FIV in Ungaria 137

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

aoleu...pai si cand vine ciclul? intri in hora repede...mancam inghetata, prevad eu

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

tannoo,sincer,te admir.
barbatii,in general,nu sunt atat de analitici si lucururile ce pentru tine prezinta importanta sunt doar amanunte,dar amanunte care fac diferenta.
te felicit pentru asa atitudine.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soroc80 spune:

Sabina, eu sper sa nu fie nicio legatura intre TSH si estradiol, dar oricum daca TSH nu creste nu stiu daca mai are loc fertilizarea. Dr. era optimist si a zis sa nu ma stresez ca trebuie sa creasca. Maine repet iar TSH-ul dupa 10 zile de jumatate de pastila de 50 mg (adica 25 mg/zi) si sper sa fie ok. Daca nu, probabil ca voi inceta sa iau tratament detot sau voi lua un sfert de pastila.
Cu Dumnezeu inainte. Degeaba ne stresam ca oricum organismul tot cum vrea el face.
Monilaza, nu vreau nici eu sa-ti dau sperante desarte dar si eu stiu ca unele fete au ca simptome de sarcina simptomele normale de menstruatie; dureri usoare de burta, dureri de mijloc, de sani, deci eu zic sa nu te mai gandesti atat si sa astepti cumintica data de 16 cand ar trebui sa-ti faci beta.
Va pup si va doresc numai ganduri bune caci sunt foarte importante in ceea ce dorim sa reusim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

samira, iau cele spuse de tine ca pe un compliment si nu pot decat sa-ti multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

tannoo,pai un complimet s-a si vrut a fi.

aristico,mai am draga doamna...pe 1 Octombrie tre' sa vina ciclosul.
voi fi in urma ta


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

doamne, saamira si aristica, ticnite sunteti!
tanoo, la orice varsta. tre sa o ai musai in casa. pt mucii zilnici, aia mici, de rutina, poti folosi ce vrei tu: pompita, dispozitivul ala vibrocil cu care tragi tu cu gura mucii din nasuc, bete de urechi cu opritori etc (astea devin periculoase pe masura ce individu creste si se misca). dac cand e cu mucaraie de raceala, cu d-aia galbeni-verzi, lungi si cleiosi, scuze de detalii, nu se face fatza fara acea minunata inventie. suna horror ca pui aia la un aspirator de covoare de 2000W, dar se amortizeaza forta de extragere, incearca in nasul tau, sa vezi.ideea e ca acei muci trebuie scosi ca altfel face otita (ca ei au altfel nu stiu ce canale prin ureche decat maturii si se duce mucii teleleu in ureche si otitele repetate duc la surzenie etc) si il doare, in plus nu poate dormi/respira/manca cu nasul plin.eu am folosit pe la 3 luni prima data, apoi in mod serios la 6 luni, cand am trait cu aspiratorul vreo luna in mijlocul casei, apoi acum. noaptea, ziua aspiram nasul.
nashpa e ca nu prea ai cu ce sa ii dai in nas, decat cu colargol preparat in farmacii, max de 3 ori/zi, cu garasone (picaturi de oki/urechi, dar cica merg si in nas) sau pivalone spray. acum, la aproape 1 an, suntem evoluati, putem si vibrocil.
la inceput, bebele sta, ca nu pre are el mobilitate, apoi trebuie infasat ca pe vremuri si imobilizat, incalecat sa nu miste bratzele si apoi manipulate serul fiziologic pt inia o pauzare si batista sugarului pt extragere.
se curata cu apa, se sterilizeaza. ce ramane se scoate cu 2 scobitori lipite cu scoci.
multumit de info?
ce face bebe? suge tzatza?gras? dormiti?profitati acum, cat sta in patutz, plimbati-va acum, e muuuuuuuuuuult mai comod ca dupa 7-8 luni.

monilaza, lasa gandurile negre ca nush ce-ti fac. iti scot mucii cu dispozitivu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

tulai doamne adinule
cata intructiunile de folosire scrisasi acolo

nu stau sa i curat in nas nici legati, la urechi stau ca matzele, la nas...ciuciu
cand le mai var niste ser in nas, se pun pe niste urlaciuni de zici ca i jupoaie careva de pielea de pe talpi

bine ca ne a ferit DD de muci din aia cleiosi in culorile curcubeului......doamne ajuta nici sa nu vina pe la noi ca nush ce ma fac
o iau pe aratura de tot

pupici la pici si la mama lor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monilaza spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

monilaza, lasa gandurile negre ca nush ce-ti fac. iti scot mucii cu dispozitivu!

Adi, mami de ana si ioachim


hai ca mi-ai imbunat ziua.
am fost sa fac beta. revin cu rezultatul.
Cris, tu cum esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

monilaza tin pumnii! eu zic ca semnele enumerate de tine sunt de bine , si te astept cu vestea despre beta mare!

chris- cand iti faci curaj ?


MTHFR C667T Heterozigot
FIV 1 Budapesta reusit, sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani; tratament in sarcina cu Femibion, Acid Folic 5mg, Cetebe, Clexane 04, Aspenter


Keep walking --life is such an incredible journey!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

fetele cochetele bafta multa
cybele ce faci?
cum e cu vitexul? ai mai aflat ceva in plus despre el?

eu ma lupt cu transpiratiile. fusei la un doctor de pe aici sa vad asa la o ecografie cum mai stau si se pare ca luna asta am endometru de 4, in ziua 13. n-a stiut doctorasul sa-mi zica ce e cu transpiratiile mele dar m-a intrebat daca iau AC...iaca-ta ce efect are o histeroscopie domnule.
am intrebat iar de menopauza (teama mea cea mai mare) si s-a uitat cash la mine.

Mergi la inceput