Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(78)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Neata si de la mine. Eu vreau 3 cafele, era un banc cu 3 cafele da' nu vi-l zic ca si asa vorbesc numai prostii

Ne-a trezit michimausu' ca in zilele lui de bebelusie, la 5.00
a vrut sa manance. a bagat 300ml, apoi dupa o ora de topaiala (vrea in picioare direct) iar a mai cerut, a mai bagat 150ml, apoi nani. Era insa prea tarziu, era deja ora de trezit copil mare pt gradi, spalat, mancat, etc...
iar acum sunt chiaunel.

LORI, - succes la pediatru, o sa fie bine! Ana racita, e sezonul, e in trend...

va pupacesc pe toate, sper ca azi s-au mai dus norii, ca si asa vine maine oficial, calendaristic toamna, mai adaugam si noi melancolie...
o zi frumoasa sa aveti!

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Neata

Si noi am dormit bustean toti trei..am pus-o la san la 6..imi crapau tzatzele..

Zumzu'hai ca n-am fost pe baricade..e gata operat Dariusucu?si ati scapt cu bine...ce ma bucur

Lori;imi pare rau pt voi..Sonica tot cu nas infundat..cred ca maine o duc la orl.Sanatate maxima

mergem la farmacia miraculoasa..sa vad ce produse mai au..daca gasesc ceva bun va scriu

o zi superba sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Buna dimineata la toate mamicile si la bebe!
Lori, imi pare rau pentru Ana..... sper sa ai treaca repede.
Apoi, vroiam sa intreb si eu de cartea aia cu "no cry solutions" daca este posibil as vrea sa o citesc si eu, chear si numai virtual. Multumesc.
Va doresc o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Off Lori, imi pare rau pentru Ana! Hai curaj, o sa treaca repede si o sa fie bine! si sanatate multa pentru micuta bolnavioara!

Spor la treaba Simo! Beah, nici mie nu-mi place sa cos. As face orice altceva dar nu sa cos

Am avut o noapte buna, cum nu am avut in ultimele n saptamani, adica s-a trezit pe la 1 si ceva, am mangaiat-o pe spate si s-a culcat la loc, pe a 3.30 s-a trezit si a papat, norocul meu ca aveam un san plin, plin cum iara nu am mai avut de nu stiu cand...ce-oi fi mancat eu ieri...aaa, cred ca am mancat aseara niste tocanitza cu multa ceapa, poate de la asta o fi fost
Acum ii pregatesc niste cereale cu fructe caci altfel nu vrem
Intre timp ma pregatesc si pentru serviciu...:(
Am un chef de numa

si cand va vad pe voi ca aveti chef sa va mai si suparati intre voi v-as da o mama de bataie, poate va reveniti
Laura, Gabi daca vi se pare ca are cineva ceva cu voi, ignorati pur si simplu, reveniti pentru celelalte, de ce suparare si luat lucrurile si plecat acasa?
Pentru mine atat sfaturile Laurei (multumesc) cat si sfaturile lu` GabiV (Multumesc) au contat. Mi-ar parea sincer rau sa vreau sa va intreb cate ceva si sa nu mai am cum
Fiti zen fetelor!

Aaaa, ar trebui sa ajung si la medic cu analizele alea de urina, tot aman, mama denaturata ce ma aflu

Aaa, Doloress, stai linistita cu pufuletii, Anais mananca pufuleti, si eu chiar nu ma consider denaturata pentru asta
Ii plac, nu ii fac rau...

Asa ca tot m-am intins la vorba pana nu o apuca pe Anais oracaiala...cand citesc cat de atente sunteti voi cu igiena, pupaturile etc etc ma ia pe sirul spinarii
eu nu as avea nervi pt toate astea
Pe Anais a pupat-o toata lumea de cand am iesit din maternitate, pe maini, pe obraji, nu ma streseaza chestia asta deloc
Cand ieseam in parc erau toti copiii buluc pe ea, n-am avut niciun stres
Poate o sa-mi spuneti de ulcior, ca nu merge de multe ori la apa

Covoare nu am iar parchetul il spal cu deterdent din hipermarket, fara bio, de-asta pt tot buzunarul maica

Sunt o mamica prea zen din punctul asta de vedere? Habar nu am

Eu ma gandesc ca la cati gainati (scuzati) am mancat eu si mai tarzior pamant cu apa sub forma de prejiturica, apa cu faina ca doar faceam biscuiti cruzi cand ma visam gospodina de cariera ... nu pot acum sa-mi cresc cokilu` in glob de cristal

Ma duc sa-mi hranesc copilu`

Pupici




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Tudor! Maia! Razvan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata..
ca tot vb de kk ieri,azi dimineata m-a ploconit Tudor cam in jumatate de pata asa ca sa fie treaba treaba!!!!
avem muci,destul de multi,vada ca a facut kk cam imprastiat ,offf..se mai termina odata faza asta cu dintii?m-am uitat in gura lui si are gingiile maxim de umflate sus,zici ca-i da 4 dinti odata..am sunat dr mea..dau o fuga pana la ea sa vad care-i treaba
va pup si La multi ani bebelusilor zilei!!!..inclusiv maraitului meu drag

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

multumim Tunde..atenta ca de obicei
apropos voi ati copt mere la microunde pt bebei?ca tare as vrea sa le fac mai repede dar nush daca e ok?

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

neata

e cineva pe aici care a facut pasaport la bebe? unde se face acum si ce acte tb?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Eu nu i-am facut la fiica-mea decat foaie de drum ca sa o pot aduca acasa, dar banuiesc ca actele cam acelasi sunt. Plus ca, (virgula) cred ca trebuie sa fie prezenti ambii parinti.
Uite ca am gasit: http://www.necesare.ro/index/articol/37-Pasaport%20pentru%20copii
http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t523478.html
http://www.reclama ilegala - avertizare.ro/forum/index.php?showtopic=10944
Sper sa-ti fie de folos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Vroiam sa mai scriu ca: desi cu intarziere dorim si noi celor care isi serbeaza azi ziua de nastere LA MULTI ANI! si multa sanatate, indeplinirea tuturor dorintelor!

P.S. Upsss, cred ca am facut ceva ce nu trebuia, cu link-urile alea de a iesit avertizare.... sorry! ara fara intentie.

Mergi la inceput