Strugurasi S-O11-Haideti fetele!! (112)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Buna mamici si gravidute
Felicitari pt mamici si bebelusii lor, sa fie sanatosi si mancacios...Nastere usoara pt celelalte gravidute.
Cei drept eu nu prea am mai dat pe aici, deoare suntem in curatenie generala... casa vraiste,fara net. am inceput sa va citesc din urma dar e mult de recuperat.

Eu sunt in butoi, ieri am fost la eco pt 36 de sapt si nu prea a fost bine cu toate ca dr. a zis ca e bine si sa nu imi fac griji ... la masuratori e cu o sapt jumate in urma, cantareste 2250, deci nu a luat decat 300 g intr-o luna, de acuma mergem la dr in fiecare saptamana si ne pregatim pt marele eveniment sper sa fie tot natural... ca pina acuma asa a ramas.
Speram sa fie bine, si sa fie sanatoasa ...

Alina cu Darius Gabriel si 31+
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Salutare mamici si burtici!

Eu de 2 zile abia am apucat sa va citesc si abia acum am ajuns la ultima pagina sa si scriu.
Ieri am avut prima zi de scoala, cu emotii, trezit dimineata, pachetel, ghiozdanel etc.
Azi am aflat data cezarienei: 15 septembrie, joi!
Daca vreti sa treceti progamarea in lista, Anca, Sei, daca aveti vreme, daca nu, e ok oricum!
Asadar azi si maine ultimele zile cu o fetita, de joi voi avea 2 papusele de fetite! Abia astept!

Am citit tot ce ati scris, imi pare rau ca te-ai suparat, Mikka. Chiar ma gandeam care ar fi fost motivul, eu una nu sesizasem vreo discutie mocnita pe aici! Poate intr-adevar suntem mai sensibile in anumite momente si poate tocmai pentru ca suntem toate in aceeasi situatie ar trebui sa fim m ult mai tolerante!

Seidana - mi-a scapat de unde ziceai ca vei comanda causelul acela cu lumini si lampa de veghe, suna interesant!

Kora - chiar ca ai scris, nu gluma!

Gertruda - ce facem, nastem amandoua pe 15? :)

Nu in ultimul rand felicitari noilor mamici! Am asa emotii cand vad cate minuni apar zi de zi! Este extraordinar!

Va pup cu drag si daca nu mai apuc sa intru, sa imi tineti pumnii!!!


mamica de Indra Stefania si Eva Alexandra ( in burtica)

38+ cu Eva Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

nu gasesc pe nimeni.... cred ca se deplaseaza sot la bucuresti pana la urma ....

Pentru Raisa
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

La mine a venit parintele acasa la 8 zile. Mi-a cerut sa pun apa intr-un vas si o lumanare. Mi-a citit ceva si mie si evei ...........si atat. Mi-a spus ca din apa aia sa mai beau din cand in cand si sa stropesc prin casa.

Nana iti tin pumnii sa fie bine .

24.08.2011 mami de Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 ani

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

nu gasesc pe nimeni.... cred ca se deplaseaza sot la bucuresti pana la urma ....

Pentru Raisa
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)



Lali sun-o pe Kora. Sigur te va ajuta.

24.08.2011 mami de Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 ani

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Elena 2706 ,felicitari pentru bebe ,sa fie sanatoasa si mancacioasa

Kora,mammaaa mia dar ai avut activitate pe forum noaptea trecuta ,saracuta de tine stiu cum e sa nu poti dormi si sa te chinui eu am cam scapat de vreo cateva zile si ma pot odihni ,dar nu mai devreme de 2 dimineata .Avea dreptate Seidana cand imi spusese ca voi scapa de insomnii in sapt 37-38 ,la mine se pare ca a functionat
Aaaaa,era sa uit : felicitari pentru examenul luat chiar citisem pe internet ca gravida cand invata sau are examene ,copilul va fi foarte destept

Lena ,eu toata vara mi-am dorit o tarta cu prune ,dar gaseam numai tari prin magazine,am tot asteptat sa le vina sezonul sa gasesc molcute si se pare ca au disparut,n-am mai vazut prin magazine de vreo luna doua
Tare bancul postat de tine

Gertruda ,eu stiu o persoana nascuta pe 13 octombrie si are banet cu carul nu e un nr cu ghinion cum se zice ,stai linistita

Kora ,la un moment dat se vorbea de ceai din frunze de zmeur ,dar nu e pt contractii si pt usurarea durerilor in timpul nasterii,inia o pauzarea colului ,scurtarea travaliului etc

Elly ,hummusul care ma da pe spate e cel cu muguri de pin prajiti ,maaammma miaaaaaaaaaa se pare ca voi face o vizita locului meu de munca sa halesc o portie si niste backlawa


Maria ,iti tinem pumnii sa se intample marele eveniment cat mai repede

Anca ,eu intrebasem de aparatori pentru patut ,am auzit pareri pro si contra ,mai mult contra dar eu m-am decis si ii iau .Multi spun ca bebele nu are aer ,dar ii voi lua numai pentru jumatate de patut ,nu de jur imprejur


Sei, daca iei de pe Amazon stiu ca il poti returna daca nu-ti place .Poti sa maresti poza modelului ales si vezi ce sistem de prindere are .Eu cred ca se poate prinde si la pat pliant,poate iti raspunde cineva pe aici care a avut carusel .

Mikka,imi pare rau ca esti suparata ,toate trecem prin pase proaste ,poate te linistesti si vei reveni ,suntem aici cu bratele deschise

De Hayat ce mai stiti ?

Si mie mi se pare ca ati sters-o cam repede pe Mikka ,ce naiba fetelor,nu e dusmanca noastra ,nu avea nici 24 ore de cand a zis ca nu mai scrie si gata ati elimanat-0 ??????De parca se inscrisese de 2 zile la noi ,nu de 8 luni . Chiar daca si-s ters pozele ,la nervi si suparare omul e in stare de multe ,care uneori le regreta spre sfarsit .Ii trebuia acordata o a doua sansa si intelegere .Cred ca toate am rabufnit pe aici sau in casa ,toate suntem in aceeasi oala si ar trebui sa fim mai intelegatoare

Anilansa , cum spuneam fetele pe aici ,ecografele mai dau erori . Si la mine e micaaaaaaa fata mea ,dar nu pot face nimic .M-am stresat destul si plans pe aici fetele stiu .Important e sa fie sanatoasa ,daca e mai micuta nu inseamna ca e bolnavioara sau are ceva ,o sa creasca ea mareeeeee


Mariaenache ,chiar ma gandeam la tine ,ce fac flacaii? Stiu ca e greu de ales nume pt ei ,eu am un bebe si tot n-am gasit un nume pt bebelina noastra ,imi imaginez la tine cum e cu 2

Stefy ,la capitolul gateala sunt varza si eu pe langa faptul ca n-am chef sa stau in bucatarie cate 2-3 ore in picioare ,nici nu mi-e pofta mai de nimic
Azi fac un fel de budinca cu cartofi si carne la cuptor

Nanna ,ne pregatim de galerie,da????

Intrebare pentru fetele care au nascut : imediat dupa nastere se scapa din retentia de apa , se mai miscoreaza un pic si fundul ,picioarele???? in timpul spitalizarii ma refer
Ca nu stiu ce haine sa-mi iau pentru iesirea din spital , tot numere de elefant sau 1-2 nr mai mici Daca era vara cu o fusta sau o rochie nu-mi faceam probleme ,dar la noi ploua de 2 zile non stop si sunt 15 C ziua . Nu vreau sa-mi imaginez ce rece va fi peste 2-3 saptamani

Am scris pe toata ziua ,aooleuuu ....ma retrag la treaba ,o zi frumoasa va doresc

37+

Se pare ca va fi


:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

alayna, multumesc ff mult pt incurajari, eu sper sa fie bine si sanatoata si sa mai ia in greutate macar pina la 3 kg.

Alina cu Darius Gabriel si 36+
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

alayna, eu m-am externat in hainele cu care m-am internat. Adica am pus pe mine opantalonii de gravi si bine am facut ca burta nu se retrage instant decat la putine mamici si chiar mi-a fost bine in haine lejere


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 33+ cu Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Alayna, scuze ca ti-am facut pofta .


Lena - 36+

!!! AMR un pic !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gertruda32 spune:

Nanna - Eu nasc maine la pranz
Tu unde nasti?

Multa bafta si sa ai o nastere usoara si un bebe de nota 10


Mergi la inceput