Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(78)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lenuta8 spune:

Lori, ai o impresie prea buna despre mine, draguto!!!! De unde sa stiu eu de p.m. Ai uitat ca la mine microbul calc. a intrat dupa 50 ani, iar eu am primit lectiile de la fetele mele, care mi le dau cu portia , ca nu de alta, uit de nepoti in fata calc.
Asa ca, daca vrei sa discutam , fie ma suni la tel., fie imi scrii pe adresa de mail lenutacojocaru@yahoo, fr.
Acum alerg la pus muraturi, ma asteapta vreo 30 kg de legume.
Fetelor, va sfatuiesc sa nu va mai suparati si sa dispareti de pe forum ! Eu va iubesc pe toate si abia astept sa va citesc!
Un pt. toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata gagici!

BUNI LENUTA, multumim pt reteta si va mai asteptam cu minuni din astea, sunt foarte utile! (oare o fi buna si pt adulti? Intre noi fie vorba, chiar am vazut in ultima vreme mormane de catina pe tarabele din piata si ma intrebam in sinea mea la ce or folosi)

SIMO, esti criminala! Stiu insa ca atunci cand ti se intampla tie nu prea iti vine sa razi...Sa-ti fie de bine schimbarea de look!

ZIKI, placut pilda. Retinut!

GABI, nu fugiiiiiiiiiiiii!
Periodic tre sa se intample fazele astea...le urasc!!!



_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Carmen..ce bine ca Andreiutu se simte mai bineofff..ne facem noi mari
si Tudor are mucisori asa aposi..dar nu multi,dar nu mai scapam de ei neam..sa treaca vremea asta ca eu banuiesc ca de la schimbarile astea de temperatura este
Gabivalceanu..draga mea,nici eu ju snut de acord mereu cu ce se discuta pe aici,nu ma bag,mai dispar,mai apar,dar imi aduc aminte de perioada gravidiei ce frumos era,fara rautati si invidii.Asta e!!!
Simo..esti haioasa ca de obicei..pup si sigur iti sta bine

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Salut!
Eu am dus-o pe diana 3 zile la gradinita si s-a si racit, muci grosi si verzi in primele 2 zile, acuma si tuse si colac peste pupaza, a luat si Andrei, ca doar nu scapa el, of of. Acuma ei ii dor de gradi ca se plictiseste in parc cum toti prietenii ei is acolo si nu mai are cu cine se juca, da ne facem noi bine.
Andrei aseara s-a ridicat pentru prima data in picioare, da se ridica numa daca il intereseaza cu adevarat ceva, gen: mobil, laptop, cabluri, telecomanda, altfel nu, se multumeste in 4 labe si cum vede baia deschisa, ia o viteza, de abia-l prind pentru ca acolo e singurul loc unde nu-l las deocamdata A si ni se arata un incisiv central sus, il vad chiar sub gingie, stiu ca la Diana tare greu au iesit si mult timp a ramas umflat inainte sa iasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Roxx..Angie,multumesc!

Mai...ma speriati rau cu copii raciti la gradi
ma gandesc cu groaza ca prima raceala din viata lui bebe o va lua de altii ne-am tinut asa tare pana acum...doamne ajuta!



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Gabi, imi amintesc ca la "spui prostii" si mie mi s-a intunecat privirea.
Permite-mi sa te invat o smecherie pe care am descoperit-o la cursul ala de alergat prin padure: alege cu grija bataliile pe care vrei sa le duci! Mi-a luat ceva timp sa pricep cum se face asta dar de cand mi-a intrat in cap sunt muuult mai zen.
Te pup si te astept pe forum, ca mai sunt lupte de dus si mai ales victorii de sarbatorit.

Io-s in continuare racita varza. Iau siropuri, pastilute, beau lamaie, ceaiuri...nika nu merge, tusesc ca magarul si nasul imi curge fluviu. Ma tem ca voi ajunge la ceaiul de ceapa.
Bubu e bine, mi-a facut aseara o scena ciudata. S-a sculat din somnul de dupa-amiaza plangand si asa a tinut-o vreo 2 ore. N-a vrut sa manance, n-a vrut plimbare, plangea si cu suzi in gura. Chiar m-am ingrijorat, n-a facut nicioadata asa. El in general e usor de pacalit cu suzi, cu bibe... Azi de dimineata a fost ok, sper sa fi fost o chestie trecatoare.
Noi jucam in "liga" cu Darius al lui Mayane. Respectiv am trecut la statul in picioare fara maini. Care dureaza o sec si se termina invariabil cu o cazatura in fund si urlete pe masura. Si peste 5 min. o ia de la cap.
Intrebare de om prost: mai e vreun bebe care nu spune "mama"?
Ca al meu zice baba, tata (cu asta ma omoara toata ziua), dada, gaga, dar de mama nici pomeneala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Readuc pe tapet o problemuta controversata. Daca aveti chef, aruncati un ochi. E vechi, 2007, dar cum noi suntem cu 50 de ani in urma, merge.
www.youtube.com/watch?v=pMcfrLYDm2U&feature=related" target="_blank">Did You Know?


