Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Mirela vezi ca pepenele galben pica greu la stomacel, mie mi s-a zis sa ii dau mai putinel o data

Gabi, legat de gluten dat dupa 6 luni...este ca si celalalte alimente care se dau dupa o anumita varsta. Daca se da mai devreme decat trebuie sa poate dezvolta teren alergic pe viitor, nu pe moment neaparat. Sunt multe mamici care zic "i-am dat miere si nu a avut nimic, asa ca ii mai dau". Mie mi s-a explicat asa, ca poate reactiona bine pe moment dar sa se dezvolte alergia pe viitor pentru ca i s-a dat prea devreme



PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui missmj

mirela ce visezi tu la croaziere ! auzi...ma zapacesti cand aud ca ai tai bebei maninca atita ! i-as pune si eu usturoi in mincarica, poate maninca si el mai mult. ia spune, cat usturoi pui ? de iaurt grecesc am auzit si eu ca ar fi f bun, unde ai gasit ?



Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

cam 2 maxim 3 catei de usturoi
la noi ori mancam ori la revedere
sunt mama rea cand e vb de mancat
nu jucarii, nu bagat mainile in gura sau in straichina cu ciorba, ca doar mamica se chinuie sa faca mancare
eeeee dracia dracului....glumesc
atat doar, cand vad ca le scade interesul dau drumul la gummy bear si stau cumintei
tre sa frec scoicile ca arata cadupa razboiul stelelor, ca ii mai apuca stranutatul,mai le scapa cate un desht in gura.....sau rod bretele .....

iaurt grecesc e la mega...tare bun mai e,mai imi scapa si mie cate o lingurita cu iaurt in gura

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

gabiv s o creada ele ca eu voi sterge kkt pana m or arde la crematoriu si ele sa shi flendure cururile prin croaziere pe bani motanilor mei, ca doar nu scrie fraier pe spatele meu
amu, nu s or puia si ei ca sobolanii

catalina eu de fiecare data cand da sa puna mana careva pe copii iau pozitia clostii infoiate......daca sare sa l pupe trag carutul inapoi, daca e pasnic individul stau mai relax
oricum nu mi plac indivizii isterici care sar pe bietii bebelusi ..cica sa i iubeasca sau se reped sa le zmulg jucariile si sa le baleasca....iar mamele lor stau pasive....uff

raluca n au mancat mult pepene,cam 2 feliute taiete bucatele, iaurtul li l am dat simplu, sper sa nu aibe ceva


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

patricia te am incurcat cu raluca

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

rmbbc, pai si eu tot cu descarcatul sunt pe aici!

gabiv, ai dreptate, baza e la mine, doar ca unii se misca cu viteza fulgerului (cand i-am zis copilului sa nu se mai apropie asa de bebe, raul era deja facut, el deja ii suflase in fata). Nu pe manute o zic de la inceput. Dar am vazut ca mai trebuie: nu va apropiati mai mult de 30 de cm, nu pupati. Sunt doar un uliu plesuv caruia abia ii cresc penele. Nu ajung tot timpul la gainile bezmetice care se apropie prea mult de puiul meu. Dar ma antrenez .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

mirela2, mami de 2 motani si deci dublu de griji si dublu de paza, te admir si te .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Ma bag la film (de trei nopti ma uit la el, si va mai dura , ca nu poci sa vad prea mult, sunt mama obosita), Australia cu Nicole Kidman (frumoasa, frumoasa!) si un baiat cu umeri lati si solduri inguste care ma face sa visez (sssttttt, nu-i spuneti sotului ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

va las si eu ca mai bijuteriesc ceva, numai la ore de-astea pot lucra din cauza copiilor


PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Vazut Australia, mi-a placut de pustiulica. De nenea nu-mi place insa nici sa ma tai. Dar mie nici nu-mi plac rolurile astea de barbati adevarati.

GABIV - si mie imi place sa mi se zica adevarul de persoanele apropiate, atunci cand le cer o parare. Vecinii, colegii si altii din categoriile astea, normal, ar trebui sa se abtina de la comentarii de genul asta. In strainatate am observat ca asa se procedeaza. Sau se face cate un compliment de complezenta. Nu total eronat si nesincer. De exemplu, te intalnesti cu o colega in metrou care e cat China, n-ai sa-i zici ca e slaba ca silfida. Eu de obicei gasesc ceva dragut (sincer) de exemplu, ce bine iti sta cu mov, imi place poseta ta, etc. Normal, as putea sa dau cu bata in balta, cum se face aici de atatea ori si sa-i zic, vai draga ce te-ai ingrasat. Dar nu se face, dupa parerea mea. Te abtii. Dar aici remarc ca unii au o placere deosebita sa-ti arunce cate o bomba de genul asta. Normal, si eu stiu ca sunt grasa si nu ma simt bine in pielea mea (ca doar ma uit si eu in oglinda) nu cred ca ar trebui sa mi se reaminteasca.


Of, sunt tare suparici ca bunica mea e tare bolnava, in spital. Nu se stie cat o mai duce. Are hemoragie digestiva, rinichii, ficatul, pancreasul, toate sunt in pioneze. Ma bucur ca zilele trecute am reusit sa merg sa o vad (e la un azil internata pentru ca are Alzheimer si nu poate fi ingrijita acasa) Si ma bucur ca l-am dus si pe Patrick. Poate o sa-si aduca aminte peste ani ca si-a cunoscut strabunica. E mare lucru totusi. Desi cred ca de acolo am pescuit virusul, era totusi spital, multa lume bolnava... Ca si eu am gatul in pioneze si nu ma simt prea bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Am terminat si eu gatitul...tocana de ceapa cu bucatele de porc ... o minunatie...miroase atit de bineeeeeee !

bebelusi spor la bijuterit !
catalina nu te spunem draga, ca si noi aruncam cate un ochi, doi la trupuri d'alea...
lorich,roxx,tunde aveti absenta pt ziua de azi...sa vedem cum o motivati !

gata ma bag la dus !
noapte buna!

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput