Strumfi&prichindei iul-aug2011(4)SANATATE GABRIEL!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Neata!
Savvy, felicitari puiului pentru prima noapte dormita (aproape) in totalitate! Ne dai sperante tuturor. O fi si la noi pe aproape, imi amintesc ca la Eva m-am dus la ginecolog la 8 saptamani dupa nastere si-i povesteam ca doarme fata 6-7 ore pe noapte

Miha, cred ca am ceva cu bila, nu mai ajunge secretia unde trebuie si mancarea ramane ghem in stomac. Am mai patit-o, am ajuns si la urgente. De data asta n-a fost rau, n-am mancat nimic vreo 8 ore si apoi am baut putin pepsi

Burtocika, esti in grup, te-a bagat Bebylicious. Iti apare grupul in stanga ecranului. Eu am cont pe facebook de 5 ani, dar il folosesc doar de un an, mi se parea f incurcat si complicat.

Amaia, welcome back! eu cred ca-s colici. Ah, si mie mi se spun treburile astea cu botezul, dar hmmm, copiii evreilor sau ai musulmanilor ce fac frate fara botez? Urla non-stop? Pe Eva am botezat-o la 6 luni, pentru Filip nu ne-am gandit inca



blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Miha, in Ro e obligatoriu scaunul de masina, ca in toata UE, de altfel.
Ca nu se respecta, e altceva. Ai mei stau amandoi in sacunelele lor

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza....un,ceai,cafea,lapte????

Fetele voi sa nu faceti ca mine,azi e sarbatoare si sa nu spalati,k eu nu am stiu si am bagat masina...

Miha bine ai revenit!!

nu ma stiu ce vroiam sa zic...revin


Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Burtocika
Apropo de botez, a fost cineva la restaurantul CASA, de langa biserica Armeneasca ? Ne bate gandul sa facem acolo si am vazut pe site-ul lor o oferta tentanta ...

Gata, mai citsc putin si pe urma merg la culcare, ca Irina nu vrea sa mearga fara mine ... Si cum astia de la TVR1 mi-au intrerupt Grey's Anatomy, nu mai am motiv sa stau ...



Am fost eu de cateva ori ca e aproape de birou. Mancarea este foarte buna, insa mi s-a parut cam micut. Acum depinde si cate persoane sunteti.

Si eu ma uit la Grey, mi se pare ca nu-l dau decat in serile cu meciuri, adica martea si miercurea.

Editez: au inlocuit Grey cu Dr. House...mie imi place si asta

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Burtocik dar gasesti sa te uiti online la grey's....eu asa ma uit


Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

si eu ma uit online la grey, in 22 incepe serie noua, abia astept

am dus carolul la gradi si am venit acasa, ca sa stea pat linistit m-am pus putin langa el... si acuma m-am si trezit

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata fetelor.
Am observat ca Natalia nu prea mai are colici, de vreo 3 zile nu mai primeste nimic pt colici si vad ca se simte bine. De vreo 2 zile vad ca ziua nu prea mai doarme, doar iepureste 20-30 de minute, doar dac mergem la plimbare cu carutu doarme mai mult dar cand intram in curte se si trezeste. Noaptea doarme de la 10-11 pana la 3 apoi se mai trezeste pe la 6-7 deci e bine.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Pt baie noi folosim sapun de la NIVEA, cel hipoalergenic.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

Neatza!
Mady, dar daca pui masina la spalat - se considera ca SPELI TU? adica e pacat? intreb la modul cel mai serios, pentru ca regula asta era valabila cand spalai de mana. Doar n-om ajunge si noi ca evreii, care nu fac ABSOLUT nimic in zilele de sarbatoare (gen: nici incalzit mancarea, ca e pacat; folosesc niste vase speciale care mentin mancarea calda 24 de ore).

Savvy, te invidiez pentru cele 7 ore dormite. Il alaptezi sau ii dai lapte praf?

Anca, si al meu doarme iepureste ziua. Acum de exemplu, e la stadiul de intins, se intinde de vreun sfert de ora, si scoate niste sunete...

Eu abia astept grey's anatomy, house, modern family, big bang si multe multe altele le iau de pe net, imediat cum apar in state

A terminat cu intinsul. Acum a inceput sa oracaie



Oana, mami de strumf Casian Octav (29.07.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

ireth eu l-am intrebat exact asta pe preotul nostru si a zis ca sa apesi pe butonul la masina de spalat lui i se pare ok, ca evident efort nu exista

dar la ortodocsi nu stiu care e regula

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003

Mergi la inceput