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Salutare!
Anka hai ca esti tare! Mai exista copil care sa nu zica 'mama'? Al meu nu zice NIMIC! De vreo saptamana a inceput sa mai insire si el niste consoane ca pana acum doar tipa si chiuia. A mai avut o perioada de silabisit pe la 4-5 luni.

Catalina Hugh Jackman e yummmy! Mie imi plac multe genuri de barbati: si cei ff virili ca Hugh Jackman, Bradley Cooper si cei angelici ca Leonardo Dicaprio sau Ryan Phillippe si cei controversati ca Jude Law si jonathan Rhys Meyers sau clasicul Brad Pitt. Uneori nici nu conteaza cum e filmul, daca actorul e yummmmy nici nu mai conteaza.

Mie cel mai comod imi e sa sterg pe jos cu servete umede. Am luat unele de la DM speciale, unele pt gresie si unele pt parchet. Sunt mari si groase. Sterg si apoi le arunc. Spal si cu mopul dar ma enerveaza enorm operatiunea de a spala mopul. Iar daca nu il spal am impresia ca mut microbii dintr-o parte in alta. Fiecare cu pasarelele lui. Iar covoare nu am.

Irinuka cum sunt pantofiorii luati de pe Okazii. Mi-am comandat si eu ceva. Sa vad cum sunt. Am emotii daca am nimerit masura.

Eu amestec galbenusul cu orice fel de piure. E acelasi pe care i-l dau si cu carne.

Simo esti haioasa rau cu peripetiile de la mall.
Sa va zic si eu peripetia noastra de ieri: eram in drum spre casa, de la munte si ii zic sotului sa mergem la Cora a facem cumparaturi. Pe drum l-am vazut eu pe pici ca se tot screme in scaunel si stiam ca 'munceste' la ceva. Cand ne parcam ii zic sotului sa il schimbam si apoi mergem. Il ridic din scoica si ce mi-e dat sa vad???? TOTUL sub el plin de kk . Scoica, jucariile pe care le avea cu el, suzeta, ca sa nu mai zic haine, picioare ... tot! Nu stiam ce sa fac cu el, in parcare fiind. Imi venea sa il pun la loc si sa mergem acasa, dar nu ma induram. Asa ca da-i si ocupa-te de el. Cu servetele, cu apa plata ... facusem un maldar langa masina. Am murdarit si 'salteluta de infasat' (o bucata de musama de 60cm/20cm) si bancheta ... Si, cireasa de pe tort, vine tipa langa masina careia parcasem, (e adevarat ca sotul parcase cam aproape si ca sa avem loc sa ne desfasuram portiera noastra o atingea pe a ei) mai si incepe niste crize de nervi, ca ne batem joc de masina ei, ca daca am fi fost in locul ei, ca suntem nesimtit etc etc. Normal ca nu era ok ce facusem, dar era si ea cu 2 copii si nu a avut nicio clipa de empatie. Oricum urma pe care o avea pe portierea era de praf pe praf. In timpul asta Razvan se amuza copios. El era tot un zambet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

tocmai cand am vrut sa-mi trag sufletul..
asa bine mi-a fost cu voi,dar nu mai merge
-ce ati patit mai?nici gravide nu am fost asa sensibile

Gabi daca pleci, EU nu ma mai joc


va doresc multa sanatate..
tunde si soniuc mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Fetele, mai ziceti-mi si mie ce peste dati la bebei. Stiu ca s-a mai vorbit, dar eu la capitolul peste sunt varza! Noi nu mancam decat somon afumat sau marinat de la Ikea.
Luati pestele file de la supermarket? V-am auzit cu pastrav? Asta parca se vinde intreg, nu? Il curatati si filetati voi?

Mergi la inceput