Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(78)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

hop si noi p-aici!

ca tot am adormit piscotu' sa ma 'destrabalez' putin. am avut un weekend relativ ok pana aseara cand mi-am gasit masina lovita in parcare...bineinteles ca am aflat de la altcineva si nu de la persoana in cauza ca deh...bine ca am dat io sfori in tara ca stiu cine a facut-o si uite asa abia azi la 4 m-a sunat respectiva persoana scuzandu-se ca s-a speriat...serios??? nu-s io mare soferita dar nici asa frate...in fine am sfarsit stand vreo doua ore la politie...maine ma duc sa fac dosarul si apoi bag masina iar in service...vara asta e a doua busitura in parcare...deh am vecini intelijenti...

incepem sa ne obisnuim incet incet doar amandoua...e greu...dar ma gandesc doar ca ptr tati e si mai greu ca nu are piscotul langa el si imi trece...o sa trecem si peste asta si o sa ne vedem curand...cel mai nasol e noaptea...nu prea-mi place mie sa dorm singura...bine nu-s singura, ca am piscotu', da' tati imi dadea un sentiment de siguranta.

acu sa raspund si io la ce am retinut de pe aici:

Mada - tare faza cu kk...am patit-o si noi in parcare la kaufland si tati a apucat sa o mai aseze si pe burta lui...imagine that:)))))))

Simo - tare faza cu "molu'" imi si imaginez multa inghetata peste tot si pe tine ca ariciul

la faza cu certurile je nu ma bag ptr ca nu-mi plac...stiti ce dor mi-e de certurile cu tati:))))) nu ma intelegeti gresit, nu incurajez cearta, dar e greu sa fii de acord cu atatea pareri din barlogul nostru...asa ca iei ce ti se potriveste si mergi mai departe, inveti cate ceva, mai razi, mai citesti despre gandaci (bleah), dar in final haideti sa fim tot o familie...vorba aia in toate familiile mai sunt scapari, de ce nu ar fi si aici...important e sa stii sa treci peste!

Tunde tare dragalasi copilasii tai in iubirea lor iubitoare. Mi-au placut tare mult.

cred ca mai erau niscaiva chestii, da-s paf cu somnu'...azi noapte am dormit 4 ore de draci cu masina...in seara asta sper sa prind un somn bun.

va tuc si va doresc o noapte linistita!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Roxx tava de-aia si alte cateva varietati gasesti pe www.pentrugatit.ro, de aici a luat si al meu sotz multe chestii de bucatarie, le gasesti la produsele pentru cuptor.Acum ca ma-i starnit desi eu is cam paralele cu buctaria insa sotzul meu e pasionat de asa ceva iti recomand tavile Emile Henry,best of ca sa zic asa....
Cateva accesorii de bucatarie am mai luat din Paris, langa restaurantul unde luam de obicei masa era un super magazin cu de toate de-ale bucatariei, sotzul meu era im al noualea cer cand ajungeam acolo.
Mi-a facut cadou cartea lui Gordon Ramsey: Bucataria Lumii poate se prinde ceva, raman la clasice si cele stiute si la parerea ca trebuie multa pasiune in Bucatarie si chef altef iese............noroc cu sotz, soacra(sarumana mama) si bona, astia cand intra in bucatarie nu mai ies de acolo, eu in schimb stau f. bine la masa si astept sa fiu servita, minunat sentiment!!!!
Admir pe toti cei care au rabdarea necesara in Bucatarie!!!
Am fost la Viena doar 3 zile, m-a dus al meu sotz, cam scurt dar a meritat, sper ca data viitoare sa fie mai mult de stat, a fost super asa cum imi place mie sa zic doar eu cu mine!!!, pardon , cu Maria(Maria Hilfestrasse)
Loutzy si Gabi ce v-a apucat ma fetelor!!!
Nu se cade ce naiba!!!!!
Loutzy ti-am zis ca te admir pt ca esti o tipa documentata!!!!
Gabi sper sa scrii si tu!!! Esti o tipa cu mult umor din cate imi dau seama si imi plac postarile tale!!!
Simo am ras tare tare de patania cu copii la Mall!! Cred ca era un nor negru deasupra Mallu-lui cand erati voi inauntru de s-au in tamplat toate cele ca altfel nu imi explic!!!!
Tunde superbe pozele , ca voi toti dealtfel!!
Din categoria filme de vazut: Something borrowed cu Kate Hudson ve va placea garantat!!! si mai are un film grozav parca My piece o heaven parca ,jopaca rolul unei tipe bolnave de cancer de colon, superba aceasta Kate Hudson ca si mama ei!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Scuze de graseli o sa ziceti ca-s analfabeta!!!! Ma trage acusi Gabi de ureche, insa de vina e oboseala si lumina slaba!!!
Lori sanatate la pui!!!! Bai nu pot sa cred nici bine nu a inceput gradi ca a si adus balauri acasa si i-a dat la furnicutza cea mica!!!
Zumzu sanatate la pui mic sa se refaca cat mai repede!!!!

