Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(76)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

buna seara

si noi ne-am strans pe la casile noastre...am scos mandra sa socializeze cu o bebelinca de 10 luni...a fo frumooooos

carmen, ce sa mai spun...ati patit-o ca si noi...pediatrul (fostul de-acu) a sarit cu antibioticul, noroc ca nu i l-am dat inainte, in schimb dupa ce ne-au trecut bubele tot facea febra si a ramas cu rosu in gat si a trebuit sa i-l dau pan la urma...dar pana la bubite am primit nspe mii de retete si multe chitante...acu bine ca stii ce are...o sa treaca si bubitele si sa speram ca si rosu acela...e o boala tare ciudata asta si intr-adevar e epidemie...bine ca s-a ajuns la un diagnostic... sa aveti o noapte linistita.

mirela, o sa imprumut si io reteta aia...sa-i mai schimb papa lu fi-mea si ce zici tu as papa si io asa ca fac portie dubla...fetelor am inceput sa halesc mancare de bebelus

PIscot a inceput sa urle daca nu o las sa faca sau sa-si ia ce vrea ea...si ai vostri fac la fel??????????????????...io o las in pace si fac ca mine, sper sa nu faca si mai tarziu la fel...deja mi-o imaginez cu tavalinduse prin magazine si plangand sa-i iau nu stiu ce...dar o sa ma rog pentru nervi de otel si rabdare multa...acu e calare pe mine...jucariile sunt pe langa ea dar nu sunt interesante...ma trage de par, de cercei...sta numai in picioare...se agata de bretelele mele...e haioasa foc...Cra craaaaaaaaa

Va tuc si o noapte linistita!

PS: Carmen ms ptr locatia cartii

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Carmen, eu zic ca nu are rost sa te condamni acum. Ai facut tot ce trebuia. Ai fost la doctor, te-ai informat, ai facut si SZ. Se mai intampla si de astea. Putea la fel de bine sa fie infectie. Antibioticele nu sunt monstrii, au si ele rostul lor. Au salvat mii, milioane de vieti. Nu s-a potrivit acum, dar daca era infectie si tu alegeai sa nu-i dai antibiotic?
Curentul asta anti-antibiotic face bine, ca mai limiteaza abuzul, dar nu trebuie sa devina o isterie.
Pupam copil sa se faca bine repede


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

ajutati ma si pe mine cu parola de pe conturile gmail, vad ca nu merge cu nimic din ce tineam eu minte

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

am intrat sa va zic ca suntem bine, ca am scapat.cum a fost, cum n-a fost conteaza ca s-a terminat.cel mai nasol a fost cand mi l-au luat din brate sa-l duca in sala de operatii.
si l-am aseptat
Mamica de Darius Alexandru 2.01.2011
http://photosbynicoleta.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Carmen, si la noi a fost foarte asemantor cu situatia voastra.febra vreo 4 zile, antibiotic, dupa prima zi de antibiotic au aparut bubitzele (ca la roseola ca m-am uitat si eu la poze/explicatii). M-am tot gandit ca poate a fost roseala dar eu am analiza aia de sumar urina care arata infectie. pediatra mi-a zis ca e alergie de la antibiotic, mi-a dat sa-i dau zybtec picaturi; nu i-am dat pt ca am citit ca scria peste doi ani dar a doua zi i-au disparut bubitzele..
Astept cu nerabdare rezultatul de la urocultura. Incetarea febrei a coincis cu primul antibiotic dar si cu eruptia de pe piele.who knows

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

ZUMZU - bine ca sunteti bine.

CARMEN - nu am apucat sa citesc tot, insa sa stii ca si Patrickul meu a facut alergie la penicilna. S-a umplut de bubite mici, rosii, ca o urticarie, in special pe burta. Am oprit imediat antibioticul (desi avea pneumonie si otita) si am mers la medic. Ne-au zis ca bine am facut ca am oprit, era intr-adevar alergie. Ne-au dat altul, pe care l-a tolerat bine.

Nu prea am timp sa va citesc, dar va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

nici eu nu mai reusesc sa intru in primul cont de gmail cu parola care o stiam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Zumzu, ce bine ca ati scapat!

Lori, te pup mami bolnavioara. Eu care am ajuns sa-mi scot bila nu am avut niciodata o noapte cum ai descris-o tu, deci nu as zice ca bila e de vina.

Missmj, Doamne cate patanii mai aveti si voi!

Anka, da ce curs e asta? Ca nu suna a computeristica. Asta-i din boalele occidentului decadent . Auzi, sa treci noaptea un rau! Pai sa-i vad eu pe ei toti cum ar trece de noptile si zilele tale de mamica incepatoare! Mie mi se pare ca mamicia este cea mai buna incercare a tariei de caracter.

Ziki, mi-a fost tare dor de tine! Nu prea sunt de acord cu interpretarea descrisa de tine a povestilor. Mi se pare mult prea freudiana. Totusi, tin minte ca pe mine nu ma afectau violentele din povesti, imi dau seama de ele doar acum, ca om matur. Copil fiind imi placeau, erau ceva-ul care ma faceau sa urmaresc povestea, cum e intriga filmelor politiste. Ma scoteau totusi din minti Puiul si Fetita cu chibriturile, alea chiar ma rupeau de tristete. Dar oare nu trebuie sa ne obisnuim copii si cu tristetea?

Cat despre SZ, eu as alege mereu o varianta care sa-l faca pe copilul meu sa stea intr-o colectivitate. Ia el toate boalele, dar il ajuta mult mai mult in viata. Problema e: exista crese decente, la pret rezonabil in RO?

Noutati: am intarat si noi cu chiu cu vai in randul dintosilor (azi a vrut numai in brate ) pipaiti, dar nu aratati. Ne plac si noua la nebunie cablurile, telecomenzile, tastaturile. Batem si noi din palme cand canta mama . Ma bucur, ca in sfarsit talentul meu e recunoscut .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Am inchis taraba si am tras perdelele? Tocmai cand aveam si eu chef de vorba !

Hai ca ma duc si eu sa dorm, ma asteapta o noua zi a dintosilor . Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Buna dimineata!!!

o cafelutza ceva? serviti va rog!

Mergi la inceput