Sept-Oct'10!LMA Antonia, Maria, Petru!(76)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

In primul rand vreau sa va felicit pentru ptiticii care au implinit sau vor implini cat de curand un an. Va doresc multa sanatate si voua si lor, caci asa se fac toate.
In al doilea rand, imi cer scuze ca dau buzna pe la voi asa, pe nepusa masa...
In al treilea rand, as vrea sa va prezint magazinul meu de botosei handmade, pentru bebei. Am si eu o minune in varsta de 1 an si 4 luni pe care am incaltat-o cu botosei facuti de mine si inca o incalt. Trageti un ochi si vedeti de va intereseaza ceva

http://www.breslo.ro/Shop/mirabelle


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

DOINA - Multumim ca te gandesti la Bia. Scoala e binisor, si cu bune si cu rele dar ne consolam cu faptul ca suntem abia la inceput si dureaza pana ne prindem care-i treaba

MARI - Sa dea Dumnezeu sa treceti cu bine peste hopul asta. Insanatosire grabnica !

ANA - Iti sta super!

ANDREEA - Eu am facut azi pilaf cu carne de pui...am mancat toti cu mare pofta. In orez am pus si ceapa/rosii/ardei/morcov...parca sarbesc ii spune. Si a fost pentru toata familia.

Program de somn?? Ce e ala program??!! De cand a inceput Bia scoala ne-am dat programul peste cap. Daca pana acum avea 2 reprize de somn cam de cate 1 ora jumate, una pe la 11 si alta pe la 15 (trezirea e la 9.30), acum e alandala total. El dupa cum stiti doarme cu mine in pat. Mai nou ma trezesc sa o pregatesc pe Bia de scoala la 7 fara 15...evident ca se trezeste si el. Si evident ca pe la 8.20 adoarme iar...pana pe la 11...si apoi mai doarme 1 data sau de 2 ori, depinde daca nu cumva cand a adormit tocmai a venit Bia acsa si l-a trezit. De bine de rau ne facusem un program saptamana trecuta dar am reusit sa ni-l dam peste cap in we...asta e... nu stiu inca cum o vom scoate la capat.

mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

Citat:
citat din mesajul lui just_me31

Neatza
Bebelusii vostrii cate somnuri au si la ce interval?
Daca aveti mop cu aburi astept pareri , si firma cea mai buna
Azi e ziua intrebarilor "intrebatoare "

parte a sufletului meu Dara Maria 15.10.2010



sa le luama pe rand:
Somn: dimineasta 11, 11jum pana la 13, 13 jum si dupa amiaza de la 15, 15 jum la 17, 17 jum.

am mop cu aburi de la teleshoping si este un mare fas!
lasa ud dupa el si numai urme!
mie una nu-mi place deloc!
il tin in debbara inchis bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

just_me31, Ioana are 1 singur somn peste zi care tine 4 ore. Ora de somn cam 12:30-13 pana la 16:30- 17:00. Ma gandeam ca in ritmul asta cand se scurteaza ziua si e frig, nu mai iasa deloc afara, dimineata fiind fff frig, apoi e ora de mancare si sooomn, la trezire deja e intuneric.

Minunea mea mica cand face kk peste zi, tot repeta cuvantul, eu o pun pe olita si chiar face. La fel e si cu cel de dimineata, doar ca dupa ce bea laptic eu oricum o pun la olita ca sa faca acolo si are deja 15 zile de cand face dimineata.

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

Petrecere 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

simtiti mirosul imbietor al cafelutei???

Mami Anca cu Andrei Ionut
Poze Andrei-Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancamak

simtiti mirosul imbietor al cafelutei???

Mami Anca cu Andrei Ionut
Poze Andrei-Ionut

Daaaaaaaaaa, dar fara o tigara....
Copilul meu doarme si acum, a adormit la 9 jumate aseara, s-a trezit de vreo 2 ori, l-am luat in pat si se simte bine in spatiu cat mai mare. I-am spus sotului ca trebuie sa facem rost de un patut/suport pentru saltea cu numai 3 laturi de protectie, o parte sa fie lipita de pat, ca poate asa va dormi si el si noi mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

Neatza
Beau si eu pe fuga o cafea cu frisca , D e in camera ei se joaca (ma simt prost pentru asta dar , stiu ca tre sa invete sa se joace si singurica ).
Multam pentru informatii legate de somn , azi incerc sa o culc la 3 ore , oricum dorme numai 40 minute .
Bravoo IOANA pentru chestia din olita , D nici nu a facut cunostinta cu ea , cred ca am sa incep si eu sa-i arat olita , apoi vom vedea .
MARI eu fumez tigara electronica , mi-a luat domnul sot .
Legat de mop , inca nu am studiat problema dar nu ma las trebuie sa fie si bune , mie imi trebuie
O zi usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Buna dimineata, e buna cafeluta.

Cameluska, ai o fetita tare frumoasa, m-am topit uitandu-ma la poze, ce rochita frumoasa a avut, cu palarioara si cat de bine merge, bravo ei

Ana, tare bine iti sta noua tunsoare. De dragul tau a papat Maia atata, bravo ei si sa o tina tot asa.

Pup

Ramona, mamica fericita de mici comori - Maria Lavinia (01.03.2006) si Elena Elisa (07.10.2010)

https://picasaweb.google.com/117035164553547422644/ElenaElisaOramona?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata!!!
Multumim pt felicitari si aprecieri !!!!
Aseara m-am si vopsit,negru-albastrui.

La multi ani Eric Valentin!! Sa cresti mare si sanatos !!!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:



La multi ani, Eric Valentin!

Mariuk, multa sanatate mamei si sa va ajute D-zeu sa treaca cu bine.

Ana, mi se pare mie ca de cand a inceput explorarea a crescut si pofta de mancare ca deh, arde atatea calorii Bravo Maia, tine-o tot asa!

Cameluska, acum am vazut-o si eu pe Ioana, ce printesa adorabila si ce bine ii sta cu palariuta si rochitica, dragalasa foc! Am admirat si cum ai aranjat masa, f faine idei...Cum a iesit bronzul?

Anca, Vanessa, felicitari pt dintisori.

Camisv, cum se mai simte Tudor? Sanatate multa.

Just_me, Eric doarme intre 2-3 ore pe zi uneori intr-o repriza, alteori in 2, depinde cum il lasa fra'su

O zi frumoasa s-aveti.

Mergi la inceput