Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***346***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

simo - te cred...eu nu am incercat sa plec fara el pana acum niciodata. nici macar o noapte, sau juma de noapte.mi se strange stomacul cad ma gandesc doar.

chato - am uitat sa va urez LA MULTI ANI fericiti impreuna!!!! vad ca si voi v-ati gandit ceva inainte sa va puneti pirostriile

mama de mic +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Ah, Bianca, stii vreun sos anume? Care sa mearga cu ei?






Sincer nu stiu! Dar in Portugalia ne-au fost serviti cu un sos de usturoi.

In Maroc, pestele se manca cu un sos facut din rosii, o lamaie(nu stoarsa ci pulpa) mult patrunjel verde, parca si putina ceapa si ceva condiment de-al lor. E bun si fara condimentul ala.

Eu as incerca sosul asta cu lamaie, sau oricum ceva light pentru ca racii mi se par putin grei mancati ca atare. D-aia am zis si de paine prajita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

aris, merci :) si voi ati asteptat sa fiti siguri mie-n suta ca asta vreti? :)
Cit despre servici, e evident ca voi spune sefilor ca plec, cind o sa am ceva concret in mina, ca nu pot sa dispar ca magaru-n ceata o sa am de dat un preaviz de 3 luni, dupa lege.

Deocamdata nu am primit nici un raspuns de la cele doua posturi; dupa indelungi discutii cu al meu sot rezultatul a fost ca nici unul nici altul din posturi nu m-ar avantaja fata de ce am deocamdata Trebuie sa continui cautarile, sa ma reobisnuiesc cu interviurile, cu scrisorile de motivatie etc, ca deocamdata sint cam varza
Partea naspa e ca avantajele de aici, de la serviciul asta, sint multe si cintaresc greu... dar sper, totusi, sa gasesc intr-o buna zi perla rara care sa ma faca sa gasesc mereu un argument in favoarea lui si sa pot spune ca plec fara sa regret. sa vedem si cu piata asta a muncii cum mai evolueaza, ca incepem sa iesim din criza, asa ca ar trebui sa miste mai mult.

Daca nu ma mai vedeti pe-aci, stiti ce fac de-acu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Monn si Novus, sarbatoriri placute si la mai mare




Multam, da' io nu sarbatoresc nimic. Mesajele care incepeau cu "Monica" ii erau adresate tot lu' Novus

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Chato, la multi ani si voua! Ia vezi cum indrepti spinarea aia, ca aveti treaba, nu merge bautura pe spate intepenit. Sau, mai stii, asta o fi leacul?!

Olga, ai fost f. frumoasa la nunta, s-a prins careva ca esti gravi?

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

ops, scuze monn... ce-nseamna sa citesc pe sarite

cit despre alcool, nu-mi arde de nici un fel de drinkuri acus

am inceput sa fac un album cu poze din vacanta, am pus deocamdata pozele de la socru-meu (motanul inca nu le-a scos).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

ops, scuze monn... ce-nseamna sa citesc pe sarite

cit despre alcool, nu-mi arde de nici un fel de drinkuri acus

am inceput sa fac un album cu poze din vacanta, am pus deocamdata pozele de la socru-meu (motanul inca nu le-a scos).

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Nu mere linku'.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Anaan, uitai sa precizez: se implini deci urarea din esemesu' meu, aia cu gloria

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Monn, si noi o sa mergem prin Centrul Vechi. Diseara si maine seara sunt niste concerte frumoase pe strada Franceza: Nicu Alifantis, Zdob si Zdub si alte rockareli.

Olga, foarte frumoase pozele


Hmm, sa tii tel in buzunar ca poate ne gasim

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Novus, LA MULTI ANI fericiti impreuna! (scuze pentru intirziere ) Inca tot chefuiti?

***

Anaan, deschizatoare de drumuri, te felicit si te pup pentru Marea Reusita!

***

Olga, faine tare pozele de la Chisinau dar si mai faina vestea cu baiatul! Parca nu te vedeam mama de fete! Si ce daca esti soacra de nurori? Si io ma gindesc ca o sa fiu exact ca-n cintarea cu "soacra, soacra/poama acra" desi, pina-n prezent, de dragul Dragilor, indragesc si persoanele apropiate lor; sau, ma rog...le respect!

***

Chato, nu pot vedea pozele.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput