Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(78)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Oare cum i-o fi Maimuticii la Madrid? Cred ca super bine.
Mie imi place la nebunie sa vizitez orase si Mardid este unul dintre locurile de pe lista cu "Neaparat de vizitat". Plus ca al meu sot este un fan inrait Real Madrid si eu unul mai mic (pe motivul ca au si au avut mereu jucatori frumosi ).

Si apropos de tari straine, cand am fost la BCR sa platesc rata aveau o reclama la o noua asigurare de sanatate care acopera investigatii si tratament la Viena. Tipa de la ghiseul unde eram eu nu stia amanunte, mi-a recomandat sa merg la colega ei care se ocupa de asigurari numai ca la colega era o coada de persoane in varsta care faceau asigurarea obligatorie la apartament. O sa ma interesez cat costa ca suna destul de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Mi-am facut niste mere coapte, cu zahar, nuca si scortisoara. Au iesit suuuuper bune.

Va dau si eu o tema de cercetare (in special tie ROXX): m-am gandit eu ca de ziua lui, la 1 an, sa ii fac un tort special pentru el pe care sa il poata si manca. Ceva idei de tort cat mai eco, care sa poata contine zahar, gluten, dar fara chimicale, fara frisca ... Ma gandisem la tort de mere sau cheese cake - desi asta nu prea e tort.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

TUNDE, io ma fac ca prostu ca n-am inteles...ia treci tu inapoi si trage-ti sufletul acilea cu noi, povesteste-ne ce ai mai patit, ce te supara , ce te nemultumeste...
Mai, io ma pun de paza la usa odiseii ca vad ca toata lumea o ia la fuga. Ma asez in usa si nu ma mai misc de aici, na!

MADA, m-am gandit si eu mai demult la faza cu tortul, dar inca n-am ajuns la nici o concluzie. Cercetez
Despre faza din parcare de la Cora...no comment

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

A! MADA, intrebai de peste: pai eu am pe lista de la dr asa: salau, pastrav, somon proaspat, cod, pangasius, merlucius. Zilele trecute i-am dat stiuca, fiind singura chestie romaneasca pe care am gasit-o. O fi bine, o fi rau, nu stiu. Pastrav proaspat se gaseste in supermarketuri eviscerat (adica e curatat pe dinauntru si are doar oasele alea mari). Oricum si la file-uri poti avea surpriza sa mai gasesti oase, asa ca trebuie sa fii foarte atenta cand faci pt bebe.

Despre tort, la prima strigare, uite aici. Poti face si cu frisca naturala, pe care s-o prepari singurica acasa. Hai ca pana fac bebelusii un an ne vin noua niscaiva idei geniale...

Si repet: TUNDEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Lori, pupam mamica la capatul puterilor si Ana bolnavioara.

Mire, esti tare, tare, tare, dar, desi ai motani foarte, foarte simpatici, nu te-as vrea ca soacra pentru fii-mea, esti prea tare !

Anka, inteleapta vorba, a spus-o si Doloress referitor la interdictiile pe care sa le impui copilului. Poate n-ar fi rau sa ne povestesti mai multe despre cursul ala, tu te mai descarci, noi mai invatam ceva .

Gabiv, pacat. Pacat ca poti sa te lipsesti de noi. Mie o sa-mi fie greu fara tine pentru ca esti haioasa, ai sare si piper, ai o gramada de sfaturi bune si nu in ultimul rand, pisica . Mai tii minte cum spuneai ca-ti lipseste Shines? Sper sa te intorci si tu!

Mada, , in sfarsit cineva care ma intelege....
Foarte buna ideea cu servetele.

Mda...raserati de mine, ai ! Ziua de ieri a fost la fel de groaznica cum ma asteptam. Am fost obosita moarta iar domnisoara mea plina de energie. Nu mai fac petreceri din astea private pana cand o face 18 ani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

In primul rand vreau sa va felicit pentru ptiticii vostri pretiosi. Va doresc multa sanatate si voua si lor, caci asa se fac toate.
In al doilea rand, imi cer scuze ca dau buzna pe la voi asa, pe nepusa masa...
In al treilea rand, as vrea sa va prezint magazinul meu de botosei handmade, pentru bebei. Am si eu o minune in varsta de 1 an si 4 luni pe care am incaltat-o cu botosei facuti de mine si inca o incalt. Trageti un ochi si vedeti de va intereseaza ceva

http://www.breslo.ro/Shop/mirabelle


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

mada, chiar azi ma gandeam sa intreb si eu de maimutzici. De ce mi-o iei inainte ?

peste, atentie la pangasius! Am auzit ca e adus din Vietnam si plin de toate cele substante poluante.

mada, si sa nu uit, groaznica, dar de povestit , faza cu kk. As fi simtit/facut la fel. Tare buburuzul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Roxx;prezent!

Io nu m-am suparat ..m-am intristat..asa bine imi era aici..pe cuvant!si sunt foarte trista cand pleaca fetele..mai ales gen Gabi..care era sufletul acestei odisei..o iubesc f mult E o fata super de treaba..Nici Eu nu sunt o fire prefacuta...daca ceva ma supara am si scuipat afara..

Sunt cu amandoi cupilasi..tati plecat prin capitala..Fug toata ziua..in rest sunt bine..n-am mai patit nimic slava Domnului!

Am fost la tara in weekend..ne simtim bine acolo cu totii...asta mica toata ziua pe afara..Am facut gem de prune in ceaun ,cu un picut de zahar din trestie..asa ca merge si la Soniuc..

Lori ;cumnata mea a trimis copilul 2 zile la gradi si deja zace in pat!...mama masi de gradinita si parinti inconstienti care isi duc copilul bolnav acolo..sa se umple si restul de balauri!

In rest..am doua broscute iubarete..astia doi asa se iubesc de imi vine sa lesin de bucurie.
Soniuc e o dragastoasa si jumatate!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Tunde asa e, si ai mei sunt la fel, eu ma topesc, simt fericirea aia pura si-mi dispar ca prin farmec toate supararile, grijile, oboselile cand il vad pe Robert cum o pupa, cum ii pasa de ea, cum ii pune "sujeta" si n-o lasa la cabluri sau pe Ana care se lumineaza cand se uita la el ...si-l aplauda de bucurie.
Ii multumesc lui Doamne Doamne pt asta!!!

Kitzy esti sora mea de suferinta zilele astea!

Catalina am citit cartile lui Dr. menci si el zice ca pe tema "pangasius" e vb de canibalism de fapt intre producatori; cica ei au facut analiza pestelui la Institutul de Cercetari Alim. si pestele e foarte ok, nici vb de ceea ce se vb in art. ala pe net. ca urmare, eu i-am dat lui Robert, dar asta nu a vrut sa guste macar. Prefera somonul, pastravul..nah...de gustibus..

NOi am scos slingul d ela naftalina, Ana e febrila, miorlaita si vrea numai in bvrate, ma dor articiulatiile, asa ca am pus-o la sling, ce placut e, uitasem!!!!! Si Ana sta mai bine decat atucni cand era bebe...bine\intels ca a adormit acolo, iubita lu' mami.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Uitai sa va zic ceva important, pt. Fetele care dau apa la bebei din canuta cu cioc. Io am avut una de la Difrax pe care o spalam cu religiozitate dupa fiecare utilizare. Acu 2 zile m-am uitat mai atenta la canuta si am observat ca facuse mucegai in ciocul ala de silicon! Sa mor nu alta, doar ce-i dadusem apa lui bubu din porcaria aia.
Am incercat s-o spal cu o periuta mica, n-a mers, am sperilizat-o, nika. Nu se duc punctele alea negre si n-am cum sa ajung la ele in porcaria aia de cioc. Asa ca am aruncat-o. Mai am una de la Avent, pe care i-o dadusem la gradi. Daca si aia are asa ceva in cioc, fac moarte de om....

Mergi la inceput