Strumfi&prichindei iul-aug2011(4)SANATATE GABRIEL!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Buna...eu sunt bine astazi,se pare ca mi-am revenit....ia spuneti-mi si mie poate sa aibe un puseu de crestere acum la o luna???
sa va descriu programul de ieri si azi:
ieri masa la 7,8,apoi la 10,apoi la 11 a reusit sa adoarma pana la 14(in reprize) apoi la 17,apoi la 18,la 19 juma (cand a stat cam o ora) apoi la 22:30,la 2 noaptea la 4 la 7 juma apoi la 10 a dormit de la 11 la 13,a mancat la 13 juma pana la 14,apoi la 15,si acum la 16 si tot agitat pare, nu va zic si cat a vomitat,pe masura la cat a mancat....ori nu se satura ori are puseu ori asa e normal si sunt eu dereglata la cap????mie nu mi se pare ok sa pape asa la o ora,pt ca de fiecare data da afara f mult...

off,sper ca s-a inteles ceva...


Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)


Si a mea face ceva de genul asta...are un program foarte aiurea in ultimul timp...papa tot la 1-2 3 ore, intervale neregulate... tot incerc sa o tin la 3 ore dar cand o vad cum face renunt imediat si ii dau...ea papa pana se satura si putin peste...asa ca mai da si pe afara.

Daca la tine e prea mult, apai e ceva in neregula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Pai da o fi ceva,dar ce??? a vomitat la fiecare masa....mie sincer imi da senzatia ca nu se satura...sta si mult la san cam o jumatate de ora 40 min,poate chiar si o ora.........


Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Florina , eu pun laptele in pungi de la medela pt ca am si pompa tot medela , pungile merg puse direct la pompa si milg laptele direct in ele

Mami fericita de bebe Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Intreba cineva de alaptatul exclusiv si de muls. Eu nu ma mulg deloc, nu vad ce sens ar avea.

Dya, da, cam atat de nocive sunt, si eu m-am trezit cand avea Eva vreo 9 luni si de atunci folosesc numai cosmetice bio pentru ea.
Lui Filip ii fac masaj cu ulei de cocos, este foarte placut la miros. intra imediat in piele si are proprietati cicatrizante, cand s-a iritat la fundulet, imediat si-a revenit. Samponul e tot bio, Mayam

Ana, ia verifica tu pe eticheta, dar eu stiam ca uleiul Johnson, nici nu are o baza de ulei ci de parafina

Eu folosesc servetele umede cam la 2-3 zile, in rest il spal la chiuveta dupa fiecare kk. Dar pe Eva mi-a fost frica sa o spal in chiuveta, mi-era sa nu o scap si consumam un pachet de servetele la doua zile

Filip tot cu colici e, de 3 zile sta numai in brate.

Vreau si eu in grup

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell


Vreau si eu in grup

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Una bucata grup to you

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Salut si de la noi!

Am fost cam prinsa zilele astea, dar incerc sa ma tin de voi cu dintii!!

Cereline, Fecian, bine v-am regasit! Cereline, sa ii fie de bine flacaului botezul, precum si vizita pe meleagurile mioritice!

Dya, noi folosim Bubchen, scutece Huggies, si servetele huggies pure! Nu am avut nici o bubita nimic, dar daca vrei cu chimicale putine putine, Adra este persoana care te poate ajuta!Si din ce stiu, Johnson sunt naspa rau rau!

Anamaria, succes la gradi, mai ales Anastasiei! Sa ne spui cum a fost!

Btw, ma joc un joc pe fb, ceva cu baby&me si iti scrie tot felul de sfaturi pe acolo pt mamici, si unul dintre ele era "fa o poza in prima zi de scoala din fiecare an!" Tu poti incepe de la gradi, in caz ca nu o faci deja
Anca, acelasi sfat si pt tine, si mult succes Iustinei! Sa ne tii la curent!

Florina, succes cu datul cu bibe! Eliza nici nu se atinge de el...

Laura, f frumoase pozele de la botez!

Pupici la toate fetele!!



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Mady, e un puseu de crestere la 4-6 sapt, si noi suntem prinsi, tzatzeala toata ziua

Cat despre cosmetice brandurile mari sunt cotate pe o baza de date internationala http://www.ewg.org/skindeep/
Daca dati cautare pe produse o sa le gasiti pe unele dintre ele, de ex servetelele umede Pampers au o cota de 3 pct, adica moderate hazard, sampoanele Mustela pt copii 4-5 pcte, multe weleda sunt cu 0 pcte. Clasificarea este 0-2 puncte low hazard, 3-6 pcte moderate hazard, 7-9 high hazard
exista si explicatii



blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Mady, e un puseu de crestere la 4-6 sapt, si noi suntem prinsi, tzatzeala toata ziua

Cat despre cosmetice brandurile mari sunt cotate pe o baza de date internationala http://www.ewg.org/skindeep/
Daca dati cautare pe produse o sa le gasiti pe unele dintre ele, de ex servetelele umede Pampers au o cota de 3 pct, adica moderate hazard, sampoanele Mustela pt copii 4-5 pcte, multe weleda sunt cu 0 pcte. Clasificarea este 0-2 puncte low hazard, 3-6 pcte moderate hazard, 7-9 high hazard
exista si explicatii



blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


si cat dureaza acest minunat puseu???


Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Citat:
citat din mesajul lui fecian

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell


Vreau si eu in grup

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Una bucata grup to you


Felicia, mamica de 2 comori: (Gabriel) si (Ana-Maria)
viitorul suna bine, cu Ana si Gabriel


Where there is a WILL there is a WAY!


si eu la grup plsss


Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Mady, e un puseu de crestere la 4-6 sapt, si noi suntem prinsi, tzatzeala toata ziua

Cat despre cosmetice brandurile mari sunt cotate pe o baza de date internationala http://www.ewg.org/skindeep/
Daca dati cautare pe produse o sa le gasiti pe unele dintre ele, de ex servetelele umede Pampers au o cota de 3 pct, adica moderate hazard, sampoanele Mustela pt copii 4-5 pcte, multe weleda sunt cu 0 pcte. Clasificarea este 0-2 puncte low hazard, 3-6 pcte moderate hazard, 7-9 high hazard
exista si explicatii



blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


si cat dureaza acest minunat puseu???


Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)

2-3 zile

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput