Bulgarasi de ian-feb 2012 (18) Alaturi de Chri70!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Buna dragelor
Of si eu sper sa fie un capitol plin numai de vesti bune
Eu visez f urat, azi-noapte am visat o apa tulbure si destul de agitata. Nu cred in vise, insa ma deprima cand actiunea e stresanta
De vreo 3 zile ma doare burtica. Azi de cand m-am trezit ma doare continuu. e o durere asemanatoare cu cea de ma ciclu. Sper sa nu fie nimic. Deocamdata nu merg la dr ca nu e o durere puternica, mai degraba usoara, vaga dar persistenta. La sarcina trecuta nu am avut dureri

Bianca ALEXIS-ARIAN (5/01/2009) si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Bianca, eu noaptea trecuta ma sarutam de zor cu Nicholas Cage. Culmea, nici nu ma omor dupa el ca actor. Dar m-am obisnuit cu visele ciudate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Jonesy scrie repede 10 mesaje ca sa le vedem in timp real fara sa fie moderate. Ce masuratori au iesit asa prost? Nu este nevoie sa-i cumperi haine lui bebe dar macar gandeste pozitiv pana la urmatoarea echo si dupa aceea. Nu-ti fa griji ca ramane fara hainute daca nu le iei de pe acum. Eu am luat sarcina trecut la 12 sapt dupa plicul nucal si apoi nu am mai luat nimic si am primit Slava Domnului
Sanatate!

Bianca nu cumva este uter cicatriceal? Si eu mai simt uneori dureri ca la menstruatie dar cand am facut efort.



Nasterea unui zambet
Mamica de cuminte 19s+
iulie 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

fetelor,va salut din spital..m-am internat azi dimineata...am contractii dese si cam dureroase..acu stau in perfuzie...in rest nimic grav..sper sa nu ma tina orea mult si sa ma lase contractiile astea...deja la orice moment de enervare,cat de mic,ma doare jos...o sa fie bine,sunt optimista...
sa vedem....
mi+a facut o alta ecografie si se pare ca e fetitza:d
matza-de la elevit e asha scaunul deci stai linistita
..


acu ma bag sa dorm ca sunt varza, am tensiinea 7 cu 5
..va pupik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Mady, am citit acum mesajul tau si m-am ingrijorat....ai grija de tine si de aia mica din cate am inteles. Ma gandesc la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

fetili

nu-s suparata..abatuta poate!!!


gianinacel vad pe sotul meu..cand il descrii pe al tau!si relatia..soarece-pisica...amestecatura...cu rasarit de soare la sfarsit, lacrimi si el dormind linistit!!

olishka si cati, io banuiam ca sunteti moldovence...dar m-am abtinut sa nu cumva sa dau prin balti!!mie imi plac moldovencele..au o fizionomie aparte..siiiiii...mor dupa accentul lor!!

multumesc pentru gandurile bune adresate mie!!!o mie de pupici va dau la toate!!

Matza, tu ai fost stewardesa?Cum asa?Relateaza!!!! iar referitor la sot...cunoastem...am avut aventura la prima sarcina!!Numai ca la noi a fost nasol..povestim cu alta ocazie despre depresia post-partum&co....trebuie sa povestesc pentru ca unele dintre voi..sunteti predispuse..(nu spun care acum) si nu vreau sa patiti ce am patit si io

Puiutza, m-am prapadit de ras la ultima afirmatie din postarea ta..cu datul in cap cu ceva cat de mic!Si m-au trecut fiorii la citirea randurilor in care vorbesti asa frumos de sotul tau!


Bun venit fetelor noi..uitai sa zic!!!

Si parca noi..nu mai aveam o mamica de gemenasi in MARTIE, carina parca???

Va laudati care-cum ca faceti zacusca..io am fost ieri la tara...o facuse socrela deja..o iau cand se va raci..Spor la bucatareala pentru iarna!!

Fetelor pe care nu va nominalizez..inseamna ca nu va tin minte numele...sa nu va suparati..am explicat candva ca la mine cu tinutul minte si al persoanelor si numele lor..e mai greu!

Am fost azi intr-un SH care aduce haine din Anglia..Bleustein..parca se numeste!Stiu ca o parte dintre voi nu sunteti deacord cu luatul din SH-ri..nici eu nu eram..din motive de igiena si altecele, insa pe parcurs mi-am schimbat parerea..sunt SH-ri infecte..si SH-uri care comercializeaza haine aproape noi sau noi...Le iau, le spal, deparazitez-igienizez maxim...si pentru mine sunt ok.Am luat azi o pereche de pantofi sport NIKE pt Rebecca, originali, purtati-in stare excelenta cu 35 lei-superbi din pctul meu de vedere, pentru toamna-stil gheata!Am mai luat doua overall-uri(fash) pentru bebe, unul din material impermeabil-nou-nout si unul din plush alb-cred ca fusese purtat, dar in stare excelenta!In total-lasai acolo 104 lei!

va pup pe toate!!!




*Blackmoon Lady 19+cu un omuletz colocatar si lipistocul meu iubitRebecca
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

MadyDumnezeu sa va vegheze pe amandoua!Sa fii puternica!Si cel mai imprtant:incearca sa te linistesti, agitatia nu face bine!



*Blackmoon Lady 19+cu un omuletz colocatar si lipistocul meu iubitRebecca
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Mady offfffff iar mamicuta cu problemesa fie bine si sa te intorci cu bine acas.Lady sunt ai nostri si ii iubim asa cum sunt imi ramane speranta ca odata cu venirea bebelusului se va maturiza oarecum(nu sper in totalitate)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Mady, iti doresc numai bine si sunt cu gandul la tine!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 22+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

mady - gandeste-te ca esti printre profesionisti si vezi partea pozitiva ca te-au internat: vrei, nu vrei, trebuie sa stai la orizontala si "bei" cocktail-ul de medicamente. memoria de gravi ma cam lasa, asa ca te rog sa ne spui daca aveai cumva vreo infectie...
noi suntem alaturi de tine si te pupacim!

Mergi la inceput