Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(78)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Irinuka
Ai dreptate.Nici socrul nu se lasa mai prejos. Cred ca e prieten bun cu al tau Ma facea sa ma simt aiurea,ca si cum as fi iresponsabila ca nu hranesc cum trebuie copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Si da, si ei au impresia ca o sa o las la ei, si de astea...dar nu pleaca bebita de langa mama.

Cata...l-am vazut pe tip. Fain tip.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:



In sfarsit am recuperat si eu ce s-a scris pe aici. Am avut o saptamana infernala cu pregatiri si rezolvat de treburi inainte de plecarea lu' tati...acu viberi a plecat, sunt in butoi, dar o sa-mi revin io incet incet...

Vreau sa felicit mamicutele aniversate saptamana asta: Rox, Madalina si Zumzu - la multi ani, sa fiti santoase si iubite si sa va bucurati de bebelinii vostri o mie de ani!

La multe lunite si bebelusilor saptamanii!

Am salivat indelung la torturile de pe aici asa ca atunci cand mai faceti minunatii din astea aruncati si in mine cu o felie ca altfel vin si vi-l fur pe tot

Despre noi: am recuperat rezultate la analize: ca ok chiar usor peste limita desi pediatra zicea ca o suspecteaza de lipsa si la fier e 10 si limita inferioara e 11...o sa ajung saptamana asta la pediatra dar sigur o sa primesc renumitul fier in bot si nu-mi place deloc...deocamdata sunt in cautare de alimente car contin fier asa ca daca aveti idei de retete cu astfel de chestii abia astept sa le citesc...

In rest alerg toata ziua dupa ea prin casa...plange dupa mine daca ma departez pentru mai mult de 2-3 minute...trezirile nocturne sunt tot acolo...am ramas la doi dintoi unul mai mare si unul mai mic...toata ziua rade daca ma joc cu ea si e cu ochii pe mine ca pe butelie...la ora de masa papa pa in scaun ba pe o pernuta sub forma de fotoliu...cu o jucarie doua prin jur...daca sunt afara e si mai bine ca sunt multe chestii care ii distrag atentia...ieri am papat brocoli cu ou si cu unt...m-am si mirat ca i-a placut ca i-am mai dat o data pe la 5 luni si a fost esec total si de atunci nu am mai incercat da acu sigur ii mai dau si in alte combinatii...azi am papat pesti pentru prima data cu dovlecel...si combinatia asta a mers struna...n-a mai ramas nik...maine sa vad ce mai scornesc...

Papica eu o fac o data la doua zile...ieri si azi a fost o exceptie...

Doloress - Doamne Doamne sa aiba grija de strabunica ta iar tie sa iti dea putere sa treci peste aceasta cumpana.

Pup bebei bolnaviori si sper sa prinda puteri repede repede

Pana la urma cu intalnirea aia se mai aude ceva? Sa ma tineti la curent!

Va doresc o duminica placuta si va pup pe toate!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adryiii

Si da, si ei au impresia ca o sa o las la ei, si de astea...dar nu pleaca bebita de langa mama.

Cata...l-am vazut pe tip. Fain tip.

mami fericita de Elena Alexandra 17.01.2011


Prima parte: foarte bine !

A doua parte: nu-i asa ?

In seara asta imi fac de cap: film ,actori (apropo' are si fundu' rotund yummy...), forum, noapte nebuna.... Maine.... vai de fundu' meu cu copilu' meu energic. Poimaine sper sa va mai scriu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

da da bun tipu ala din australia...fetelor la somn...nu mai vorbiti de lucruri sfinte...pentru mine:)))))))))

Adry - subscriu la ce au zis fetele...si eu am primit replici de genul ca nu lapticul bun ca de-aia suge copilu din ora in ora si se trezeste noaptea...nah acu cu LP tot asa se trezeste asa ca (virgula) cainii latra caravana trece...tu faci cum stii mai bine si lasa-i sa latre...

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

ma bag si io la nani ca-s rupta de nesomn...am tras chiul maxim si cu trezirile cu fi-mea nocturne ba de sete ba de suzeta mai am un pic si imi bag cafea in vena sa stau cu ochii beliti toata ziua...

pup

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Piscotel micutele de voi! Ce greu o fi fara tati! Suntem aici pentru tine, sa ne scrii mai des acum.

