Strumfi&prichindei iul-aug2011(4)SANATATE GABRIEL!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Alexia, felicitari pentru invitatii. Putem sa le vedem si noi?

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.

azi dimineata, somnorila 1 si 2

da normal:) vineri le vom ridica si am sa le fac poze, le pun pe contul comun .
Noi bine , cumintele astazi, dormim acum de la ora 21 si dam sa ne trezim .
Fug la papa , vb pe maine
pup fetele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui dya27

Nu mai retin cine a dat aici blogul cu dulciurile fel de fel dar nu ma pot abtine sa nu intru din cand in cand si sa salivez...arata atat de bine..iar eu cum sunt ca o drogata in ce priveste dulciurile,de cand am nascut,si cum timp nu prea am sa fac...sunt chinuita rau

Voi cum stati cu pofta pt dulciuri? Eu mancam si inainte dar acum e jaale

Iti multumesc Doamne pentru cel mai minunat cadou Ianis-Stefan (4 iulie 2011)


Dya, mi e si rusine sa zic! Daca tu esi drogata in ceea ce priveste dulciurile, eu ce sa mai zic ca sunt??? Azi tot ceea ce am mancat este daily Tiramisu (imi vine sa si rad, sa si plang in acelasi timp!!!) si o portie de apple crumble cu custard. Cu alte cuvinte placinta cu mere cu budinca. Nu stiu daca am tradus bine custard. Vreau sa ma apuc de cura neaparat, dar numa ce sotul m a tentat cu o inghetata.



azi dimineata, somnorila 1 si 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Fecian, vreau si eu in clubul FB. Cum fac?



azi dimineata, somnorila 1 si 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Anca, success Iustinei la scoala. Te rugam sa ne tii la curent.

Ireth, doamne ce comica ai fost cand ai zis ca s a trezit iepurele! Dar la urma urmei, cam toti dorm iepureste in timpul zilei. La urma urmei, ei sunt iepurasi, caci toti copiii nostri sunt nascuti in anul chinezesc al iepurelui (2011)
Imi pare rau prin ce ai trecut cu dosarul de indemnizatie.
Anaemi, chiar ca a fost un haos prima zi la gradinita.A fost interesant sa citesc.

Krissy, tu esti mama noastra, a tuturora de aici. Si esti o adevarata enciclopedie. Daca nu stim ceva, tu ne scoti la mal si ne dai solutii. Mi a placut cum i ai zis Dyei de Amazon si i ai dat si linkul. Bravo! Si esti atat de meticuloasa in raspunsurile tale, foarte ordonata, se vede ca esti Capricorn!Te intorci la munca in noiembrie, sau stai mai mult acasa?





azi dimineata, somnorila 1 si 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

fetele eu nu am cont pe Fb si sincer nici nu vreau sa imi fac , imi ajunge mess-ul:) plus nu as putea sa nu dechid o zi DC-ul , asa ca pe mine o sa ma gasiti mereu aici prezenta
Noi trecem rau de tot prin perioada de colici, azi a dormit cumulat de mimineata pana acum 2 ore maxim , in reprize de maxim 30min . Poate este si puseul asta e la 6 saptamani, nu stiu, dar abia astept sa treaca colicile ca ne-au disperat si pe noi si pe ea.
Pe Ramona au externat-o azi, era mullltt mai bine si va continua tratamentul acasa . usor usor se reface si o asteptam aici.
Pupici la toate fetele

de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)


Cata dreptate ai Alexia! Chiar ca ne au disperat colicii astia si pe noi si pe bebei. Au disperat colicii asia o odisee intreaga!!!



azi dimineata, somnorila 1 si 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Fetelor care dintre voi a dat Debridat la bebe?A avut vreun efect?
Ce ati mai dat pt colici? Ca deja noi suntem disperati avem cateva zile de cand plange non stop si nu stim ce sa ii mai dam

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Infacolul functioneaza chiar bine la noi.



azi dimineata, somnorila 1 si 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristelle25

Voi cum curatati fata la bebe?
Eu de cand am venit in Ro mi se pare ca are pielea mai uscata si nu stiu ce sa ii fac..

mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)


Cristelle, eu i o spal o data pe zi, cand ii fac baita. Si doar ii trec apa peste fata, nu folosesc absolut nimic.



azi dimineata, somnorila 1 si 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Savvy spune:

Buna dimineata!
Semnez si eu condica repejor, pisicul doarme si pot sa scriu ceva.
La baita folosesc gel de dus Atoderm, de la Bioderma, dr. pediatru a zis ca e foarte bun Klorane.
Am facut vaccinul de la doua luni acum trei zile (doua doze), a plans putin si a fost marait, dar a avut si perioade (in aceste trei zile) in care a dormit 5 ore legat! a facut nodul la ambele vaccinuri, si la cel de la manuta, la care ne ramane "floricica", si la picior. E normal, nu e nicio problema.
Ieri noapte sau mai bine zis ieri de dimineata mare surpriza mare. Ma trezeste sotul meu si ma intreaba: "Cand i-ai dat sa manance? pe la 3? ca nu am auzit..." Eu, speriata, sar din somn si ingaim: "Ce? Nu, nu stiu... A mancat la 12,30... E 3 acuma? sa-i dau sa manance?" La care sotul: "nu, e 7,30, ca plec la serviciu!"
Adica pisicul meu dormise de la 1,30 (cam atunci adormise, din cauza colicilor) pana la 7,30: 6 ore! Nu-mi venea sa cred!
Ce bine e sa scapi de colici...

Sanatate multa tuturor si multe nopti dormite!

Mami de Robert (7.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Amaiabine ai revenit!
Sunt sigura ca ti a fost dor de noi. Nici eu nu prea am fost activa in timpul sarcinii, caci am un servici unde plecam dimineata la 7 si veneam seara la 7 rupta de oboseala. Dar o data ce ne ai regasit, cu siguranta esti binevenita si speram sa stai cat mai mult printre noi. Felicitari pentru printesuca ta!!



azi dimineata, somnorila 1 si 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Pufi, felicitari pentru bebe crestin Eduard! Nu te gasesc pe FB!!Eu sunt Mihaela Hegarty pe FB, daca vrei sa mi trimiti request de prietenie.

Amaia, eu cred ca urlatul micutei tale sunt colici! Asta e parerea mea.

Babylicious, imi pare rau de indigestie. Bine ca a trecut. Daca vin in Bucuresti, sigur ne vedem!! Doar ca biletele alea ieftine sunt cu aterizare in Tg Mures. Dar sa vedem!!

Ilida, Anaemi!Buricul e din ce in ce mai bine, mai mergem doar luni, pe 19 si vineri ii facem noi cu betisorul. Oricum are un buric foarte iesit in afara! Am sa i fac o poza si o sa va arat sa vedem ce ziceti! Sper sa se mai atenueze pana o sa creasca, ca e prea pronuntat!

Lisssa, brao ca Filip te a lasat sa dormi!! S o tina tot asa!!

Adra, si tu ai facut indigestie? Dar de la ce?



azi dimineata, somnorila 1 si 2

Mergi la inceput