Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (5)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Cristelle, gata m am lasat de Tiramisu!! Nu pot sa i mai dau atata alcool la a mea!!Cum te simti ca acusi trebuie sa va intoarceti in Singapore? De cat timp locuiti in Malaezia? Si cum de ati ales acea tara??? Cumnata mea, sora lui Ralph, vrea sa se casatoreasca in Malaezia ca a fost acolo de nenumarate ori si adora partea aia de lume!!

Pufi, oare de ce nu ia bebe Eduard in greutate? Cate kg are acum si cati cm in inaltime?

Alymih, vorba lui Babylicious, contacteaza ginecologul. Pastila de a doua zi e foarte buna si are efect dupa 72 de ore de la contact, DAR cred ca e contraindicata in alaptare.

Pufi, v am admirat pozele de la botez!! Sunteti superbi!Iar tu arati NEMAIPOMENIT!!

Zilele trecute mi a trecut o intrebare prin cap. Ca tot ne am imprietenit noi aici, pe DC, sunt foarte curioasa, care dintre noi toate va ramane prima insarcinata din nou! Sunt foarte curioasa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

Anca, wow...ce bine a dormit...bravo!!! sa o tina tot asa!!!


Aly alaptezi??? exclusiv??? daca da, sansa de a ramane gravida este minima.

intrebare: numai noi nu am facut nimic ink??? pe mine nu ma atrage deloc deloc sexul(acum), poate ca nu am vreme sa ma gandesc, poate ca ma concentrez asupra copiilor prea mult...nu stiu, dar este ultimul meu gand.
SIncer, pana vine C de la dus eu dorm dusa.PLus ca Filip doarme cu noi in camera si mama in camera de langa...deci nu ma simt deloc deloc in intimitate

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)


Lisssa, si eu mi am cam pierdut apetitul!! Am acusi 2 luni de cand am nascut si efectiv nu am facut nika!! Oboseala, concentrarea prea mare pe bebe, etc.... Plus de asta, noi dormim si n camere diferite. Al meu sot lucra si nu vreau sa l deranjez in timpul noptii. Nu stiu cand om face si noi ceva, poate cand s o mai linisti fata!! Cand o incepe si ea sa zambeasca, sa nu mai planga toata ziua!! Nu stiu!! Si in sarcina trageam de sot, sa profitam sa mai facem si noi ceva, ca dupa mai rarut... In sarcina nu vroia el, ca cica simte capul copilului si nu poate asocia sexul cu copilul... Acum e greu sa ma gandesc la asa ceva!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Florinainteresant comportamentul lui Razvan. Si eu sunt de acord cu petrecutul timpului cu bunicii. Dar asa e si sotul meu, el nu crede ca e prea indicat sa o lasam la bunici pana pe la vreo 2-3 ani. Vad ca tu esti prima care zice ca vrea al doilea bebe!! Oare sa fii tu prima care ramane din nou insarcinata?? Vai parca devin si eu posesiva!! Eu vreau fetele sa ramana doar la odiseea noastra, nu sa mearga si la alta odisee!!Glumeam desigur!! Si eu vreau ca Imi sa stea mica, sa miroase a lapte!! E atat de placut acest miros, doamne, ma topesc dupa el, dar daca s ar putea sa ramana la 3-4 luni. Sa scapam de colicii astia, ca ma termina psihic!!

Burtocikamultumesc tare mult de raspuns si incurajari!! M a ajuatat si mi a dat o stare de bine cand l am citit!!Cum te descurci singurica? Unde ziceai ca a plecat sotul? Scuze ca nu am retinut.

LauraPoate ne vedem cand ajung prin Iasi ul nostru. Eu am stat in Frumoasa vreo 10 ani inainte de a veni in UK.

Anca, spor cu pregatirile, si sa aveti un botez frumos.

Oxidoni, sedere placuta la bunici! Sa ne scrii cat poti! E foarte frumos ce ai scris tu in legatura cu imaginea din oglinda.

Pufi, ati avut tortul cu crema de tiramisu?? Asa ca o gluma, daca ma invitati pe mine, sigur nu mai ramanea pic de tort pentru ceilalti invitati!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufi79

Citat:
citat din mesajul lui anaemi


Noi am incercat de vreo cateva ori, dar ma doaaareee , pffff , de-mi trece tot cheful!


Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






idem, credeam ca sunt singura .