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:


Neata! Bunica e mai bine, insa la 85 de ani... te poti astepta la orice. CATALINA- ea nu a fost bunica mea cea draga, cea dinspre mama care a murit cu o saptamana inainte sa plec eu in Canada, acum 7 ani m-a crescut. Bunica asta din pacate nu prea m-a avut la suflet, nu am stat niciodata la ea, o vedeam rar, in vizite. ( La vreo luna de viata, cand mama m-a lasat la ea pentru cateva zile m-a dus la orfelinat sa ma dea, imi lua cadou si apoi ii cerea mamei bani, aducea ceva bun de mancat si ii zicea mamei sa ii dea numai surorii mele si nu mie, a avut ceva cu mine mai mereu, nu stiu de ce....) Dar totusi tin la ea pentru ca e bunica mea, singura pe care o mai am. Ca eu am mai avut si la munte un rand de bunici (de fapt nasii lui tata, insa m-au crescut ca pe nepoata lor) Si asa ma doare sufletul sa vad ca se duce si ea, utlima din generatia ei in familia noastra.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Ups, am dat send...

ADRIY- nu baga de seama te rog pe toti binevoitorii, e minunat ca poti alapta in continuare si nu te lasa. Nu e garantat ca daca bea lapte praf nu se mai trezeste noaptea. Intr-adevar, e mai consistent, mai gros, dar laptele praf nu are anticorpii tai. Si al meu s-a trezit asta noapte de 4 -5 ori. M-am pus in cap azi noapte sa numar. Ca normal nici nu-mi dau seama si nici nu bag de seama. Ma trezesc la fel in fiecare dimineata, cu pofta de viata, pur si simplu de vreo 3 4 ani acusi fac treaba asta si m-am obisnuit foarte bine. Si nu vad nici un inconvenient. Daca si tu esti OK cu trezitul nu inteleg de ce s-ar baga cineva. Am citit undeva ca fiinta umana e programata sa manance putin si des.

PISCOTEL - fierul se absoarbe cel mai bine din carnita. Cea de vita e foarte buna.

CATALINA- eu prefer barbatii mai putin barbati, cu cat sunt mai #cute# si mai efeminati, cu atat mai bine. Imi plac cei copilarosi, comici, gen Robbie Williams, dar si tipul schizofrenic, slab si intunecat, gen Christian Bale.

Kevinul pare mai bine, dar tot cu muci la greu. Noaptea doarme bine insa. Aseara am fost la deschidera stagiunii de opera si l-am lasat acasa, a fost foarte cumintel, desi cand am revenit m-a certat. Patrick a fost incantat, a si dansat in stil de populara pe Verdi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza fetele.
Raport obicei frumos din partea lui Stef. Se trezeste la 7 cu chef de joaca si zbenguiala. Ii dau sa pape si il las in patut, ii mai dau de 2 ori suzy si adoarme la loc pana ma trezesc eu.(CRA-CRA-CRA)

Carmen eu i le tin maxim 24h. II mai pun in piureul de legume la pranz si i-l dau a doua zi dimineata. El deobicei manaca un iaurt intreg. Am sa ma interesez sa vad daca mai vand produse la fabrica. Stiam ca sut mai ieftine. Pt tine cred ca ar fi mai aproape sa ajungi acolo.

Mirela mi se pare cam gras iaurt 10%, cred ca mai degraba e o smantana. Plus ca smantana fiind mai grasa trebuie data cu precautie(1-2 linguri). Nu prea faca fata ficatelul lor la asa grasimi.

Catalina ce altceva mai contine branzica aia? E posibil sa fie si de la alti componenti ai laptelui sau branzei.

Gabiv un copil alergic la un aliment/component din aliment e alergic indiferent de varsta. Dar nu poti afla daca e alergic sau nu daca nu ii dai. Se considera ca de la 6 luni organismul lor poate digera glutenul. NU E NIMIC FACUT PE PRINCIPIUL ALERGIILOR CI A VARSTEI SI CAPACITATII ORGANISMULUI SA DIGERE. Cu profesorul de serviciu poate exista la scoala unde ai invatat tu, in alte parti sigur nu exista. O mai zic nu sta nimeni dupa 1000 de copii sa ii urmareasca sa nu faca ceva ce nu au voie plus ca daca il opresti urmatoarea pauza tot acolo o sa-l gasesti. Nu mai e si nu o sa mai fie scoala ce a fost odata.

Irinuka vii la Bucuresti? Cand, cand? vreau si eu sa ne vedem.


LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI!!!!!



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput