Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Cristina sa va traiasca nepotelul

Michelle deja se vad imbunatatiri dupa crema, s-a mai restrans, a mai ramas o zona foarte rosie, cam acolo unde sta pampersul, trebuie sa incerc sa il las fara putin...

dar face pipi peste tot si apoi se aseaza jos si se balaceste daca nu suntem atunci pe faza sa il luam de acolo si sa stergem...ieri a ajuns direct sub dus din cauza asta

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

racusor, ce crema?pt iritatii? si almeu e jaaaalleee la fundic si nu mai stiu cu ce sa ii dau,mai ziceti o data.sudocrem,cutaden?
l-am dat in disperare de cauza azi dim cu ce aveam prin casa,cu nidoflor.
mai am betadina, aia o fi buna,nu stiti?

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Victo, asta este pimafucin, dar Andrei cred ca are iritatia de la candida ...luni mergem la dermato daca tot nu ii trece, ca deja sunt 2 saptamani...

pediatra cand i-am zis ca e iritat mi-a zis sa il spal cu bicarbonat si sa il dau cu cicatrizin...acum cateva zile i-am zis ca tot nu a trecut, a zis cutaden sau reviken...noua nu ne-a trecut nici cu asta..

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonasin spune:

Buna dimineata mai la pranz asa...acum am terminat curatenia si de pus mancarea la foc, o ciorbita a la grec si niste paste cu peste pentru Daria.

Denisa pentru dermatita noi am folosit cu succes crema de corp de la Topfer, se gaseste doar la farmacia Dona, este extraordinara, ti-o recomand. Daria era plina de bubite pe spate si umeri si dupa ce am dat-o cu crema asta nu a mai avut nimic.Sunt mai multe produse de la ei si toate sunt din plante fara chimicale.

Astazi ii fac Dariei pentru gustarica lapte de pasare cred ca jumate de oala manc eu

Cris cum mai sunteti?

Ochdut, Larisa e mai bine?

Paula, Raul e mortal, trebuie sa facem pereche ca asa danseaza si a mea. Pupa-l tare din partea noastra

Rody, imi plac la nebunie fetele tale si ce bine se inteleg. Felicitari inca o data pentru asa comori

Nu mai tin minte ce mai vroiam sa zic, imi aduc eu aminte cand mai citesc





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonasin spune:

Noi acum ne si invartim www.youtube.com/watch?v=yDG1WnfgeEw" target="_blank">asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonasin spune:

Si www.youtube.com/watch?v=7dDmyJdtcdk" target="_blank">asa ne dam pe topogan in parculet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Bravo,DARIA,curajoasa !!!!!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

racusor,multumesc. a trecut rapid cu nidoflor,dar cum e cu antibiotic,va dati seama ca nu vreau sa repet. dar era bietu rosu ca focul, o zona era deja crapata pielicica..facea dragu de ele uf uf cd il atingeam cu crema.dragul mamei drag.
si el se irita f des in ultima vreme,nu stiu de la ce, ca il schimbam des,servetele umede nu am mai folosit de fffff multa vreme(si alea le foloseam cam o data pe zi,cd facea doar pisu).mereu spalat cu dusul,la fiecare schimbat de scutec.
el face caca f des, cam de 4 ori pe zi, dar nu moale, sa zic ca are ceva.asa e el kkcios.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

io=te crissy,idee..pt prima pagina,si pt iritatiile la fundulet.eventual pt arsuri/opariri, ca din pacate s-ar putea sa apara si alea.

eu stiu asa- se pune zona imediat in apa rece,cateva minute. apoi ca unguente- crema de galbenele, miere de albine. medicament- oximed.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ha ha ha
in minipauza mea de 5 minute am vazut video-urile cu isa si raul.SUPER! deci isa va invata spaniola de la maria..ce draga imi e cu rochita ei cu tot. asa face si mihai seara,dupa ce isi bea bibe,inainte de baie,se arunca pe canapea,rade,da din picioare, arunca pernele pe jos..veselie maxima la noi.
de dansat cam ca raul, doar ca da din maini stanga dreapta :)

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput