Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(78)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Citat:
citat din mesajul lui anka-maria

Uitai sa va zic ceva important, pt. Fetele care dau apa la bebei din canuta cu cioc. Io am avut una de la Difrax pe care o spalam cu religiozitate dupa fiecare utilizare. Acu 2 zile m-am uitat mai atenta la canuta si am observat ca facuse mucegai in ciocul ala de silicon! Sa mor nu alta, doar ce-i dadusem apa lui bubu din porcaria aia.
Am incercat s-o spal cu o periuta mica, n-a mers, am sperilizat-o, nika. Nu se duc punctele alea negre si n-am cum sa ajung la ele in porcaria aia de cioc. Asa ca am aruncat-o. Mai am una de la Avent, pe care i-o dadusem la gradi. Daca si aia are asa ceva in cioc, fac moarte de om....

mami de Luca 10.01.2011


Am patit si eu cu un biberon. Si la mine s-a rezolvat tot cu aruncat. E drept. Eu am aruncat doar tetina...
Eu intorc tetinele pe dos si le spal... Dar din aia n-a iesit neam.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

iubaretii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

GABI - si daca pleci eu cui raman? Sper sa revii cat de curand....

TUNDE- superbi puiuti tai... mor dupa ochii Soniei, si Mario are asa o finete, seamana cu tine perfect.

Kevinul e mai binisor cu raceala, dar are diaree, ca sunt eu mama denaturata. Aseara am stat la terasa si ca sa taca bebe i-am tot dat pufuleti. I know, I know, bad mama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

TUNDE superb!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Multumim
Doloress;Si noi mancam pufuleti..sanatate lui KEVINUTZU..

Mai..la noi a venit toamna..seara e rece tare...mi-au inghetat picioarele in sandale..erau 4 grade si azi dimineata!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Gagici, am si eu o dilema la ora asta - ati vazut pe undeva tavi de lasagna de genul asta?

In alta ordine de idei, parca intreba cineva zilele trecue de forma rotunda cu peretii detasabili pt tort. Sunt super bune cele rosii de la Ikea, costa 40 lei. Daca nu intreba nimeni si este doar imaginatia mea...sorry, dar parca asa imi aminteam

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

TUNDE, mi-s dragi de mor puiutii tai, m-am uitat de cateva ori la pozele alea, sunt superbi!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

de la 20 incerc sa il adorm pe andrei...ma impingea, il puneam in patut, plangea...il plimbam, plangea, il puneam in patul mare, plangea...trecuse 1 ora, am inceput sa plang si eu, ma durea spatele...la 21.50 vine sotul, il ia, il pune in camera lui de joaca..si sta acolo de atunci si chiuie si zice "dirli dirli" ... si eu mooooooooor de spate. aveam in plan un tort in seara asta...o las pe maine.
tunde suuuuuuuperbi
roxx daca vad vreao tava d'aia te anunt
anka bine ca ai vazut din timp ... yuk ...
lorich o fifi miorlaita si febrila ! offfff
doloress numai cand aud de raceala cu diaree mi se ridica parul in cap...dar daca zici ca e de la pufuleti ... pup sanatate !

i-auzi ce zdranganele ala jucariile la ora asta...jesus christ ! cred ca il supara gingiuta si vrea joaca ca sa mai uite !

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

noapte buna

Roxx/Carmen;

Sunt mai slabute pozele..le-am facut cu telefonul..cu camera nu sunt pe faza mereu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

imaginatia nu-ti joaca feste roxx zumzu intreba de tava rotunda. am vazut ceva asemantor ce vrei tu prin kaufland, dar sunt asa maronii, nu stiu dc sunt pt lasangna. au si rotunde pt o persoana si mai mari



tunde

irinuka anestezie locala, de fapt foarte locala(in deget). nu stiu cat de mult a stat sau nu, cat l-au tinut cu forta etc (presupun ca a fost ca atunci cand i-am luat sange) pt ca nu am fost de fata la operatie.

Mergi la inceput