Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (5)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

neata ! cafeluta este gata
am luat invitatiile pentu botez abia astept sa vina botezul, poate se mai linisteste domnisoara am pus o poza cu invitatia.
nu stiu ce sa fac, nu vrea sa bea ceai deloc...am incercat cred ca peste 10 tipuri si combinatii de ceai, il scuipa sau il vomita. ce fac? sa ii dau doar apa?
imi cer scuze fetele ca nu raspund la fiecare...poate cand imi mai revin!
va pup pe toate si un wk frumos si linistit sa avem cu toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Neata fetelor
Noi am avut o noapte linistia, Natalia a dormit de la11 pana la 4 apoi de la 5 pana la 8.Noi azi intram pe ultima suta de metri cu pregatirile pt botez asa ca azi si maine voi lipsi, dar revin duminica cu vesti.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

doarme ...
Sa aveti o petrecere reusita si te asteptam cu vesti si pozeee!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufi79

Se pare ca eu va trebui sa incerc LP si asta pentru ca eduard nu a luat decat 100 grame in greutate in 3 saptamani . Nu plange, e vesel si doarme insa ..........m-a sfatuit pediatrul sa incerc sa inlocuiesc macar o masa cu LP, de supliment nu poate fi vorba ptr ca el trage max. 10 min si nu mai vrea nimic.

Sunt putin confuza, sper sa fie bine ce fac, imi doresc sa alaptez pana la 6 luni dar pe de alta parte ma gandesc ca ceva nu e ok de a luat atat de putin .

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi



pufi te rog nu te stresa cu asta...am o prietena ce are un bebe de 8 luni aproape si are 6,7 kg , hrani explisiv la san ( si diversificarea de rigoare) si a fost la dr cu el, Toate bune si frumoase. S-a spriat ca in o luna luase doar 200gr , dar acum in 2 sapt deja a luat 600gr. Asa ca lasa Lp ( crede-ma pe cuvant, nu este nici o placere )ca bebe este bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Pufi, dar uda scutecele? face kk? starea generala cum e? nu cumva s-a lungit?
cat ar fi trebuit sa ia in greutate, conform statisticilor?
Eva n-a luat un gram intre 6 si 8 luni, era mai mare, e drept, dar oricum era grasuna, asa ca nu m-am panicat

Unde ziceati ca va uitati la seriale pe net?M-a prins si pe mine Grey's anatomy, am apucat sa ma uit la Tvr la cateva episoade cand papa Filip si acum vreau mai mult. Am gasit 2 siteuri, dar unul ma pune sa astept cate 25 de minute intre episoade iar celalalt are delay pe subtitrare

Florina, am fost aseara pe plaja, doar ca Dunarea era atat de scazuta, cat un rausor, si la malul apei nu mai era nisip ci noroi. Eva s-a distrat oricum.
Nu stiu daca ai inteles ce am vrut sa zic legat de Razvan, solutia e sa discuti cu el (zic si eu)
wow ce preturi sunt la botez.... Poate ne reformam:D

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

astept si eu raspuns de la fete legat de seriale, cred ca m-ar mai relaxa umpic


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Alexia, tu nu alaptai?
Ana, ce face Filip?

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Fetele!

Eu tocmai ce am terminat zacusca! De la 7.30 sunt pe baricade !

Bine ca macar am avut vinetele, ardeii si rosiile de la mama. Eu doar am tocat ceapa (2 kile si m-am jelit toata ) si le-am amestecat in cratita

esti fenomenala zau ....mie ieri mi-a luat 4 ore sa fac niste dovlecei cu usturoi stingeam - aprindeam focul

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Salutare mamici!

Noi am fost azi la masurat, cantarit, intepat! Avem 5 kg(a luat 1 kg luna asta) si 57 de cm(a luat 3). Si vaccinul ne-a durut pe toti 3...uff

De durut doare si la astea cu ceza, Ana, stai linistita....

Pufi, imi pare rau ca vestile nu au fost tocmai bune. Nu mai bine ai mai merge o data la pediatrul la care ai fost de curand? Parca erai multumita de dr.... Nu stiu ce sa zic.

Alexia, multumesc de link! L-am trimis nashei


Intreba cineva unde face Mihaela botezul...la Casa Latina!

Mai revin, acum imi alint odorul intepat



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria


Felicitari Oana !!! Creste Liz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Baylicious, stiuuuuu, insa bebelusul meu plange tot timpul daca nu este la tzitzi. Adica, nu sta si el cuminte ca omul undeva, sa ne jucam, sa povestim, sa ne papam... nimic! Ori la tzitzi, ori scandal!


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

ooo da cunostemmmm !!!
gata pauza , fug la buburuza ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Alexia, tu nu alaptai?
Ana, ce face Filip?

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

din pacate nu ...a fost pana acum 3 saptamani, nici nu vreau sa ma mai gandesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

fetele!

Noi din fericire suntem bine ! Filip are doar o contuzie nu f grava si cateva vase de sange sparte la ochi. Azi noapte l-am pazit toata noaptea. El a dormit bine, n-a avut treaba.

Sa va spun cum a fost:
-Filip a luat batul / teava de la o jucarie din aia de se impinge si cum a facut cum n-a facut, ca a pus-o la ochi sa se uite prin ea, a fugit si s-a lovit in usa si batul l-a lovit sub ochi.

-a inceput sa tipe, sotul l-a luat repede la baie sa-i puna apa rece si pana sa-i puna apa la ochi, Filip a lesinat

- ne-am panicat amandoi ffff tare, ca am uitat si regulile elementare de prim ajutor;

-l-am scos pe balcon la aer, i-am dat cu apa pe fata...el nimic si nimic.Nu-si revenea deloc. Cred ca a stat mai bine de 1 minut, dar eu as fi putut sa jur ca a stat cel putin 10-15 min...asa de mult mi sa parut.(dar mai tarziu am vazut ca apelul la 112 a durat doar 2 min)

-intre timp am sunat la 112 si si-a revenit si Filip in simtiri (abia m-am putut aduna sa-mi amintesc nr...pt ca nu mai gandeam limpede si nu-mi puteam aminti nr. )

-centralista de la 112 a fost f draguta, dar aia de la ambulanta vorbea cu mine, de parca as fi fost ultimul om de pe pamant si ea cine stie ce somitate....o cretina.

-Filip urla,Petru urla, Anastasia s-a speriat si urla si ea...aia tipa la mine....balamuc.

-ambulanta a venit dupa 40 de minute si inca un apel la 112 !!! De unde o fi venit, nu stiu ! Ca si din padure daca venea, ajungea mai repede !!!

-Filip incepuse sa vomite si era somnolent

-A venit o sictirita de asistenta sau doctorita ce o fi fost, nici nu s-a uitat la el si cica este bine !

-in fine, i-au dus la spitalul de oftalmo, pe Filip si pe sot, si i-au lasat acolo ...cand ar fi trebuit sa astepte, pt ca apoi i-au trimis la Gr. Alexandrescu. Noroc ca l-a chemat sotul pe nasul copiilor (care ne este si un bun prieten) si l-a ajutat ca aia erau in stare sa-i lase si in mijlocul drumului.

Bine ca nu a fost mai rau si multumesc lui Dumnezeu ca este bine acum !






Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput