Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(77)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

GABIV, ti pup. (am lesinat de ras cand am citit raspunsul tau la concurs, atunci demult...). Hai ca te-ai scos, ai castigat printre altele si 2 cutii de LP

Special pt tine, TORTUL DIPLOMAT: http://savalaura.blogspot.com/2011/06/tort-diplomat.html
(eu am alta reteta, dar e tot p-acolo, n-are rost sa mai stau s-o scriu, iar Laura Sava rules in tot ce tine de prajituri, asa ca si asta e super-super, as usual...)





_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

roxx ma termini tu
noroc cu brutaria de la parter...am gasit niste bezele super bune
altfel la tine ma teleportam acum


in ritmul asta mai slabesc eu cand o zbura porcul

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Buna ziua tuturor! iau cafea si la ora asta ca nu am dormit aproape nimic azi noapte din cauza diareei de toata frumusetea! Acum a trecut, nu stiu de la ce o fi fost.
Acum ca sa nu incurc si eu borcanele :
DORESC DIN SUFLET TUTUROR CELOR CARE ISI SERBEAZA AZI ZIUA DE NASTERE MULTA SANATATE, BUCURIE SI PACE IN FAMILIILE VOASTE! SA VA BUCURATI DE COPII VOSTRI.
Deasemenea, citind am vazut cum copii bolnaviori si-au mai revenit si asta ma bucura; le urez mamicilor, ca asta sa fie singura data. (dupa ce am stat si eu cu fiica-mea in spital 2 sapt. stiu cat este de greu)
In continuare MULTA SANATATE copiilor bolnavi; (Lori sper sa-i treaca repede lui Robert).

Acuma ca sa ma bag si eu in seama: carmen, mananca in scaunul de masina (si asa acuma momentan nu avem la ce il folosi) si zic eu sta destul de cuminte; deschide gura pentru fiecare lingurita si doar in partea finala a mesei trebuie sa-i cant sau sa fac fete ca sa isi aduca aminte ca mananca; asta cu mici exceptii cand ori e obosita ori e destul de flamanda si in cazul asta o calmez la san cu o 15-20 min. de somn dupa care se trezeste si mananca fara probleme. Acelasi lucru se intampla si cu balansoarul sau leganatoare cum se numeste.... ma rog...
De stat nici ea nu sta mai mult de 20 de min. singura in patul ei sa se joace singura. Cand am treaba o iau cu mine tot in scaunul de masina doar ca acuma trebuie sa-i pun si centurile ca acum stie sa se ridice.
De dormit pana la 5 luni a dormit in patul ei care era pus langa patul nostru si se trezea cam de 3-4 ori pentru alaptat; acum daca ne-am mutat nu mai e loc pt patul ei, asa ca doarme cu noi.... nu prea imi place, dar.... bine ca e doar provizoriu. chear daca mie mi-e frica ca o sa am probleme cand o sa vreau sa o culc iar la ea in pat. Asta e!
Carne cand vreau sa-i dau ori cumpar mai multa si ce ramane mancam noi si ei ai pregatesc pentru 2 zile, ori cumpar doar cat are ea nevoie pentru 2 zile si odata preparata o tin 12 ore la frigider gata preparata.
Acum intrebare nr.1: de vreo 4-5 zile carmen se trezeste dimineata cu nasul infundat (se aude cum respira) si dupa ce o "spal" cu ser in pompa de nas nu prea rezulta muci (azi dimi. chear deloc); si pe parcursul zilei nu mai are nimic. temperatuta nu are, alte simtome nu, ce poate fi? adica de ce numai dimineata?
intrebare nr.2: e posibil sa vrea si sa fie instare, sa stea fata in picioare fara sa stie inca sa se ridice singura si fara sa stie sa se ridice singura in sezut?!
Scuze pentru ditamai mesajul, va doresc o zi buna in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Multumesc mult mult mult pentru urari. Ziua mi-am petrecut-o mai mult pe la spital ca am fost cu Darius la control/pansat si a intarziat dcotra mult. Numai in spital sa nu ajungi..ce era acolo, ingrozitor.

Eu am facut un tiramisu ca la carte, adica cu multttt lichior de cafea si cu mult vin (daca mananci te imbeti)

cred ca o sa iau si eu o oala din aia sub presiune ca mai mi-a zis cineva. unde se gaseste?

si vreau si eu o tava cu inel detasabil buna, chiar m-am uitat in CRF sapt. asta dar nu am gasit. am vazut unele prin kaufland dar erau prea ieftine si am zis ca nu or fi bune.


cu centrala asa e, noi de anul trecut din august tot ne punem centrala si de-abia azi au terminat totul (si de fapt inca nu e gata tot tot)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

roxx ziceai ca imi explici si mie ceva cu blogul (profit ca e ziua mea si sa nu te superi pe mine). cand ai tu timp, ca ma gandesc ca ai uitat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Sarumana Roxx de retete. Am ce pune in practica de acu. Torturi diplomat am facut multe la viata mea. Mi se parea cel mai usor tort. Acu am facut un tort de mere rapid, astept sa se raceasca si sa pun frisca. La gust imi ies ele, dar estetic nu prea intotdeauna.








Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

buna tuturor.
am intrat si eu o leaca. acu ma pun p citit, si p parcurs si rasp. deci:

Patricia, Nati de obicei dupa masa de la pranz, rar mai mananca si dupa=amiaza alta masa solida. mai mult prefera lp. si vad ca si-a facut prostu obicei k seara sa bage tone de lp. aseara de ex, intr-o ora a mancat ap 400ml lp si cu cereale. mi se pare enorm

Irina si eu am avut acu vreo 2 sapt niste dureri groaznice de genunchi de nu puteam nici sa calc, nici sa ma ridic, nimic. mi-a trecut cu alifie chinezeasca. si am luat niste midcalm si ketonal, cate o pastila. de dim numai aveam nimic.

Madalina multi ani fericiti inainte.

Zumzu sa traiesti o mie de ani si sa fii fericita si implinita

Simo din pacate am incercat si varianta asta. si e la fel mersi mult

Carmen ma bucur mult k andreiutu si-a revenit si totu e bine

Mayane stiu cum e cu tantarii vezi k il poti da cu un pic de sudocrem sau atoderm si trece in 2-3 zile. si nati are obiceiul sa duca mana des la urechi, sa se traga, dar nu are nimic.

dau send la mesaj ca mi-e ca\l pierd..revin




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

roxx, uite aici tort 1, tort 2, tort 3


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

LA MULTI ANI ZUMZU!!!!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Roxx hai k esti tare cu cosu care mai are un pic si se rupe uite eu tocmai de aia evit sa deschid linkurile cand e vb de ceva nou de cumparat. k uneori chiar nu ma pot abtine sa nu iau..

mai de ce canute cu pai vb?? sunt diferite de alea cu cioc? nati nu vrea nici cu cioc de silicon,nici din ala mai tare. prefera sa roada si sa ii curga p lateral tot

am notat si retetele de tort, si sper sa pun in practica ceva

revin mai tarliu un pic ca azi am luat covor nou cu tom si jerry si avem de treaba




Mergi la inceput