Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***346***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Aris, ma bucur ca sinteti mai bine tu si "Flamindul" din dotare.

***

Anamaria, cum iesira racii? Felicitari Evei pentru cumintenie.

***

Gina, bravo si lui Calin; imi pare ca s-a acomodat destul de repede. Curaj tie!

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bianca, te rog, daca ai vreme si chef, mai scrie-mi o data regimul tau si mai da-mi si neshte detalii, rogu-te ca tare m-as inhama si eu la disociat de luni.

In ziua de proteine, sint ok si ouale?
E ok sa halesc, de ex, snitzel facut fara faina, numai cu ou? Sau chiftele? Dar omleta?
In ziua de pizza, pot minca ORICE FEL de pizza? Cu ton si ceapa, de ex? Dar pizza congelata? Pot minca 3 pizza pe zi?

Si CEA MAI TARE intrebare: slabesc 10 kg in 3 luni?
Si inca una si ma duc : e ok sa tin regimul asta 3 luni?

Multu'

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

S.O.S catre toate mamicile de gradinari: copiii vostri au muci? Ian a venit cu muci acasa dupa 4 zile de gradi. Vineri am fost la medic, a zis ca "n-are nimic"; l-am tinut acasa vineri, simbata, duminica iar luni l-am dus din nou. E vesnic cu mucii pina-n briu. Lumea zice ca e normal daca e in comunitate si ca asa va fi pina la...primavara
So? E normal sa aiba muci non-stop? Sa-l tin acasa pina ii trec? Cica masura asta e inutila pentru ca, o data ajuns la gradi, se va intoarce invariabil cu muci acasa.

***

Ce le dati copiilor pentru imunitate?


Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Tata s-a operat joi si, in ciuda problemelor pe care le are cu inima, e ok acum. Luni s-ar pute sa-l lasa acasa!

***

Bianca, al tau tata cum e?
Imi pare rau de matusa ta; mai mult, nu stiu ce sa zic.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

gata, acuma merge.

Ina, nu stiu ce sa zic de muci, fie-mea nu are, doar io :))

Multa sanatate tatalui tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Bianca, te rog, daca ai vreme si chef, mai scrie-mi o data regimul tau si mai da-mi si neshte detalii, rogu-te ca tare m-as inhama si eu la disociat de luni.

In ziua de proteine, sint ok si ouale?
E ok sa halesc, de ex, snitzel facut fara faina, numai cu ou? Sau chiftele? Dar omleta?
In ziua de pizza, pot minca ORICE FEL de pizza? Cu ton si ceapa, de ex? Dar pizza congelata? Pot minca 3 pizza pe zi?

Si CEA MAI TARE intrebare: slabesc 10 kg in 3 luni?
Si inca una si ma duc : e ok sa tin regimul asta 3 luni?

Multu'

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani






Pe rand:

in ziua de proteine merg si oua si snitzel si chiftele si omleta

lasa pizza aia congelata incolo. nu e buna. manaci o pizza pe zi nu trei si fara proteine

slabesti mai mult de 1o kile si chiar e fcaut regimul pentru 90 de zile: dieta rina.

http://www.rina90 .ro/ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Pentru Ina.

Tot la regim, daca nu poti cu pizza in ziua aia baga paste dar nu pe amandoua.

Tata e acasa...

Despre muci nu stiu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Pentru Ina.

Tot la regim, daca nu poti cu pizza in ziua aia baga paste dar nu pe amandoua.

Tata e acasa...

Despre muci nu stiu!


Paste cu brinza?
In ziua cu legume, cartofii sint permisi?

Multam.

O sa reiau lecturarea Rina dar stiu ca am rasfoit-o mai de mult si mi s-a parut greu de tinut; erau ceva zile numai cu apa daca nu ma insel. O sa recitesc, oricum.
Deci "disociatu'" asta e, de fapt, Rina? Un fel de "aceeasi Marie cu alta palarie"?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Buna ziua...

Bianca, nici eu nu am facut foietaj in casa, dar te rog ..arunca-ti ochii aici, ceva usor si comod, sper sa iti fie de ajutor.
http://www.youtube.com/watch?v=FIrq1iX9AwQ&feature=related

Oli...eu perne de pene nu am bagat la masina, dar geci din puf de rata, da, insa indicatia primordiala e sa bagi impreuna si trei mingi de tenis impreuna cu geaca...sau perna...astfel incat prin spalare mingile sa ajute la distribuirea uniforma a pufului sau penelor in perna, sa nu se centrifugheze decat cateva secunde...iar uscarea sa se faca la orizontala si cat de des posibil intors lucrul in sine si scuturat usurel in acelasi scop...de a ajuta penele sa se distribuie uniform si sa nu se usuce gramada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Am facut si eu un dus...am reusit sa ii adorm pe copii o data...si am profitat.Am scapat de febra de raceala, multumim de incurajari....dar taman ce am alungat febra a trebuit sa facem vaccinul Katyei...asa ca aseara si toata noaptea cu comprese in cap si pe corp a reusit sa doarma vreo 2 ore...acum e mai binisor.

Mergi la inceput