Club chic (47)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

rose, tu stii ca mie imi plac florile...in vaza/ghiveci/gradina...acum trebuie sa-mi caut o alta tinuta

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

Fetelor, daca va imbracati ca Sissi, va trebuie si parfum pe masura! Creed Fantasia de Fleurs a fost creat pentru ea. Na acum sa vedem, cum va impacati cu asa un buchet floral ...

De cand am descoperit Fleurs de Bulgarie m-am imprietenit cu Creed.


mamica de Mara Roselyn (18.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Am intrat si eu sa va salut si sa va urez sarbatori pline de liniste si parfumuri daca se poate Rose, ai un talent extraordinar in a descrie parfumuri, mie imi vine efectiv sa le cumpar pe toate dupa ce-ti citesc descrierile. Eu stagnez la capitolul asta totusi, am primit Noa Cacharel pentru ca pe cel vechi il terminasem, si 5th Avenue, care a fost dragostea mea prin 2006. Ambele cu crema de corp Totusi, de Craciun voi purta ceva mai dulce, probabil Ricci de la Nina Ricci...ca altceva nu am Va pup, sa va aduca mosul exact ce va doriti mai tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Craciun fericit si parfumat nu numai cu sarmale :))) Multa bucurie tuturor!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Craciun fericit!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Semnalam o colectie mai degraba primavaratica de la JO MALONE!
http://www.fragrantica.com/news/Jo-Malone-London-Blooms-Collection-2769.html

nici o sansa sa le testam in Ro. asteptam strainatatea !
( nu pot sa nu spun ca imaginea White lilac& Rhubarb ma trimite cu gandul la foi de varza si conopida).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Glicina spune:

Multumesc frumos pt raspunsuri
Prima mea achizitie in 2012 va fi un parfum :-)

Va doresc un an minunat si parfumat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Un an nou fericit si cu cat mai multe descoperiri parfumate!

In ultima vreme traiesc cu impresia (olfactiva) ca la frig si zapada se potrivesc parfumurile de vara. Mai are cineva aceasta parere sau am eu parfumo-halucinatii?

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

An Nou fericit tuturor !!!!

Manu sa stii ca nu demult m-a apucat dorul de vacanta si am inceput sa port pe acasa parfumurile mele de vara. Apoi am intrat inainte de Craciun intr-o parfumerie si am incercat ultimul nobil din colectia Acqua di Parma Gelsomino Nobile, o nebunie olfactiva. Iasomia (cam ca si cea din Jasminora cu miros zemos acidulat, natural) imbinata cu mandarina si un buchetel de flori din gradina Raiului, asa cred ca miroase acolo la ingerasi. Parfum proaspat, de vara, oooh si se simte nota aceea eleganta din toate parfumurile casei Di Parma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Am si eu o rugaminte la voi, cunoscatoarele...unde gasesc si eu parfumuri Creed in Bucuresti? Mi s-a pus pata pe unul si vreau sa-l incerc pe pielea mea.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Citat:
citat din mesajul lui BraveGirl

Am si eu o rugaminte la voi, cunoscatoarele...unde gasesc si eu parfumuri Creed in Bucuresti? Mi s-a pus pata pe unul si vreau sa-l incerc pe pielea mea.
Multumesc!

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE





Cred ca la parfumeria Madison au parfumuri Creed. Care din ele te atrage ?

Mergi la inceput