Strugurasi S-O11-Haideti fetele!! (112)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Baaaai,ce aveti ? Mikka hai mai ,las-o asa cum a cazut, si tu recunosti ca ai o stare mai proasta. Iti spun sincer ca oricine ,chiar si Anca,Jade sau Seidana , cele care au "cheile" de la grup ar anunta public ca pleaca ,apoi si-ar sterge la nervi si impulsivitate pozele, eu as sugera si limitarea accesului lor la grupul yahoo. Ca revin dupa aceea si spun " mai,stiti, eram nervoasa, nici eu nu ma recunosc" cum ai facut tu e altceva, ti-ai recunoscut greseala. Hai, lasa nervii,gandeste cu calm totul si mai citeste si cu ton glumet mesajele noastre ok ? Sper ca nu te-ai suparat si ca am facut glumele alea cu suparatul de dupa,nu? Hai mai,inveseleste-te , noi suntem toate cum spuneau fetele, niste frumoase,destepte, si tot ce mai scria acolo,si nu ne suparam din nimicuri,da? Hormonii isi spun cuvantul, si peste alte cateva luni o sa ti se para amuzanta toata situatia.




Pentru Raisa
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Fetele din Bucuresti, HELP ,am nevoie maxima de ajutor, imi trebuie urgent publicarea in Monitorul Oficial a pierderii unei diplome de BAC , si daca trimit prin posta anuntul dureaza procesarea lui intre 20 si 30 de zile , daca depune cineva anuntul la ghiseul lor a doua zi este publicat, iar mie imi trebuie dat anuntul urgent urgent ,ca sa pot face duplicatul diplomei pana la 1 octombrie. Cine ma poate ajuta si pe mine cu depunerea anuntului? Trimit suma aferenta anuntului in cont ,datele le dau pe pm sau la telefon. Va rog mult,daca nu as fi disperata la momentul asta, nu m-as ruga atat de insistent .

Pentru Raisa
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elena2706

fetele, care ati facut cezariana, v-a durut kpul?
eu nu mai poooooot...nu stiu ce sa fac....e groaznic

[37+] ALEXIA MARIA



Ce fel de anestezie ai facut?
Eu am facut rahianestezie si mi-a fost frica tot timpul sa nu ma doara capul dupa, dar am fost norocoasa.La terapie asistenta imi zicea ca pot intoarce capul dintr-o parte in alta dar sa nu-l ridic de pe perna. In schimb pe mine m-a durut coloana vreo saptamana.
Eu cred ca te vei linisti cand vei elimina complet anestezia din organism.
Sa-ti traiasca printesa.

24.08.2011 mami de Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 ani

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Felicitari Elena !!! Multa sanatate tie si bebelinei Alexia Maria

Nu imi place atunci cand va certati

Dananagi, iti tin pumnii


Lena - 36+

!!! AMR un pic !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Elena daca ai facut rahi e posibil sa fi scazut presiunea lichidului cefalo-rahidian si de asta sa ai dureri de cap. Uite niste informatii:
Rahianestezia este o procedura veche de anestezie, care si-a dovedit in timp utilitatea, laolalta cu simplitatea aplicarii si un numar comparativ mic de complicatii. Ea poate fi completata cu anestezie generala IOT daca durata unei operatii se prelungeste. Are indicatie de electie in ortopedie in tratarea chirurgicala a afectiunilor membrelor inferioare. De altfel, niciun tip de anestezie nu este lipsit de riscuri sau dezavantaje, alegerea fiind facuta functie de afectiune si localizarea acesteia, situatia si antecedentele biologice ale bolnavului, contraindicatiile formale si datele statistice. Exista si alte tipuri de anestezie care sunt indicate alternativ in baza unei justificari documentate.
Durerile post rahianestezie nu au legatura cu "sugerata" incompetenta a medicilor si nici cu socul anafilactic, care are o cu totul alta evolutie clinica. De regula, ele sunt generate de scaderea presiunii LCR (lichid cefalo-rahidian) in urma penetrarii prin punctia lombara a spatiului subarahnoidian. Solutia pentru simptomele neplacute este rehidratarea energica, initial prin perfuzii, apoi prin ingestia de lichide. Se poate asocia tratament cu preparate care contin cofeina (cocktail gen Fasconal), vitamine din grupul B, simptomatice, sau chiar oxigenoterapie hiperbara (HBO) daca se intrevede o componenta ischemica a migrenei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flopishtica spune:

Salutare fetelor dupa o fooooarte lunga absenta.

In primul rand vreau sa felicit mamicile pentru minunatiile lor, am vazut pozele pe grup, sunt absolut adorabili puiutii vostri. Sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei.

Chiar daca nu am mai scris de multa vreme, v-am citit zilnic. Noi asteptam saptamana viitoare pentru a stabili data cezarienei, e din ce in ce mai greu pe ultima suta de metri. Nu numar oi cum faceti voi, insa am dureri inghinale de abia ma misc de pe o parte pe alta. Bebe la ultima eco la 35s si ceva avea 2 kg 500, cam micut, dar vorba cuiva nu toti trebuie sa aiba 4 kg, mai facem si manechini.

Doresc mult curaj burticilor care saptammana asta isi vor tine minunile in brate si va ppe toate.

36+ cu minune de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Am si eu o intrebare la mamicutze... cum a fost molifta de 8 zile?
Eu am vorbit cu preotul si va veni acasa in ziua a 8-a... insa nu stiu ce sa pregatesc. Voi ce ati pregatit ? Ce v-a zis preotul?

+ 39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefy13

Am si eu o intrebare la mamicutze... cum a fost molifta de 8 zile?
Eu am vorbit cu preotul si va veni acasa in ziua a 8-a... insa nu stiu ce sa pregatesc. Voi ce ati pregatit ? Ce v-a zis preotul?

+ 39


pai sa-ti spun cum a fost la mine.. mi-a zis sa pun apa intr-un vas si a venit el cu busuiocul... a citit ceva , dupa care a sfintit casa.. apoi a citit si copilului... sa ai o iconitza pe langa copil pentru protectie :)

39+ cu Albert si mami de Andy 3 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria26

Citat:
citat din mesajul lui stefy13

Am si eu o intrebare la mamicutze... cum a fost molifta de 8 zile?
Eu am vorbit cu preotul si va veni acasa in ziua a 8-a... insa nu stiu ce sa pregatesc. Voi ce ati pregatit ? Ce v-a zis preotul?

+ 39


pai sa-ti spun cum a fost la mine.. mi-a zis sa pun apa intr-un vas si a venit el cu busuiocul... a citit ceva , dupa care a sfintit casa.. apoi a citit si copilului... sa ai o iconitza pe langa copil pentru protectie :)

39+ cu Albert si mami de Andy 3 ani +


Idem si la mine. Nu mi-a zis nimic de iconita. La mine a venit pe la 2 sapt, deja iesisem din casa si io si bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

mersi mult Maria.
Am o iconitza pregatita pt patutul copilului.

+39

Mergi la inceput