Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

tot cautand informatii despre cartoful dulce(se pare ca-i mult mai indicat decat cartoful alb) am dat de niste grafice care mi mi s-au parut fff bune
http://retetebebelusi.ro/grafice-lunare-alimentatie-bebelusi/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Miki, incearca sa folosesti degetul tau in loc de lingurita. La Andreo asa a mers o perioada pana a vrut iar lingurita. Probabil iese vreun dintisor si o jeneaza linguritza. Zic.
Maria mea refuza laptele cand vine ora de masa in speranta ca- i dau ceva cu linguritza. e belea cu ea si ieri a trebuit sa- i dau seara cereale culingurita, desi nu- i dadusem deloc cereale. Decat sa nu manance deloc...
Azi ma duc sa iau si eu biscuiti, merci Mada de pont ca si eu asteptam sa faca 8 luni , si am mai vazut cereale cu biscuiti. Astea cum or fi?


Mamica de Andrei si Maria



happy si lucas a avut asa o perioada de refuz a laptelui. chiar incepusem sa ma stresez , sa suplimentez cu lactate laptele cat mai mult. dar apoi si-a revenit!

buna dimi




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



Merci, Lavi!
M- am mai linistit.
Ma dispera ca bea lapte pana in 100 ml ea care radea dintr- un foc 180-210.



Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

mai vin cu niscai intrebari...
cand ati inceput diversificarea,ati inceput cu cate o leguma la 3 zile( azi ii dau morcov si 3 zile pauza) sau cu supite de mai multe legume si i-ati dat cateva zile la rand aceasi ??
cele care ati dat cereale la puiuti, atunci cand ati inceput cu supite,piureuri samd ati eliminat masa cu cereale????

internetul m-a zapacit de cap citesc pe 1000 de site-uri 1000 de variante....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

stefy eu la inceput cand am dat suc, am avut o sapt cand am amestecat mar cu morcov, dupa care morcovul l am dat doar in supa. am facut supa de legume din morcov, radacina de patrunjel, dovlecel, telina si ceapa si i am dat din toate pasate (mai putin ceapa). nu am avut nici un fel de reactie negativa ba mai mult, mananca cu mai multa placere legumele decat fructele, exact ca mama lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

stefy, stiu ca Yasmi ii da mereu lui Lucas cartof dulce. Nu vad de ce sa nu dai, este f ok.
Despre cereale nu am dat niciodata masa separata de cereale, le-am pus in lapte, sau iaurt sau fructe.
Dupa fiecare aliment nou introdus tb asteptat 3-4 zile sa se vada reactia. Adik se da in fiecare zi acel nou aliment impreuna cu cele deja introduse fara sa se mai bage altceva nou.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alexina, pai dc e asa frig acolo, hai la Bucuresti si la intalnirea su Strumph.

Strumph, e ok vineri dimineata si Viss, eu vin cu masina..dar nu stiu pe unde parchez..oricum ar fi te stabilim unde ne intalnim si pana la mine la masina caram fiecare cate o scoica, si impingem fiecare la caruciorul ei

Deci cine vine la intalnire? eu, Strumph, viss, pisuc si mai cine?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

si inca ceva...avem si al trei-lea dintisor Dreapta jos

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

stefy, stiu ca Yasmi ii da mereu lui Lucas cartof dulce. Nu vad de ce sa nu dai, este f ok.
Despre cereale nu am dat niciodata masa separata de cereale, le-am pus in lapte, sau iaurt sau fructe.
Dupa fiecare aliment nou introdus tb asteptat 3-4 zile sa se vada reactia. Adik se da in fiecare zi acel nou aliment impreuna cu cele deja introduse fara sa se mai bage altceva nou.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!



multam dulcic madutzule!!!!! btw...am vazut poze pe facebook de la nunata la care ai fost nasa...ai fost superbaaaaaaa!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

stefy eu la inceput cand am dat suc, am avut o sapt cand am amestecat mar cu morcov, dupa care morcovul l am dat doar in supa. am facut supa de legume din morcov, radacina de patrunjel, dovlecel, telina si ceapa si i am dat din toate pasate (mai putin ceapa). nu am avut nici un fel de reactie negativa ba mai mult, mananca cu mai multa placere legumele decat fructele, exact ca mama lui

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011



multam pt raspuns..sper sa papa si a mea legumele!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

si inca ceva...avem si al trei-lea dintisor Dreapta jos

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!



de acum se poate spala pe dintisori

Mergi la inceput