Sept-Oct'10!LMA Antonia, Maria, Petru!(76)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

BUNA FETELE...EU BUCATARESC...L-AM TRIMIS PE AL MEU SOT CU ELENYS LA PLIMBARE...
EVELINE MS PT IDEE...
FAC CIORBITA SI NISTE SPAGHETECU SOS....VA INVIT!
ELENYS DE 2 NOPTI MI SE SCOALA LA 2 NOAPTEA SA MANANCE ...SI MA ENERVEAZA CA NU MANANCA DECAT VREO 70-80ML DE LAPTE...IN SEARA INCERC SA II DAU APA DACA SE SCOALA...DE OBICEI LA 4-5 SE TREZESTE PT LAPTE SI PAPA 210ML...
VA PUP MA DUC SA VAD CE MAI FAC PRIN CASA....

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/Elenys10Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna seara,
noi tot raciti, maraiti,loviti ... si cu asta am facut bilantul zilei, adica rosu in gat, marait la fiecare luat de medicament (a se citi urlat) si cu o multime de cazaturi. Nici nu ne-am laudat ca mergem singur, chiar f.bine si mult (in parc a mers vreo 50m), dar asta nu ne impiedica sa cadem pe jucarii, sa ne lovim de masa etc.

Mari speram ca mama ta este bine, ca a trecut operatia cu brio.

Ana Maia cea mancacioasa ... acum este domnisoara.

Just_me, noi avem mop de la Karcher, cam scump si destul de mare (seamana cu un aspirator). L-am folosit mai mult la geamuri, ca pe jos am pus mocheta si pentru cativa metri patrati nu merita sa-l scot din debara.

Legat de somn, noi aveam 2 reprize de cate 1,5h (parca avea ceas), dar acum nu mai avem un program fix, ca s-a dus ritualul cu plimbarea, parcul etc.

Am si eu o intrebare: copiii vostri sunt tot timpul atenti la comenzi? T. cand se joaca cu ceva interesant pot sa ragusesc ca nu ma baga in seama, mai mult se enerveaza daca il perturb. Il mai pacalesc cu "uite ce are mama" si atunci se uita la mine. Ma intreb daca este normal sa faca asa?

Camelia, mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor,

camisv, lui Tudor sa-i treaca mai repede raceala. Si Ioana face la fel, cand nu vrea sa ma asculte pur si simplu ma ignora, ori ii atrag atentia cu ceva mai interesat (ex. pufuleti) sau o las in pace. Daca o iau fortat e jale mare, incepe plansul fara lacrimi insotit de urlete. Din cate am mai vorbit cu alti parinti ar fi varsta acestor excese si cam trebe educati ca nu fac bine ce fac, de ex, il ignori cand se arunca pe jos.
Felicitari lui Tudor pt mersul singurel, poumbei....pazea ca vine Tudor .

oramona, olivia, va multumesc pt aprecierile la adresa Ioanei .
Am fost luni la bronzat dar nu mai aveau solutie, asa ca m-am reprogramat pe joi, sunt ffff curioasa de ce-o iesi.

Noapte buna sa aveti.

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

Petrecere 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata. Haideti la cafea!
Noi ne laudam cu nopti ceva mai linistite, dar mai mult de jumatate din fiecare dormim toti 3 in pat
Mama va fi operata abia vineri deoarece dr asteapta sa vina proteza pt sold

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Irina Alexandra, Matei, Marian, Maya, sa fiti sanatosi, veseli si sa va bucurati parintii! LA MUUUULTI ANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

buna fetele....
elenys si-a revenit la programul ei normal de somn....nu s-a mai trezit azi noapte...sa culcat la 9 si s-a trezit la 6 pt laptic...si somn pana la 9
la multi ani sabatoritilor!!
azi suntem singurele...cred ca toata ziua.....vremea e cam urata...mi-e pofta de budinca ..
stiti vreo reteta?k nu am facut nicodata!
va pup


https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/Elenys10Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

LA MULTI ANI, SARBATORITILOR!!! Ce multi sunt....

Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

https://picasaweb.google.com/109290866538691083533/QlYZoC?authkey=Gv1sRgCKrt0LG1l43ntAE#5638841906656249442

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

salutare,
la multi ani sarbatoritilor
noi acum suntem bine, de la branula si injectii vad ca baiatul mananca mai bine, ii administrez si FE :)
petrecerea de motz a iesit forte bine, cu tort, personaje de basm si vreme buna, poze am pe fb , ca nu am timp sa le trec in album
vizitati-ma acolo Mariana Toader si gasiti albumul "petrecerea de motz-Petru 1 an "
pup ca se trezeste Pit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:



La multi ani, Irina!
La multi ani, Matei!
La multi ani, Marian!
La multi ani, Maya!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna fetele!
CAMI asa face si Maia! Nu se uita la mine daca o strig! Cateodata se intoarce,dar se uita cateva sec,si apoi iar isi vede de treaba!

La multi ani Matei,Marian,Irina, Maya Sa cresteti mari puiutzilor!!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput