Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***345***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Noi ne-am revenit spectaculos, daca acum 2 seri Stefan a tusit intr-una, aseara nu a tusit DELOC... se pare ca e bun tratamentul...

Flory - tot asa se procedeaza si la gradinita unde am vrut sa-l las pe Stefan... dupa ora 8:00 nu are voie nimeni sa intre la copil, il lasi in sala si gata, se pune pe olitza la aceeasi ora, sunt peste 40 in grupa, raman cu ingrijitoarea dupa ora 16:00, nu exista spalatul pe dinti dar tv e deschis pe desene mai educative (cica au dvd)... nici eu nu stiu ce voi face la anul cand trebuie sa-l duc , ma apuca groaza, observ pe zi ce trece ca este tot mai dependent de mine .

Ina - chiar de rasul-plansul e situatia... auzi "pusca si cureaua lata" ... oare aia cu panza de paianjen si elefantul nu o stia ? sa-l cheme pe Vladimir sa traga un recital

Aris

Anca- chiar, de ce nu mai zici nimic de copii, Vero mai sta la computer / tv.cu orele ? Bb mic e la bona ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!

Eu ma simt cam rau adica fara vlaga si am o senzatie de greata ma gandesc ca de la tabletele minune, am vazut ca e mentionat la reactiile adverse si acest aspect, Ada in schimb ma uimeste, pe bune !! adica sa nu mai aduca ea vorba de tziti, nu pot sa cred ! seara ne imbratisam si adormim aseara de ex eu eram deja in pat si ea a venit s-a cuibarit langa mine si gata , dimineata s-a trezit la 07 si a cerut mancare , ceea ce face mai nou toata ziua

Anaan, multumesc inca o data pt teleconferinta de aseara , tare bine m-am simtit dupa !!


Aris, ma bucur ca esti ok !! mai redu turatia la motoare perioada urmatoare !


Ela, Ada e ok acum din fericire, iar cu tziti era complicat de muls atatea zile plus ca acum m-am gandit nici nu stiu daca mai vroia ea dupa sperietura ce a tras-o avand in vedere ca nu a mai interesat-o soarta lor


Chatonel, ma bucur ca ai reaparut in zona si astept sa ne mai vedem live, poate atunci o sa avem vreme de povestit mai mult ca tare mi-ar placea

Olga, drum bun sa aveti si sa ajungeti in siguranta acasa !!

Cam atat am retinut

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Aris, recuperare rapida. Sa iti lasam linkuri de program tv?

Ramona, ce tratament ai avut? Bine ca a dat rezultate.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric
[

Ramona, ce tratament ai avut? Bine ca a dat rezultate.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel




-Aerosoli cu ACC+DEXA+ Ser f. (de diseara numai acc+serf.)
- humex pentru tuse uscata(de la pranz numai Stodal pentru ca se rupe tusea)
- sirop Salbutamol

Nu mi-a facut febra, vad ca respira un pic mai greu dar speram la mai bine...

Novus- ai un copil minunat pentru faptul ca nu cere tzitzi (si nu numai). Daca tot e sarbatoare mare, trage un pui de somn pentru revigorare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Bianca, mi-am amintit de panja de paianjen a lui Vladimir, super tare
Cum se mai simte tatal tau ?

Floric, nici nu stiu ce sa zic de experienta colegei tale mai ales ca noi nu ne-am inrolat inca dar nu cred ca as continua sa o duc tot acolo



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramona7575

Novus- ai un copil minunat pentru faptul ca nu cere tzitzi (si nu numai). Daca tot e sarbatoare mare, trage un pui de somn pentru revigorare


la birou mai greu

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Bianca, mi-am amintit de panja de paianjen a lui Vladimir, super tare
Cum se mai simte tatal tau ?

Floric, nici nu stiu ce sa zic de experienta colegei tale mai ales ca noi nu ne-am inrolat inca dar nu cred ca as continua sa o duc tot acolo



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





tata minte doctorii de mai aveau aia putin si faceau un nou episod din House.

Cica intr-adevar are accident vascular dara jucat teatru rau de tot.
Zicea ca i-au paralizat mainile si nu le mai simte deloc, dar tigaa o tinea intre degete si tastele le telefon putea sa le apese.

apoi ca nu mai vede deloc cu ochiul stang si cand il putea medicul sa urmareasca pixul facea pe orbu'. dupa asta, mergea pe afara si ii spune lu mama :"vai, cate furnici sunt aici"...dar el nu vedea cica.

maine o sa ii dea drumu' acasa ca a ocupat patul de pomana. a incercat el sa convinga lumea ca e bolnav rau dar nu i-a iesit.

In schimb matusa care e si ea internata, a fost operata luni si la primul test (cu gheata) formatiunile pe care i le-a scos se comporta ca niste metastaze. diagnosticul a fost de icter mecanic, are o tumoare la pancreas lucru ce i-a blocat ficatul. si stiti care e culmea? In aprilie si-a facut ecografie abdominalasi analizele si nu avea nimic.

deci toti murim de cancer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Off Bianca e de rasu' plansu' cu tatal tau, in schimb imi pare rau pt matusa ta , poate totusi o fi o forma mai simpla sau in stadiu incipient, sanatate multa ii doresc !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Off Bianca e de rasu' plansu' cu tatal tau, in schimb imi pare rau pt matusa ta , poate totusi o fi o forma mai simpla sau in stadiu incipient, sanatate multa ii doresc !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Din cate am inteles nu mai are foarte mult. In cazurile astea deznodamantul este cam acelasi, din pacate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503
cum sa nu o dezbrace? Pai nu o schimba de haine?
Pe Vladimir il schimba dimineata in ceva lejer (dca nu are deja de acasa pe el), la somn il imbraca in hainele de somn (ca nu avem pijamale speciale ci doar improvizate) si dupa somn de obicei ii dadeau haine noi (eu le-am spus sa il lase cu alea de dimineata in cazul in care nu sunt murdare de mancare sau altceva pentru ca oricum mai ramanem afara pana pe la 19.30-20 si se face ca porcul)


Si la noi la fel, dimineata merge in niste hainute (dimineata e mai racoare acum), acolo il schimba in ceva subtire, la somnul de pranz il imbraca in pijamalute (acum vara in maiou+chiloti), iar dupa somnul de pranz il gasesc in alte hainute, nu cele in care a stat de dimineata Bineinteles ca nu mai stau sa-l schimb, ca doar sunt curate si alea cu care a venit sunt prea groase pentru 35 grade.

Zicea cineva ca sunt 40 copii in grupa???? Cum e posbil? Ianis care e la gradinita de stat, si tot sunt 10 in grupa... (au plecat o gramada de copii mai mari).


Aris, cum te simti dupa serclaj? Recuperare rapida si odihna multa

Speram ca a ajuns Oli cu bine la Suceava si abia asteptam vesti de la Chitibus

Dodo-Pui, am uitat sa te felicit pentru realizarile lui Bogdi! Sa vezi de acum incolo! Cred ca esti cea mai mandra mamica din lume M-a emotionat foarte tare relatarea ta din prima zi de scoala..., FELICITARI!!!





Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput