Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(76)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

aaaaaaaa si

LML bebelusilor de azi, in special bebelusului meu drag si scump ... sa te faci bine repede mami !

ca de obicei, de ziua lui ori e marait, ori e bolnavior.

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Salut, bine v-am regasit.
M-am intors de la curs, bolnava si obosita. O fost o mega tampenie. Ne-au tinut 3 zile in ploaie si vant, prin paduri si balti pana la 1 noaptea. Am mers zeci de km plus sculati la 6 in fiecare dimineata sa alergam.
Ideea era ca oamenii scosi din mediul lor isi arata adevarata fata. No pain, no gain, cica!
N-am fost bine imbracata, n-am avut incaltaminte adecvata, n-am avut pregatire fizica si am suferit ca un caine. Plus umilintele de rigoare, ca n-am avut tupeul sa traversez un rau noaptea la 12 prin padure. Drept care am fost considerata ca neavand mentalitate de invingator.
Adevarata mea fata? Negativista, critica, limba ascutita, sarcastica, dominanta.
Si cica mai e un modul de 2zile in noiembrie, ca sa fie prin zapada.
Nu cred ca pe mine ma mai prind.
Sunt iar bolnava, dar nici nu ma mir la cate am indurat. Am plecat 3 zile de langa fam. Ca sa ma alerge astia prin munti ca pe caine. Iar la mine la job se bate lumea pe cursul asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Of, mai CARMEN, of si iar of??/ Auzi, da' vreo alergie la ospamox? E cam ciudat cu toate simptomele alea acolo. Robert a avut Roseola si nu a facut decat febra, febra nu f mare, pana in 39, dar care nu ceda de tot cu antitermic si dupa 3 zile fix s-a umplut de niste bubite care nu aratau a bubite, ci asa ca o urticarie, ceva care nici nu se vedea bine decat la lumina buna. Sunt si pe net poze cu bubitele de roseola. Ma oftic de mor cu voi sicu antibioticul, ala , acum a fost dat aiurea, jumate de doza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

da, lorich asa arata bubitele lui andrei, cum zici tu ca a avut robert.si nu se vad la orice tip de lumina. cand am venit de la dr eram in bucatarie si batea soarele...si sotul imi tot zicea ca el nu vede nicio bubita, si intr-adevar nu se vedea. cand l-am dus in camera lui s-au vazut bine. m-am uitat si pe net si la poze , si am si citit...si intr-adevar cica se confunda foarte des cu rinofaringita...ce sa zic...nasoala treaba asta...cu dr astia si diagnosticele lor de kko .
anka chiar de suna o mare tampenie cursul ala ... auzi tu...nu ai mentalitate de invingator pentru ca nu ai traversat un rau prin padure la 12 noaptea ... adevarata ta fata chiar asa mi se pare si mie ...mai putin negativista ! mai degraba realista !

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

lorich hai ca m-ai dat peste cap total..am citit pe net ca o tipa a patit la fel...si avea alergie de la ospamox...am citit din nou si prospectul si e posibil. offffffff ce naiba sa fac ?! daca are intr-adevar rinofaringita si eu opresc antibioticul ?!

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

offf carmen

o sa treaca, hidrateaza l bine

3 zile febra, 3 zile bube, apoi se duc bubele si gata
vitamina C pt imunizare, zyrtec si mixtura mentolata pe bube
seara 3 pic de zyrtec...se linisteste si doarme mai bine

pup sa treaca

ai mei cica dorm, azi a fost tare aiurea
ca am fost cam teleleu prin targ si s au decalat un pic cu somnul
am cumparat o plita electrica ca nu mai tine fenta si le am facut niste paste cu branzica...fiert pastele pe plita, coapte in cuptorul electric
reteta: paste barila, branzica de casa, un ou, 2 lg de cereale, o lingura de smantana i un pic de unt cu care am uns un vas iena mic
pus la cuptor 20 minute

o sa le indulcesc cu niste piure de afine de la hipp
sper sa mance, daca nu......gasesc eu altceva

in rest toate bune
a nascut o amica tripleti la 35 sapt 2 baieti si o fetita, toti de la 2 kile in sus

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Carmen, daca are alergie la el oricum trebuie sa-l opresti.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Carmenush, mai, stai ca daca zici ca febra nu a mai facut, inseamna ca aia a fost. Daca era alergie, iar infectia ramanea ar fi facut febra in continuare. Aaaa..ia zi: raguseala maI ARE? Muci? Tuse?

MIRELA sa o stapanesti sanatoasa, sa papati bine si sanatos!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Carmen tare de tot dr ta. Cica nu si-a facut efectul, dar baiatul de ce are petele albe in gurita, sau a facut kk moale? chiar i-a facut mai rau medicamentul asta care nu e asa de tare. Contagios a fost pana la eruptie deci cu cine aati intrat in contact s-ar putea sa faca.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

am bagat baiatul la culcare...
lorich febra , muci, raguseala, etc...nu mai are nimic, parca de aseara am observat eu o imbunatatire a starii lui generale, era mai vesel, avea chef de joaca dupa baita, etc. acum inainte de baie a stat aprox o ora singurel in camera lui si a facut ture ture de-a busilea si catarat pe toate cele. deci, mai mult ca sigur e vorba de roseola aia. sper...
mirelush ce e zyrtecul ? ia spune, au mancat motanii ce le-ai preparat ? si felicitari prietenei pt cei 3 bebeloi ! moamaaaaaaaa Dumnezeu sa fie cu ea, sa ii dea putere si nervi de otel ! eu nu cred ca as rezista eu nici nu pot sa imi imaginez macar cum adormi tu 2 bebei deodata , sau cum le dai sa manance, sau etc etc etc !
loutzy asta zicea si sotul...cum nu a actionat daca a facut afte sau candida, si a avut diaree. hmmm diareea sa zicem ca a fost de la roseola, ca e unul din simptome...cred ca a zis-o si ea sa scape de gura mea, ca doar ea mi-a dat antibioticul



Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput