Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Good morning si-o cafea

Acum o savurez si eu , am terminat de papat cerealele si acum cafeluta si apoi valea la treaba cu mine ca am de spalat si calcat si o sa incep usor usor sa pun in valize si sa bifez de pe listute, am la listite sa-mi tariasca, una pentru mine, una pentru sophia, una pentru Nick, una pentru sora mea ca si ei trebuie sa ii duc nu stiu cate chestii si sa nu le uit... o listuta cu ce trebuie sa fac azi si maine si tot asa, de astea, multe listute , cum imi mai aduc aminte ceva, hop scriu pe listuta sa nu uit

Miki imi pare rau de ce s-a intamplat, off eu in locul tau cred ca muream de inima, mie imi sta inima cateodata si cand trece cate o masina mai mare pe strada langa noi si am impresia ca se rastoarna peste noi, nu de putine ori am avut frica asta Eu aici la geamuri am cheita la fiecare oblon, deci pot sa incui cand o creste si o incepe a mesteri ca si mie mi-e frica de asta, ca si nepotica mea avea sa cada de la geam de la etajul 5 si de atunci mi-a intrat frica in san Era la bucatarie cu sora mea si ea a luat un scaunel si sora mea spala la chiuveta nu stiu ce si de la ciuruitul apei nu a auzit cand ea s-a dus dupa scaunel si l-a pus la fereastra si a prins-o in ultimul moment cand se aburca sa se ridice pe geam nu mai spun cate cosmaruri si nopti neodrmite dupa a avut sora mea ca numai la asta statea si se gandea toata ziua, daca nu o vedea ce se intampla ? Off sa ne fereasca Dumnezeu de asa ceva ca e graoznic, bine ca Vlad a scapat teafar si nevatamat Eu aveam vreo 11-12 ani si am cazut din podul casei de la bunica in vacanta de vara si nu am patit nimic, nici macar un deget nu mi-am rupt ... nu foarte inalt de unde am cazut dar vreo 3 metri sa tot fi fost , imi aduc si acum aminte senzatia de cazut in gol

Madutza, gata cu shoppingul, gata cu plmbareala, azi am de stat numa in casa, spalat, calcat, pus in valize... maine in jur de 2 jumate trebuie sa plecam spre aeroport ca la 4 trebuie sa fim acolo. Azi dimineata m-am trezit la 6 jumate si nu mai puteam dormi, aveam mintea ocupata si tot felul de planuri si ganduri in capNasi de cununie si botez ne vor fi o sora de-a mea cu sotul ei, e sora cu care am dormit in acelasi pat cand eram acasa la mama, adica vreo 16-17 ani cred , pe putin, mi-e tare draga si suntem atasate tare una de alta, cred ca ea o sa planga mai mult ca mine , eu oricum mi-am luat rimel waterproof Cadou le-am luat si sper sa le placa desi cam au tot ce-si doresc si si-ar putea cumpara ce vor ca au de unde dar asa simblic macar ca mama mi-a spus sa nu cheltui mult si m-am conformat

Scrish, m-am gandit bine si la ce ai spus tu si m-am hotarat, daca va place si voua, sa ne vedem vineri dupa amiaza la 2.30-3 in parc in Cismigiu la lac, in fata terasei, stiu, cel putin asa era vreo 2-3 ani in urma cand am fost eu ultima data, ca erau niste bancute si se merge spre locul mare de joaca si porumbei... deci ce spuneti , e ok? sau unde sa ne vedem sa fie bine? poate la intrarea dinspre Regina Elisabeta dar acolo nu aveti cum parca , doar pe lateral, am uitat numele strazii aleia... oricum, ne gasim noi pana la urma

Viss, vezi pana la urma ai gasit ce si cum sa faci cu puii sa poti ajunge la intalnire, bravo! Eu masina nu o sa am atunci deci sper ca fetele te vor ajuta cu gazduirea in portbagaj a scoicilor

Deci fetele din Bucuresti care mai vreti la intalnire Vineri dupa amiaza pe 23 sept in Cismigiu la ora 2.30-3 ?? Haideti ca mai spun odata , nu e cu circuit inchis, nu va fie frica , nu musc si cred ca nici celelalte fete care deja s-au anuntat

Cam atat, mi-a expirat timpul, deja e 9.15 si eu nu am facut nimic, la treaba cu mine... poate mai trec mai pe seara pe aici. Urati-i bafta ca ma vopsesc azi si sper sa imi iasa din prima si sa nu cumva sa ma coafez frumos asa ca inainte de nunta

Un weekend frumos, al meu o sa fie super plin dar si foarte emotionant



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

neataaa
si pt ca, cafeluta de dimi ati servt, eu va dau una de ora 12 asa cum imi place mie.
fetelor am muncit ieri c un rob si azi am o febra musculara inclusiv la gat. pt ca eu si mama avem mereu idei nebune ne-am apucat sa varuit tavanul din living inapoi in alb ( era o culoare mai inchisa si era efect de pestere). si dau cu trafaletul cu coada luna tot tavanul de 2 ori. e super greu mai ales ca livingul e imens. in fine, mie de obicei imi place sa fac munci din astea. numai gresie nu stiu sa pun vorba mamei

strumph- ce pofte!!!! ai mare dreptate cu anii copilariei si eu ma regasesc in ce povestesti tu acolo. asa e la noi aici la bucovivna
miki- mersi de abia astept sa iasa totul bine si sa-mi bat capul cu decoratiuni vai ce ai mai patit cu vladut doamneeee. tb sa puneti gratii si ceva inchizatori speciale. duracell nu gluma. lasa ca o sa fie descurcaret cand va fi mare ( dupa cate face si cat curaj are) si asa e bine pt un baiat. te cred ca esti stoarsa de puteri. nu ai pe nimeni sa te ajute din cand in cand macar?
pisuc-thx
mada-

azi Teea a papat aproape tot paharelul de fructe fara sa respire si era o idee mai gros. i-am urmat mai atent sfaturile Deei. tb sa-mi iau cantar de alimente sa stiu cat mananca.

am fugit ca ma striga mama la facut magiun. mi-e dor de apt meu de 2 camere...glumesc
e o vrme aici de iti vine sa fugi, sunt cu sosete si mi-e frig. bubu e infofolita toata


mai e cineva care face ROTARIXUL luna asta? se gaseste pe piata???

va puuuuup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

a, nu am apucat sa ma uit pe picassa decat la biblioteca lui scrish
bine ca esti teafara. doamne ce s-ar fi putut intampla!


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

'Neata!

Delia, ai inteles tu ce vroiam sa spun
roxy, asa frig s-a facut la voi? Cate grade sunt de zici ca tb sa infofolesti fata. Of asa mi-e urat cand ma gandesc ca vine vremea rece...

strumph, pe langa pofta cand te citeam, mi-au dat si lacrimile cand povesteai asa frumos de copilarie
Ai terminat cu cumparaturile? Cine vor fi nasii? Le-ati luat ceva?

miki, Doamne ce ati patit si voi Ce nazdravan este Vlad. Noi la camera lui Cristi nu deschidem usa de la balcon in prezenta lui. Bineinteles ca stie ca acolo e usa si stie si cum sa o deschida, dar daca nu ne vede pe noi umbland acolo nu il tenteaza nici pe el. Noi am gresit ca nu avem cheie la usa de la balcon. Voi v-ati pus?

mai vroiam sa zic cate ceva dar s-a trezit Cata. Revin poate pe seara


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


da, pai noi special i-am dat lui camera care nu are balcon, de frica sa nu se intam[ple ceva..iar geamurile sunt imense si f grele, insa din ce a povestit el s-a cocotat pe pervazul geamului si asa a reusit..
acum si noi tot discutam ce sa facem sa securizam si mai mult, insa stii cum e , cu cat e mai interzis e mai atractiv si nu, nici noi n-am avut chei la usi la balcoane, insa trebuie sa chemam pe cei cu usile sa ne puna..
desi daca va zic ca a reusit sa-mi descuie si usa de la intrare singur..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Miki, incearca sa folosesti degetul tau in loc de lingurita. La Andreo asa a mers o perioada pana a vrut iar lingurita. Probabil iese vreun dintisor si o jeneaza linguritza. Zic.
Maria mea refuza laptele cand vine ora de masa in speranta ca- i dau ceva cu linguritza. e belea cu ea si ieri a trebuit sa- i dau seara cereale culingurita, desi nu- i dadusem deloc cereale. Decat sa nu manance deloc...
Azi ma duc sa iau si eu biscuiti, merci Mada de pont ca si eu asteptam sa faca 8 luni , si am mai vazut cereale cu biscuiti. Astea cum or fi?


Mamica de Andrei si Maria



happi, pai asa cu degetul reusim sa luam cateva inghitituri, n-are rabdare sa pape tot asa ca ajunge putin in gurita oricum..si nici eu nu prea mai am rabdare azi ce era la gura ei, ma certa sa-i dau biberonul mai repede..a tacut imediat ce l-a primit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

salut!! pup mamicile sexoase si bebicii minunati!!!
intrebare pt mamicile cu experienta: ati folosit cartof dulce la papa pt bebe?? pot inlocui cartoful normal cu cartof dulce?? noi am decis ca pt bebe sa luam legume organice,dar nu prea gasesc cartof normal la magazinele de gen...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

si pt ca mi-am adus aminte legat de revenirea lui stefyapost- apropo bine ai revenit ca am gasit cautand o reteta de tiramisu prin blogul amei, ca ea scrie si despre diversificare, ba mai mult ca a studiat problema..
asa ca ama te invitam,. ba eu chair te rog sa vii sa ne luminezi si pe noi..ce e cu piureurile alea congelate ? daca tot ai studiat sa inteleg ca e mai bine sa le preprai termic si pe urma sa le congelezi ? ca eu stiam ca e mai bine crude..si care sunt acele alimente care nu se congeleaza ci se consuma numai crude ?
de asemenea, mai citeam [pe blogul respectiv despre regulile acelea de baza, cu necombinarea carbohidratilor cu proteine si a fructelor cu legume..pai sa inteleg ca tu nu -i dai niciodata piure cu carnita la fata ? sau o felie de paine in viitor la masa ?
hmm sunt multe lucruri care as vrea sa te intreb..dar mai intai sa vedem daca apari..
deci amaaaaa te asteptam

pt curiosi http://ama2675.blogspot.com/


mami de 2 prichindei


miki, din ce stiu ama congeleaza pt iarna..face provizii cu legumele care nu le v-a gasi iarna...ama este destul de activa pe facebook si am vazut ca ai si tu cont...
Ama - Happiness is Homemade
Mamici in curs de perfectionare
Fluturasi 2011
astea sunt grupurile la care este ama membru....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

- dc nu ma lauda nimeni- hai c-o fac eu, am gasit o solutie sa vin, si sa ma pot descurca bine la imbarcare- sa -i pun in scoici- fac un drum pana la taxi cu ei in scoci, apoi inca unul cu carutul si geanta, iar in parc- parchez scoicile in portbagajul uneia dintre voi pana la plecare. ce ziceti? nu-i asa ca sunt ingenioasa?

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



in primul rand....
sa-ti traiasca minunile 1000 de ani si tu cu ele sa te poti bucura!!!!
cat despre lauda.....esti o super mamica..eu cu una si abia imi vad capul de treburi..."scarbici", calcat...
daca as mai avea o gaza de grija sigur m-ar lua ambulanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Good morning si-o cafea

Acum o savurez si eu , am terminat de papat cerealele si acum cafeluta si apoi valea la treaba cu mine ca am de spalat si calcat si o sa incep usor usor sa pun in valize si sa bifez de pe listute, am la listite sa-mi tariasca, una pentru mine, una pentru sophia, una pentru Nick, una pentru sora mea ca si ei trebuie sa ii duc nu stiu cate chestii si sa nu le uit... o listuta cu ce trebuie sa fac azi si maine si tot asa, de astea, multe listute , cum imi mai aduc aminte ceva, hop scriu pe listuta sa nu uit

Miki imi pare rau de ce s-a intamplat, off eu in locul tau cred ca muream de inima, mie imi sta inima cateodata si cand trece cate o masina mai mare pe strada langa noi si am impresia ca se rastoarna peste noi, nu de putine ori am avut frica asta Eu aici la geamuri am cheita la fiecare oblon, deci pot sa incui cand o creste si o incepe a mesteri ca si mie mi-e frica de asta, ca si nepotica mea avea sa cada de la geam de la etajul 5 si de atunci mi-a intrat frica in san Era la bucatarie cu sora mea si ea a luat un scaunel si sora mea spala la chiuveta nu stiu ce si de la ciuruitul apei nu a auzit cand ea s-a dus dupa scaunel si l-a pus la fereastra si a prins-o in ultimul moment cand se aburca sa se ridice pe geam nu mai spun cate cosmaruri si nopti neodrmite dupa a avut sora mea ca numai la asta statea si se gandea toata ziua, daca nu o vedea ce se intampla ? Off sa ne fereasca Dumnezeu de asa ceva ca e graoznic, bine ca Vlad a scapat teafar si nevatamat Eu aveam vreo 11-12 ani si am cazut din podul casei de la bunica in vacanta de vara si nu am patit nimic, nici macar un deget nu mi-am rupt ... nu foarte inalt de unde am cazut dar vreo 3 metri sa tot fi fost , imi aduc si acum aminte senzatia de cazut in gol

Madutza, gata cu shoppingul, gata cu plmbareala, azi am de stat numa in casa, spalat, calcat, pus in valize... maine in jur de 2 jumate trebuie sa plecam spre aeroport ca la 4 trebuie sa fim acolo. Azi dimineata m-am trezit la 6 jumate si nu mai puteam dormi, aveam mintea ocupata si tot felul de planuri si ganduri in capNasi de cununie si botez ne vor fi o sora de-a mea cu sotul ei, e sora cu care am dormit in acelasi pat cand eram acasa la mama, adica vreo 16-17 ani cred , pe putin, mi-e tare draga si suntem atasate tare una de alta, cred ca ea o sa planga mai mult ca mine , eu oricum mi-am luat rimel waterproof Cadou le-am luat si sper sa le placa desi cam au tot ce-si doresc si si-ar putea cumpara ce vor ca au de unde dar asa simblic macar ca mama mi-a spus sa nu cheltui mult si m-am conformat

Scrish, m-am gandit bine si la ce ai spus tu si m-am hotarat, daca va place si voua, sa ne vedem vineri dupa amiaza la 2.30-3 in parc in Cismigiu la lac, in fata terasei, stiu, cel putin asa era vreo 2-3 ani in urma cand am fost eu ultima data, ca erau niste bancute si se merge spre locul mare de joaca si porumbei... deci ce spuneti , e ok? sau unde sa ne vedem sa fie bine? poate la intrarea dinspre Regina Elisabeta dar acolo nu aveti cum parca , doar pe lateral, am uitat numele strazii aleia... oricum, ne gasim noi pana la urma

Viss, vezi pana la urma ai gasit ce si cum sa faci cu puii sa poti ajunge la intalnire, bravo! Eu masina nu o sa am atunci deci sper ca fetele te vor ajuta cu gazduirea in portbagaj a scoicilor

Deci fetele din Bucuresti care mai vreti la intalnire Vineri dupa amiaza pe 23 sept in Cismigiu la ora 2.30-3 ?? Haideti ca mai spun odata , nu e cu circuit inchis, nu va fie frica , nu musc si cred ca nici celelalte fete care deja s-au anuntat

Cam atat, mi-a expirat timpul, deja e 9.15 si eu nu am facut nimic, la treaba cu mine... poate mai trec mai pe seara pe aici. Urati-i bafta ca ma vopsesc azi si sper sa imi iasa din prima si sa nu cumva sa ma coafez frumos asa ca inainte de nunta

Un weekend frumos, al meu o sa fie super plin dar si foarte emotionant



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)



..m-ai iertat???
ce as vrea sa am si eu 100 de listute si valize de facut!!!!!...dar pana la iarna nu vad valizele date jos din pot..
si mie imi este o teama cu ferestrele si inaltimea de mor.....
si casa lu' soacra-mea (unde locuim si noi) este un adevarat muzeu labirint...doar gandindu-ma ca foatre curand gaza mea v-a incepe sa isi bage nasul peste tot si nu v-a mai fi "lagata" in bounge ma ia cu fiori pe sira spinarii.....dar sper din tot sufletelul mau sa gasim o solutie sa ne mutam si sa aranjez eu casutza asa cum vreau eu.. comoda si sigura pt puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

liniste mai este aici..si mie imi era teama ca nu pot tine pasul

Mergi la inceput