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi




Acum mi e frica si mie sa incerc, sa nu cumva sa ma doara!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Pufi imi pare rau sa aud ca trebuie sa introduci LP. Eu zic sa mergi pe mana pediatrului si sa incerci macar cu o masa, insa nu renunta la san, incet incet poate va reveniti si renuntati la LP.

Anaemi esti supra OM!! 3 copilasi si zacusca pe deasupra?? WOW, ma uimesti de la zi la zi!! Eu nici nu apuc sa mi fac ceva de mancare, de aia mananc ce apuc, care de obicei nu e cea mai sanatoasa mancare!! In legatura cu fionul de par, eu as incerca de curiozitate, dar sotul nu ma lasa, ca zice ca creaza dependenta si mi a zis ca Rooney, un fotbalist de la Manchester United si acum la varsta de 25 ani adoarme doar cu fionul de par!!
Vad ca si tu mentionezi ca mai vrei bebe, deci inca o graviduta in cativa ani!! Tinem pumnii sa iasa fetita!! Ma faci si pe mine sa mi mai doresc, cu toate ca la ce am tras......

Babylicious, felicitari pentru bebica grasunica!! Luni merg si eu la cantarit cu Imi. Acu doua saptamani avea 4, 380 kg. Sunt curioasa cat o avea luni!! Imi pare rau ca a durut vaccinul!!Draguta, m ai amuzat cu lasatul tiramisului...Azi e a doua zi fara el!!!

Corry treci mami la semnat condica!! Ne lipsesti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Baylicious, stiuuuuu, insa bebelusul meu plange tot timpul daca nu este la tzitzi. Adica, nu sta si el cuminte ca omul undeva, sa ne jucam, sa povestim, sa ne papam... nimic! Ori la tzitzi, ori scandal!


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)


E mic Florina!! Tu vrei sa te joci cu el la 3 saptamani, eu nu ma pot juca cu Imi la 2 luni!!!! Vorba lui Babylicious, un bebe normal e tot timpul agatat de tine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Miha Bine ca ai dormit si tu mai mult!

MihaelaV stiiiu cum e. Eu la bust sunt de 40-42, iar in jos de 38...deci aceeasi poveste .

Chiar asa: Corry, Arriana,Lulushor,Michele,Gogoshica...si restul fetelor pe unde sunteti. Mie mi-e dor de voi !!! Mi-e dor de perioada cand erau mai toate fetele active !

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






Anaemi, chiar ma gandeam si eu ca acum aproape se umplu 3-4 pagini pe zi. Cand eram gavidute, se umpleau 10-11 pe zi, dar se vede ca fetele sunt ocupate cu bebeii acum. Si e si firesc, ca inca sunt mici si cer mult!! Acum parca sunt mai active alte mamici decat altele care au fost mai active ca burtici!! Si eu, ca exemplu, caci atunci cand eram burtica munceam si nu aveam timp de postat!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Roberta, imi pare tare rau pentru bebica ca a plans!! Mi se rupe mie inima la modul in care ai descris ca plangea! Si saraca de tine, imi dau seama prin ce treci cand il vezi plangand!!Stiu ca e greu sa l cari pe umar (la fel si Imi a mea, vrea dom'le pe umar si basta), dar daca asta il calmeaza, prefer sa ma rup de spate decat de nervi, ca la un moment dat si a mea cand plange nu mai pot cu nervii!! Eu intra devar, ma plimb zilnic cu Imi, dar avantajul tau e ca ai biberon cu laptele muls si poti sa i l dai oricand tipa fara prea multe probleme. A mea daca tipa, vai!! Scoate sanul unde? Iti mai amintesti patania aia urata din parc?? Nu mai imi trebuie!! Azi am fost la centru comercial si desigur ca a apucat o plansul. Am scos tatza in parcare si ea statea in car sit si eu cu tzata deasupra ei!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Fetelor am vb cu Alinuff! Sunt bine amandoua, a umblat dupa niste acte, vor sa vina la bucuresti la un pediatru. In rest bine sanatoase!

Roberta, imi pare rau ca e mai agitat Gabriel! Poate totusi e o faza trecatoare....



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


Ai adaugat ziua de nastere la semnatura? Felicitari... Acum semnatura nu se mai modifica de la o saptamana la alta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Vad ca am scris de numa numa!! Acum sunt si eu obosita, asa ca am s o streg spre patut!! Va pupic si pe maine!!

Mergi la inceput