Noapte buna la pui si mamici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Buna seara fetele!

Eu declar ca sunt epuizata si fizic si psihic.

Gabiv, uite na, ca-ti spun, ca n-o sa ne parasesti, ca ai multe fete dragi pe aici, si nu renunti tu asa usor la ce iti este drag.

Va pup si poate va mai scriu poate maine despre noi. Acu va spun doar ca se vede al doilea dintisor, incerc sa nu l mai culc la san, dar nici o sansa. Dupa cate incercari spuneti voi ca o sa adoarma singurel?

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

ZUMZU, ha, stiam eu! Uite, despre www.ikea.com/ro/ro/catalog/products/10133047" target="_blank">asta e vorba. E 2 in 1, adica forma rotunda normala si din aia cu gaura la mijloc. E f buna calitativ, fata de alte mizerii de prin carrefour & co (iti zice fata care a incercat cateva...)

VASILASANITA, nu se pune pb ca reusesti dupa nu stiu cate incercari. E un proces complex, care difera de la copil la copil. Poate dura 10 zile, poate dura 60, dar daca pui in balanta cu inca vreun an de adormit greu si somn intrerupt...cred ca merita, nu?
Eu nu mi-am pus pb inca sa o dezobisnuiesc de adormit la san, atat timp cat doarme noaptea intreaga, nu ma deranjeaza.Presupun ca intr-un fel sau altul se va obisnui pana la urma. N-o sa se marite de la tzatza lu ma-sa...Citeste cartea, o sa-ti lamureasca multe din intrebari!

In alta ordine de idei, multumesc pt ponturile cu tavile, o sa studiez!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

cata am ras cu lacrimi....adik sunt rea,, promit c o sa fiu cea mai buna soacra din lume.....sunt eu olteanca, dar nu s rea
mada ioiiii numa ce ti doreai....nasol....si eu am schimbat azi cate 6 kk de caciula
pastrav e file in mega, dar dupa ce l fierb il iau la mana si l aleg de oase, tot mai raman oase,de ltfelasa fac cu fiecare peste, somonul nu le place, pute prea tare a peste, salaul le a placut
sambata si duminica au halit peste, azi ou, maine le fac pt prima data spanac cu usturoi,smantana si ou si cred ca le pun si brocolii
piscot ...brr, asta ti lipsea, ce vecini nesimtiti
tunde mvaiii, ce frumos se pupa ei, dragii mamii

lui Robi ii iese un dinte sus,ma plange de numa,nici nu ma lasa sa ma uit,3 camilia i am dat azi...plus ca se trezeste plangand...offf
in seara asta au mancat pe la 5 juma 6, nu mai stiu, banana cu faragas de la monor...si trei sfert din alta banana, ca inca mai cascau gura, apoi la 8 plangeau de foame,lasi juma le am facut un lp, la 11 s a trezit Robi si mai inainte frasu.....pt lapte evident

magnetism pup si tie
gabi vezi cate trag inapoi cu arcanul



mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

uitai, noapte buna, ne vedem la cafea
sting si becul

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

`Neata!

Va astept la cafea!!!
Poftiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Wudy sarumanaaaaaaaaa

Sunt prastie!!! Ana e mai rau decat ieri, nu stiu unde am gresit frtilor!! daca raceala asta a inceput miercuri si a fost doar muci, in rest veselie, papa, activtate, rasete...cum naiba a inceput sa se agraveze asa de sambata, duminica???/Azi e mai rau decat ieri, tot febra, acum e cu tuse de aia de laringita, eu care nu voia sa merg la pewdiatra, simt ca nu s emai face odata 10 sa pelcam....firar sa fie de treabaaaaa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!

Vin si eu la cafea Alina

Lori..sanatate multa pentru Ana,doamne ajuta sa treaca repede.

Am avut o noapte buna,somn toata lumea fara treziri,pana la 6.30. sunt multumita si odihnita,deci ma apuc de treaba.
azi fac salata boef curatenie si calcat.

prima data ma invart pe langa o fusta a lui Cami,care trebuie cusuta...ma gandesc cum sa o abordez. nu imi place sa cos (io,marea gospodina) nu am rabdare..urasc.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput