Club chic (47)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Am fost azi sa incerc parfumuri in Douglas. Sa va spun:
1. M-am indragostit de Donna de Trussardi, mi-a dat asa o senzatie de vacanta, de bine... mmmm... poate, la primavara va fi al meu

2. Pentru cadou am optat pentru Lolita (au set cu lapte de corp), mi-a placut dar nu l-as purta.

3. Am (re)gasit parfumul pe care il cautam pentru toamna... nu stiu cum de am uitat de el... Amarige! Da, clasicul Amarige, pe care l-am iubit acum 10 ani, l-am uitat si acum iata ca mi-a iesit in cale (tot in coffret cu lapte de corp si gel de baie).

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Ti-ai luat Amarige, Manu? Miroase bine si laptele pt corp din gama? Coincidenta, si eu l-am retestat azi, mi-era dor de el. Imi place mult, am golit 2 sticle . Donna tot nu apuc sa testez :(...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Da, Rose, l-am luat pe Amarige N-am rezistat (plecasem sa-mi cumpar doar ghete pt mine)... miroase foarte bine si laptele de corp, iar gelul de baie sper ca face spuma....

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Sa-l porti cu mare placere Manu! Mi-ar placea si mie un Amarige reloaded...

A mai incercat cineva celebrul pe vremuri Magie Noire? L-am testat si pe asta ieri si mi s-a parut modificat fata de cum il tineam minte. In urma cu vreo 2 ani tot asa l-am testat si mi s-a parut altfel dar am dat vina pe sarcina. Apoi am si citit ca s-a redus mult din formula, l-au simplificat si acum zace uitat pe rafturi ca o cocota data uitarii .
In anii `90 aveam o mostra din el si stiu ca doar o inspiram si pastram cu grija comoara, era foarte rafinat si elegant.

La multi ani tuturor de Ziua Romaniei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Ma bucur ca am gasit subiectul asta. Eram in cautare de parfumuri si mi-am facut o lista cu ce sa incerc.
Citind ultimul mesaj al lui Rose, am regasit pe un raft uitat un Magie Noir. Clasic...vechi, de...nici nu mai stiu cati ani. asa ca acum m-am dat cu el...desi sunt in casa Inca imi place...inainte mi se parea un parfum pt 'doamne' si cum eu il am de cand eram prin facultate, nu l-am terminat. il pastram doar pt evenimente speciale, apoi am uitat complet de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

manu, tu ai asta?
http://ro.strawberrynet.com/perfume/guerlain/l-instant-secret-touch-parfum-gel/103828/?CatgId=76

cum este? are pensula? e gel, asa cum zice descrierea?

am inceput sa bantui dupa un cadou ....pt mine! in privinta parfumurilor, eu sunt genul me, myself and I...
din topurile de craciun de pe strawberry nu ma atrage nimic.....din ultima plimbare in sephora, iar nimic....

in schimb, am incercat din nou alien deliciosu', fara sa-l mai amestec prea mult cu altele. sigur ca mi-a placut mai mult de data asta, atat de mult incat....da, da, ma gandesc sa mi-l iau. pret decent la mine in oras, 220 lei.
geniest, ma incurajezi, nu?

am testat si celebrul BODY Burberry...si le-am zis ca l-as lua daca imi dau si un trench coat burberry in acelasi pret.
am incercat edp si edp intense( nici nu stiam ca sunt deja 2 variante) ....nu mi-au placut deloc.
apoi am testat YELLOW DIAMOND-versace. de asta nu stiu ce sa zic, pe hartie parea placut dar culoarea ...nu ma atrage deloc , ma face sa ma gandesc la ficatzi sau alte organe( cred ca de la galbenul acela hepatic).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

daca are cineva pe lista de dorinte TOBACCO VANILLE/Tom Ford , cred ca as putea sa fac ceva in sensul asta.
ar mai fi vreo 20- 25 de ml.
mai mult nici nu cred ca trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Sali, da, il am de pe strawberry, din primavara. E un fel de gel roz, se aplica cu o pensula si are persistenta apei de parfum, cred. E tare draguta sticluta, vine intr-un saculet de satin alb, foarte chic.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vl-ad spune:

Buna fetelor,
asi vrea sa fac o comanda pe fragrance si asi vrea sa imi ajunga pana in 17.12 . Credeti ca este posibil?Din experienta voasta care sunt mai repizi si mai seriosi fragrance sau strawberry .
multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Vl-ad, eu am facut comanda relativ recent pe fragrance si a ajuns in 4 zile lucratoare. Nu stiu daca acum, inainte de sarbatori, vor mai fi la fel de rapizi.Am si eu o intrebare pentru voi, fetelor: stiti ceva de site-ul laparfum.ro? Am auzit-o azi pe Maia M facand reclama si am vazut ca au preturi bune, mai bune la ce ma intereseaza pe mine decat aoro, dar nu stiu daca sa ma risc.

Mergi la inceput