Bulgarasi de ian-feb 2012 (18) Alaturi de Chri70!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Salutare, mamici! Ma mai tineti minte?
Cred ca n-am mai intrat de prin iulie. Intre timp ne-am intors in Romania, ne-am plimbat cand la mare, cand la munte, iar pe net mai putin.
Cred ca am ajuns si noi in s19, nu stiu ce se ascunde in burtica, inca nu am dr, sunt in cautari. Nu-mi vine sa cred ce greu se gaseste un ginecolog care sa nu practice epiziotomia de rutina, dar sunt optimista. Oricum prin s21 mi-am propus sa fac un control sa bifam cele 5 luni.
Sa aveti sarcini usoare! (mai e cineva cu greturi?) Mady sa iesiti cu bine din spital, tot 2 in 1.

Bianca, daca ai contractii poti sa rogi pe cineva din Romania sa-ti trimita no-spa. Stiu ca in Spania nu se da la gravide, dar in Romania il recomanda majoritatea ginecologilor.
Lady, sa sa fie de bine achizitiile!

Abia astept sa-mi pun si eu un carut la semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Bine ai revenit, noce!

kraluca, mady sangera in fiecare luni!



*Blackmoon Lady 19+cu un omuletz colocatar si lipistocul meu iubitRebecca
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mady, sa dea Dumnezeu sa fie bine!Sa fii optimista in continuare!
Lady, se pare ca revii la ganduri nmai bune si ma bucur mult.E bun si frumos pentru copilul tau ce decizi si simti tu, nu e nevoie de parerea altora.Pe mine m-au enervat zilele trecute cei mai buni prieteni care au avut tupeul sa-mi spuna ca numele Tudor, ales de mine pentru copilul meu, este oribil.Si m-am necajit tare.Sa fie sanatosi cei care au alte pareri decat mine.Mie mi se pare sublim, mai ales ca i-am promis lui Dumnezeu ca daca copilul meu va fi baiat, se va numi Tudor (daruit de Dumnezeu).
Astazi, in sfarsit, dupa multe insistente, am primit si eu rezultatul final al amniocentezei care este:"CARIOTIP FETAL MASCULIN NORMAL".Doamne ajuta!Miercurea viitoare, pe 21.09, am morfofetala.Abia astept intalnirea cu puiul meu!
Va imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Ooo, aerlilian, felicitari pentru rezultatul bun! Tudor e un nume frumos, mie imi place. am o prietena al carei baietel se numeste asa
Anca nu stiu ce fel de uter am, o sa citesc despre acest cicatriceal desi dupa cum ii spune numele, banuiesc ca se refera la un uter care a fost taiat, iar eu am nascut natural. Cum e o durere difuza, banuiesc ca se intinde si el, uterul, cred ca il costa ca am o burtica fff mica
Mady vad ca esti optimista. Si eu am trecut prin 3 internari de cate o sapt., perfuzii si injectii la greu, care nici nu reuseau sa opreasca contractiile. Partea buna ca la mine nu dureau contractiile, insa repausul tot repaus
Asta cu "sotul doarme linistit" si eu innebunesc gandind si despicand firul in 4 o cunosc f bine. Era mai deasa inainte sa nasc, e drept
My trebuie sa povestesti si despre depresie. Eu cred ca trebuiesc impartasite anumite experiente pentru ca unele sunt utile, chiar daca nu sunt doar floricele roz

Bianca ALEXIS-ARIAN (5/01/2009) si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

noce cauti doctor, deci sa inteleg ca vei naste in Ro?

Bianca ALEXIS-ARIAN (5/01/2009) si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Tudor e un nume foarte frumos...pe bune acum!Doar nu-l cheama Mugurel



*Blackmoon Lady 19+cu un omuletz colocatar si lipistocul meu iubitRebecca
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

aerlilian - felicitari pt rezultatul de la amnio! daca tu simti ca tudor este numele bebelului tau atunci foarte urat din partea celorlalti! oamenii din jur comenteaza atat de usor la o chestie atat de sensibila cum este relatia dintre mama si bebe! tudor este unul dintre numele pe care le-am luat si noi in considerare! oricum, inca nu am discutat serios problematica numelui. eu inca mai astept sa visez numele copilului meu!
lady - multumim ca esti langa noi si ne mai improspatezi memoria!
mady - e bine sa ai un pic de credinta! doamne-ajuta sa se linisteasca contractiile si sa auzim de bine!

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

-Lady - imi pare rau sa te dezamagesc, dar dup cum ai observat eu nu am accent. probabil se trage de la partea cu auzul muzical.
Legat de SH-uri am intrat si noi sapt trecute in unul fain si curatel de Danemarca, cu hainele sortate pe firme si culori. Am vazut ca au hainute si pt noi nascuti. Acuma nu stiu cum e cu dezinfectia...o sa ma interesez si oi lua si de acolo cate ceva.

-mady, sincer eu ma bucur sa aud ca te-ai internat. Prea te invarteai tu prin casa cu stari tot mai nasoale si nu stiai ce ai. E mai bine asa, sa fii monitorizata. Multa sanatate!!!

-mitzaila, legat de mama denaturata...sa-ti spun ca te intrec? Eu stau pe ganduri, ce fac luna asta - morfofetala sau rata la teren?

Abia sambata imi vin si mie rezultatele la urocultura, m-am saturat de durerile astea de rinichi, mai mult ma sacaie...

-sofia sta pe tusha....

gravidutza 21+ de bebitza Gruitza

A invata sa ne iubim pe noi insine este primul pas crucial in a invata sa iubim pe altii !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

La Mugurel nu m-am gandit...dar crede-ma ca s-au gandit parintii mei, in caz ca as fi fost eu baiat.Am gasit scris pe prima pagina a cartii dupa care m-a crescut mama, fata:Ileana Gabriela, baiat:Mugurel Florentin.Am gasit cartea in biblioteca cand eram destul de mare si i-am multumit lui Dumnezeu ca nu am fost baiat.Am intrebat-o pe mama unde i-a fost capul cand a ales asa nume si a amuzat-o si pe ea...A gasit scuza tineretii, desi a recunoscut ca Mugurel il chema si pe vitelul bunicii ei...
Lasand gluma la o parte, va multumesc ca ma sprijiniti cu numele ales.Si mie imi place foarte tare, mi se pare extrem de masculin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

pt toate fetele!

Aerliliana...esti graviduta...super..FELICITARI din toata inima....scuze nu am intrat de ffmult timp pe forum....

toate cele bune......

Mergi la inceput