Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (5)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

pufi eu nu i-as da LP la o masa. l-as incerca dupa fiecare supt. dar nu as renunta la o masa de san ... e cale sigura spre intarcare, parerea mea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Salutare mamici!

Noi am fost azi la masurat, cantarit, intepat! Avem 5 kg(a luat 1 kg luna asta) si 57 de cm(a luat 3). Si vaccinul ne-a durut pe toti 3...uff

De durut doare si la astea cu ceza, Ana, stai linistita....

Pufi, imi pare rau ca vestile nu au fost tocmai bune. Nu mai bine ai mai merge o data la pediatrul la care ai fost de curand? Parca erai multumita de dr.... Nu stiu ce sa zic.

Alexia, multumesc de link! L-am trimis nashei


Intreba cineva unde face Mihaela botezul...la Casa Latina!

Mai revin, acum imi alint odorul intepat



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Am avut o noapte alba. Stefan a plans si a stat la tzitzi de la ora 21 dupa baita pana la 3.30 cand m-am hotarat sa dormim impreuna. Nu a dormit nemiscat nici 5 minute, toata noaptea s-a frichinit. Acum, normal, e tot la tzitzi. Asta face toata ziua. El nu este un bebelus normal, care sa stea cu ochii pe pereti, sa asculte cum ii vorbim...la el sunt numai 3 stari: ori doarme, ori suge, ori plange!

Anca, Oxidoni, ce fete cuminti aveti! Asa am fost si noi odata...

Anaemi, ce vrednicuta esti! Eu abia daca apuc sa ma duc la toaleta...

Crisspy, Razvan al meu nu are probleme cu plecatul cu bebe, ba chiar isi face planuri pt iarna. Doar ca este f susceptibil cu oricine interactioneaza cu bebe. La fiecare are ceva de comentat (imi spune numai mie).

Adra, se poate sa fie neincrederea sau faptul ca nu-i place abordarea parintilor. Sigur cu ai mei este asa. Ei sunt foarte dificili si orgoliosi, eu insami am dubii ca ar fi cea mai buna solutie. Insa fata de ai lui, nu inteleg ce poate fi. In orice caz, vorbim, discutam, incerc sa-i prezint aspectele asa cum vor fi ele, cand el va reincepe munca, si eu voi sta zi lumina legata de Stefan. Vor fi situatii cand va trebui sa plec o ora de acasa, si atunci una din bunici va trebui sa ne ajute.

Alexia, multumesc de link.

Burtocika, ce s-a intamplat cu casa Jienilor?


Ce se mai aude de fetele noastre Lulusor Florina_g, gheveronica, rammy... Roberta, vor cum sunteti?



Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Saluti toate fetele

Am intrat sa va povestesc ca ieri am mers la londra, dupa cum stiti. In noaptea dinainte nu dormisem decat 3 ore, si asta nu din cauza ca matza mea n a dormit, ci din cauza ca m am culcat eu tarziu. Ieri am fost franta de oboseala. Am condus peste tot sa mi vad prietenele intr o caldura innabusitoare in masina. Cand am ajuns acasa la 7 eram parca drogata. Sotul s a speriat si mi a zis ca daca nu ma duc imediat la somn am de a face cu el... Si credeti ma ca am incercat un pic sa ma 'cert' cu el ca eu vreau sa intru sa postez pe forum, etc, dar mi am dat seama ca are dreptate. Efectiv imi cadeau ochii in gura. Nu mai puteam! Si m am dus la culcarica la 8.30. Si m a trezit la 10 sa alaptez fata, apoi am cazut ca lata. Efectiv m am trezit pe la 2 sa merg la toaleta (lucru pe care nu l am mai facut demult, caci ma trezeste domnisoara singura sa merg la wc). Cand ma uit in cosulet la 2 sa o vad pe Imi, ia o de unde nu i. Unde mi e fata? Cand ma uit mai bine, eu inca chioara de somn, vad ca era acolo, dar avea babeta peste fata. Vad ca ei nu au probleme cu respiratul cand au fata in halat sau cum era babeta aia peste fata. Respira perfect. Apoi mi s a trezit la 3 pentru alaptat. Deci fata mea are o rutina acum, caci programul asta il are de ceva timp. Doarme intre 10 seara si 3 dimineata dusa. Dupa ce ce am alaptat o la 3, mi s a trezit la 5.30 pentru alaptat (de asemenea rutina, caci asa face in fiecare dimineata). Avea niste dureri de burtica de l a trezit si pe sot din somn. I am dat infacol, am alaptat o si apoi a luat o sotul in primire, caci m a vazut chiauna de somn. Si uite asa am mai dormit intre 5.30 si 8. Dupa aia m am trezit la 8, si cica merg la o plimbare cu ea sa cumpar aluat frantuzesc. Cred ca vorbeam prin somn, caci barbate miu mi a luat fata dupa ce am alaptat o si m a trimis la somn. Si uite asa am mai dormit eu boiereste de la 8 la 12. Chiar ca mi au trebuit aceste ore de somn. Pur si simplu aveam oboseala cronica. Mi a mai luat si o ora jumate sa scriu mesajul asta dar bine c am reusit. Ma duc sa mai citesc din urma, ca intr o ora mergem la o plimbare in oras. Iar e frumos aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Pufi merci de raspuns
Anamaria iti multumesc si tie
Crispy tot la Casa Latina facem si noi, dar mi s-a parut suspect pt ca au cam toate datele libere. M-am linistit cand ai spus ca a fost ok la Razvi
Babylicious ai fost mai rapida decat mine

Am alergat 3 ore sa-mi iau o rochie ca mi-am luat una acum o luna si dimineata am zis sa o probez sa vad cum vine... Surpriza! La sani exploda pe mine si in jos imi era larga Nu imi vine sa cred cat de mult mi-au crescut sanii La sani ma incadrez la masura 50 si de sub sani in jos am masura 44-46, deci va dati seama cum vin hainele pe mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Florina, imi pare rau sa iti zic...dar cam asta e comportamentul de bebelush normal...Toata ziua agatat de tine...

Mihaela,

Miha, bine ca te-ai odihnit! Mai lasa naiba tiramisu ala!!!



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Corry, Arianna!! Voi pe unde umblati???



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Baylicious, stiuuuuu, insa bebelusul meu plange tot timpul daca nu este la tzitzi. Adica, nu sta si el cuminte ca omul undeva, sa ne jucam, sa povestim, sa ne papam... nimic! Ori la tzitzi, ori scandal!


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Miha Bine ca ai dormit si tu mai mult!

MihaelaV stiiiu cum e. Eu la bust sunt de 40-42, iar in jos de 38...deci aceeasi poveste .

Chiar asa: Corry, Arriana,Lulushor,Michele,Gogoshica...si restul fetelor pe unde sunteti. Mie mi-e dor de voi !!! Mi-e dor de perioada cand erau mai toate fetele active !

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Oana cum este Eliza? A facut febra?

Petru a intrat in a 3a zi fara kk dar la fundul lui e razboi si pfuuuu !

Parca vad ca iar urla 2 ore pana face ceva, iar apoi "rupe" pampersul.

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput