Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

am vazut-o si pe daria, dc tot e pus recent video..super..ea are si invartituri..deja complex dansul,mami.
gata .fuuug

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Noi suntem oficial cu muci! Ii curg pur si simplu din nasuc cand e in picioare sau in fundic. Nici nu prea a mancat acum la masa de fructe ca nu se descurca sa mestece si sa respire pe gura in acelasi timp.

racusor sau daca a retinut altcineva cand a zis. Am pus semn de carte pentru mucisori formula 31 sau sinupret dar in ce cantitati? Ca asta nu am retinut??

O sa-i dau si un tubulet de oscillo preventiv sa nu progreseze raceala.

Tati tuseste de ieri deci clar au impartit un virusel ceva intre ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Am vazut filmulete cu Raul dansatorul, si mie mi se pare maricel, parca ar avea vreo 2 ani in comparatie cu piticuta mea, Isa o scumpa ca intotdeauna, mi-a placut Maria cum se juca cu ea si avea grija sa nu se loveasca la capusor, si Daria care urca f. frumos scarile. Bravo!
Si Stefi se invarte pe muzica, cam ca Daria si da si din manute, sotu zice ca face ca Ceausescu. Am incercat s-o filmez, dar lasa orice ocupatie cand vede camera sau telefonul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

saddie,nu e cam mult un tubulet de oscilo? eu nici lui stefan nu ii dau decat jumatate o data.lui mihai ii dau cam de 4 ori dintr=un tub.

este un site f interesant- ca de aia am mai stat. cu mancaruri bune pt copilasi- viatalagradi.ro. ne mai vin si idei

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

saddie,nu e cam mult un tubulet de oscilo? eu nici lui stefan nu ii dau decat jumatate o data.lui mihai ii dau cam de 4 ori dintr=un tub.



e ok un tubulet pe zi pentru copiii peste un an. am intrebat-o si pe pediatra si asa spune si in prospect: pentru sugari se dizolva un tub doza in putina apa. Eu il dau direct in gurita cate putin si le papa asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

salutari

paula ce miscari are Raul!

rodi, nasol cu bunica, nasol rau.

ciristina_serban, sa va traiasca nepotul! Sa fie sanatos! Si mai vine unul cat de curand. UaU! Cate petreceri vor fi in curnd!

ramonasin, ce dulce e Daria! Si are galetusa ca Rebeca Curajoasa bebelina, dar si mami! EU nu am curaj sa o las asa se dea pe topogan fara sa o tin eu.

saddie, un pupic la mucioasa mica! sa se faca bine repede repede!




Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori si o juma de maseluta
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salutare repede repede de la noi...am intrat sa semnez condica...

azi am fost si noi la parculetul de joaca, sa vezi veselie pe Filip...e curajos rau, nu ca frate-so(la varsta lui )...a urcat si coborat scarile alea de la tobogan de o mie de ori de m-a zapacit...apoi ne-am dat pe tobogan, ca tot am vazut-o pe Daria...[:D

paula, e mortal Raulito al tau...doamne, cred ca ti-a stat inima... ce kamikaze de copil ai... trebuie paziti, ca ei n-au notiunea de teama sau 'consecinte' ale faptelor lor... Filip se urca peste tot, iar acum de cand a prins chestia cu mersul, umbla tot timpul, pe langa faptul ca se catara
am vazut dansul lui...si Filip are program artistic cum aude cate o melodie, fie si de la telefon... da si din maini, si din cap, si din fund...se antreneaza copilu'...

rodi, vazut si fetele tale...ce distractie pe ele...

michelle, sanatate Biencutei...saddie, la fel si voua...uf, Filip inca e ragusit...dar cel putin nu mai are altele...

bumble, ce ma distrezi cum povestesti de Victor...il pup pe piticotu mic..

victo, spor la invatat mami...cum merge?

eu ma gandeam sa le dau pt imunitate Protectis...cica e f bun pt asa ceva...

nu mai stiu ce-am vrut sa mai zic...



*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP

ALBUM NOU

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Buna seara fetelor. Nici nu stiu daca ne mai tineti minte caci a trecut o gramada de timp de cand nu am mai intrat...

Imi era tare dor de voi...

Noi suntem bine. Theo creste, merge foarte bine singurel insa de vorbit nu prea se inghesuie. E la fel de sociabil si vesel ca intotdeauna. Mananca putin ca de obicei si este in continua miscare asa ca nu pot face mai nimic cat timp el e treaz. Trebuie sa ma tin mumai dupa el caci mereu mai face cate o boacana.In seara asta i-am facut si eu vaccinul priorix tetra si sper sa nu aiba reactii neplacute. L-a mai facut cineva din delfinariu?

De cand nu am mai intrat am avut evenimente si bune si rele. Din capitolul bune: am nasit (cum de altfel va spusesem) si ne-am simtit tare bine. Insa cu o saptamana inainte de a fi nasi, a murit bunica mea. A fost destul de brusc si simt ca odata cu ea s-a dus parca o perioada tare lipsita de griji din viata mea - aceea a copilariei.

Incerc sa mai citesc si eu cate ceva din urma sa vad ce ati mai facut si sa mai vad si eu poze cu delfinasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Roxana, condoleante! :(
Sa va traiasca finutii si sa va bucurati de ei

Giorgia tot uit sa iti spun, ai fost o nasica minunata!

Vai, am vazut-o si pe scumpa Daria, ce frumos se invarte ea..
Si pe tobogan si a mea urca scarile de enspe ori pe zi si se da in toate: si in cel spirala si in cel acoperit tub, in asta simplu nu se mai da :))
Si cand nu sunt eu in spatele ei sa o asez in fundulet se da cu spatele (pe burta cu picioarele inainte)

Bianca tot cu febra, dar sub 39. Scaune moi a avut azi 2, in schimb a dormit ff mult, de la 22 la 10 si dupa amiaza 13.30-16.30. Iar acum a adormit pe la 22.15-22.30 (eu o pun in pat si o las sa adoarma singura, asa ca nu stiu exact momentul in care adoarme)


Fetele, avem voie sa dam la delfinasi merluciu?

oua pe saptamana - eu i-am dat cam 2 buc (plus cele din mancare daca erau)

Avem si noi filmulete pe youtube, www.youtube.com/user/miha19ro?feature=mhum#p/u/0/6Dtg0Otd2bo" target="_blank">aici MVI 006-008 si MVI 014 sunt ultimele puse.

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Holaaaa, fetelor!

Suntem si noi la prima trezire din noaptea asta .. deci, cand a dormit cap coada 22-6 chiar a fost o exceptie ... Azi A. a fost ffff obraznic, a inceput si el cu isteticalele.... si din cauza asta sunt si eu cu capsa pusa si ma iau de barbat dar asa am intrat intr-o rutina am zis ca daca am noroc si n-o avea mama treaba weekendul viitor musai sa ies incotro vad cu ochii ca nu mai pot

Roxana, bine ai revenit. Chiar ne intrebam ce e cu voi... Imi pare rau de pierderea bunicii .



la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput