FIV in Ungaria 137

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Tannoooo ... hai ca mi-ai inveselit seara! Esti tare Bebele tau n-o venit cu instructiuni de folosire?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

Soroc eu am avut TSH 5 si am primit doza de 25 mcg. La mine a scazut greu TSH. Inainte de FIV1 l-am avut 2,ceva mult. Chiar 3,ceva mult in luna cu AC.
Cred eu ca a scazut atat de greu pentru ca, in general, am E2 mare. In luna cu AC mi-am explicat ca mi-a scazut E2, fapt ce a facut ca doza mea de Euthyrox sa devina prea mare si sa am un "fals" TSH mare. ce explicatii imi dau....
Nu... la mine nu a fost bine cu un TSH atat de mare. Am avut niste multe ovocite care nu s-au fertilizat. Nu stiu daca numai din cauza TSH....
Daca ar fi adevarata relatia dintre E2 si TSH (direct proportionala cum ar veni...) cred ca nu e bine sa ai TSH mic pentru ca probabil iti tine in loc E2, nu creste E2=> nu raspunzi la stimulare.
Invers....E2 mare(TSH mare)=> nu raspunzi la stimulare.
Doctorul nu mi-a dat absolut nici o explicatie. Tot ce ti-am scris mai sus sunt ABERATIILE mele. Dupa esec, pentru ca am insistat extraordinar de mult sa-mi explice diverse printre care si transpiratiile pe care le-am avut pe timp de AC si inhibare cu Suprefact, a raspuns ca nu crede ca transpiratiile mele au vreo legatura cu menopauza, cu AC sau cu Suprefact. Sa-mi verific TSH pana la urmatoarea incercare si sa incerc sa-l tin stabil. Asta e ceea ce mi-a spus. Si chiar cred ca are dreptate.

Numai ca nu prea stiu cum sa fac:)
Eu am gasit aici un articol bunicel pe TSH http://www.ei-resource.org/illness-information/related-conditions/thyroid-treatments/

Aici ai putea sesiza o legatura cu E2 daca te intereseaza partea de alimentatie...
http://ezinearticles.com/?Thyroid-Symptoms-in-Women:-Hypo-Thyroid-a-Very-Complex-Diagnosis&id=5305551

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

samirutaaa BRAVAAA!!! Sa nu te lasi pe mana lui Jack Spintecatorul fara anestezie generala. Iti da el sms, ai? Tu-i povestisi visul deocheat?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

Cris si Monilaza unde sunteti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monilaza spune:

Citat:
citat din mesajul lui 5ab1na

Cris si Monilaza unde sunteti?





Eu sunt abia in ziua 9 de la ET. Dar deja am simptome de ciclu. Ma doare spatele si burta. Asa ca maine ma duc sa fac beta. Tineti-mi pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

moni nu vreau sa te amagesc dar stii ca sunt multe fete care au simptome din astea cand de fapt sunt insarcinate.

doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello girls

ce tare e tannoo!!!cum e el sfatos si cum culege informatii!!!

aristico,ti-am zis ca nu ma las.
ce ,crezi ca nu m-a luat si pe mine cu toata pologhia aia a ta??!!
da io i-am zis:ok,dr...te ascult ca asa-i civilizat si apoi iti povestesc si eu.
si a zis el tot ce a avut de zis...si apoi i-am zis si io....si radea de se prapadea si a concluzionat:bine,doamna,facem cu generala!!!
iar visu nu i l-am povestit da a zis ca-mi trimite sms ca sa nu mai bat drumu pana la clinica doar pentru o treaba ce tine i minut.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aaa...si nu pleaca la acelasi Congres de FIV cu doctorasu' cu oki albastri...pleaca la altu...la Leuven-sau cam pisici s-o scrie


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris_25

Tannoooo ... hai ca mi-ai inveselit seara! Esti tare Bebele tau n-o venit cu instructiuni de folosire?

le-a uitat
a venit doar cu niste carti
insa experienta asta reprezinta examenul vietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33
ce tare e tannoo!!!cum e el sfatos si cum culege informatii!!!

3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

stii vorba aia, "un om informat e un om puternic"

Mergi la inceput