Sara Maria - 21.01.2011

o daaaaaaaaaa
super barbat si super tanti nicoleta asta

pupi si de la mine

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Doloress, hai mai, asa cum se zice aici in Valahia, cum nu-ti place de baiatu' ala??? Scuza-ma daca sunt frivola, dar uneori frivolitatea este un leac pentru dureri profunde. Sper ca ingerii sa fie cu bunica ta. Nu te cunosc decat virtual, nu o cunosc, stiu totusi ca esti un om minunat si ca, din ce spui, ea a fost importanta in minunatia asta a ta. Asa ca... sa fie cum e mai bine pentru sufletul ei si al tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

adryiii...vise de noapte
da o draq pe soacra ta, sa si tina parerile pt ea si sa nu mai vb neintrebata

patricia spor mamica, nush cumpoti lucra la ore din astea, eu abia mai vad tastele, scriu mai mult pe nv, defect profesional

dolores sanatate lui bunica
din pacate la romanica noastra draga se obisnuieste a se vedea si analiza la greu, gunoiul si paiul din ochiul altora
iar daca spui ceva de genul: "vai ce poseta frumoasa ai" or o spui din invidie ori chiar iti place



mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Andri hai capu' sus! Nu pleca tu urechea la invidioasa de socrosenie!
Am si eu specimen de genul, plus socru care ma intreaba din cand in cand "inca ii mai dai? mai ai lapte?" Treburi de-astea care nu ar trebui sa-i intereseze pe ei (mai ales pe socru!!!)

De cand am nascut tot aud intrebarile astea si s-au dat si de gol de ce ii deranjeaza/ intereseaza.

Explicatie: daca nu as fi alaptat, Patrick nu ar fi fost asa legat de mine: l-ar fi putut hrani si ei, poate chiar dormi la ei ! In visele lor le-am spus printre dinti ca asta nu s-ar fi intamplat nici daca ii dadeam doar LP!

Acum de cand ne-au aparut dintisorii primesc sfaturi de la persoane care au alaptat o luna - doua ca sigur ma va musca si mama-mama ce-mi va face! M-am abtrinut sa intreb de unde stiu ei in conditiile in care nu au patit asta pe propria piele?

Asa ca, draga Andri, fi fara grija. Binevoitori de genul la tot pasul! Nu exista sa nu mai fie bun lapticul dintr-o data asa! Bb Elena a luat foarte bine in greutate pana acum, este sanatoasa, voioasa, asa ca nu ai motive sa te indoiesti de bunatate de laptic de mama!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Dolores, e greu dupa ce imbatranesti, si daca esti si bolnav...dar eu zic ca daca ajung strabunica...fac chef. Imi pare rau de ea ca e bolnava, si de voi care ii sunteti aproape. Dar macar au cunoscut-o copii tai.

Pup fetele moralizatoare. Deja ma simt mai bine.
Mirela tu nu ai somn? Cata da tu nu te uiti la film? M-ai facut curioasa: acum trebuie sa-l vad si eu pe nenea ala din film.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Noapte buna fetelor!!

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput