Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(78)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

da, ZUMZU, eu.
actul de nastere, ambii parinti, buletinele lor, taxa, si cam atat. a, si muuuulta rabdare...

la bebelusi e valabil 3 ani (noi am facut biometric), poza i-o face acolo.
pentru cele biometrice, numai pe Iorga. cele simple, si in Pipera.

sper ca te-am putut ajuta...

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

sar na de cafa cui a dat o,mai imi trebe vreo 2-3 kile ca sa ma energizez de tot

astia iar s au trezit toata noaptea
mama lor de dinti sau ce or fi....
in rest nik deosebit
sunt in priza cu montatul de centrala...caut diverse....
pupi si LMA sarbatoritilor de azi si sanatate lui Ana

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui zumzu

neata

e cineva pe aici care a facut pasaport la bebe? unde se face acum si ce acte tb?

Mamica de Darius Alexandru 2.01.2011
http://photosbynicoleta.blogspot.com

se face la evidenta populatiei..unde iti face si buletin

trebuie copii la parinti
-buletin
-certificat de nastere
-certificat de casatorie
copie si original certificat de nastere copil..amandoi parintii trebuie sa semneze formularul
si taxa PASAPORT la CEC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Am gasit
- crema de zi weleda cu 5 lei..30ml
-crema de noapte..la fel
-serum de rodii pt fata..2 lei
-demachiant weleda 5 lei
- lotiune de baie levantica 3 lei
o gramada de creme de astea mici la 10 ml cu 2 lei..IRIS/RODIE/TRANDAFIR/
-crema de maini cu rodii 5 lei
etc..pups

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

am intrat si noi in clubul muciosilor
ii atarna niste candelabre sub nas, pe care azi dimineata la 6 nu le avea...

long live adusul copiilor muciosi la gradi. care impart cu fratiorii lor totul - la bine si la greu.

TUNDE, - tara arde si baba se piaptana, dar.. cum de sunt asa preturi???!!! sunt pe cale sa "se iespireze"? ne intrebi daca vrem? ca io vreaaaaau!! dar "etc" ce inseamna? ai mai zis de astea si n-am fost io pe faza?

si btw.. ce frumos seamana la voi baietul-delicat si mumos cu mami si fetita blonzicioasa si ochioasa cu tati!

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Gata, ne-am intors!

Duamna dr. care avea program d ela 11 nu era (paote dupa 12!!, asa mi s-a zis- SIMO, asa-mi trebui, nu?), mi-am pus mainile in cap si fix cand sa-mi smulg singurul fir de par mi se ofera posib s-o vada o ucenica a dr. noastre, o dr. tinerica, il mai vazuse ea pe Robert in trecut, fff draguta. A consultat-o pe Ana pe toooate partile, nu e pulmonar cum ma temeam eu, dar a coborat cam pe la trahee; cauza:mucozitati pe care ea, mica fiind nu stie sa le inghita, suflet, stranute etc. efectul: mucozitatile irita si mucoasele produc, ca aparare si mai multe si tot asa. Mi-a dat Sinupret, colargol sa uscam cumva mucoasele alea, cred ca mi-a dat si un antihistaminic, tot pt motivul ala, si niscaiva aerosoli cu dexa - 2 zile sa nu producem vreuin edem laringic, apoi doar cu ACC pt a scapa de celelalte mucoztati. Cauza pt care afce febra- tot aceste mucozitati, si cauza pt care febra nu ceda deloc e ca eu i-am dat zilele astea dupa prospect si cica e prea putin, de ex nurofen nu treb 2,5 ml , ci 4, pt ca Ana e marisoara, are 9 kile.

Cam astea e...bine ca nu e mai rau!

Inca o data, desi is ca o placa stricata - SA TRAIASCA SLINGUL!! Ne-am dus cu taxi si ne-am intors cu autobuzul, in sling, sta minunea mea lipita de mine, celula pe celula, a dormit, a suspinat, s-a gudurat sub barba mea si-n plus desi am mers o groaza pe jos, pe la enspe farmacii cautand un medicament, nu ma doare absolut deloc spatele!!!

Tunde si eu as bali la produse, ca sa se pieptene si baba asta, insa..mi-e cam jena de efortul tau. nu stiuu...
Aaaa..ti-am vazut puii ieri - sunt superbi, eu n-am mai vazut ochi asa frumosi ca ai Soniei in viata vietilor mele- parca sunt pietricele pretioase!!!

La multe lunite RAZVANEL, MAIA si TUDOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

bine ca nu e grav la Ana

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Mai..cum sa va fie jena?
Lori/Ziki; intrebati pe Bebelu sau Roxx sau mai sunt si alte fete(Madalina,Dedicut,Irinuka,Magnetism,...nush cine mai era cu comenzile) la care am trimis..nu expira numai in 2012..sunt care in 2013..
Este o farmacie gratuita..cica primesc medicamente gratis..ca ajutoare..prin ora international..ceva gen caritas..si printre medicamente mai pica si cate un pic de weleda...nop..sa nu le dea gratis..le pune preturi d-astea de 2 lei
Ziki;etc..da am mai postat aici lista cu produse!
daca vreti joi dimineata ma duc si va cumpar..

trebuie sa ma gandesc ce am mai vazut pe acolo..ca m-o lasat neuronu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

waaa, cred ca era in perioada vacantei mele...

Dap, si mie mi-e jena. Te pun la drum, mami x2, prin farmacii pt ridurile mele si manusitele mele fine

dar daaaaa, vreaaaaaaau, la pretul asta as lua si pt cadouri/plocoane/atentii craciun, doamne la gradi, ceva...
sa ne spui ce si cum, ca eu ma bag. cu rusine, dar ma bag

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Hello!
Ziki, Lori stiu cum e cu jena fata de Tunde (), dar in alta ordine de idei produsele sunt superbe si daca ea tot s-a oferit acu' indrazniti.

Multumim pt urari! Urez si eu la multe lunite dragalasilor bebelusi Maia (oare ce mai face?) si Tudor (sanatate multa!).
Sanatate multa si Anei!

Am iesit dimineata la 9 afara si cand ne-am intors Razvan s-a culcat si inca doarme. Am sarit peste masa de la ora 10. Acum cand s-o trezi ce sa ii dau gustarea de 11 sau masa de 2?

Mergi la inceput