Strumfi&prichindei iul-aug2011(4)SANATATE GABRIEL!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Babylicious, nu ti doresc sa ai hemoroizi..Sunt ingrozitori, mai ales cei externi. Scuze de explicatiile prea aprofundate, dar arata ca o floare rosie, ca un matz iesit din anus care e dureros si cand atingi acolo, ai senzatia ca ti iese matul gros afara!! E cumplit!!! Ca sa mai radem un pic, eu cand am avut hemoroizi in august, am pus o pe prietena mea sa se uite si sa mi descrie ce vede!!! Si sincer m am ingrozit!! Mi a trecut cu niste supozitoare si crema aia recomandata de Anaemi.

Fetelor, eu sunt in depresie!! Cred ca ma obezesc de la zi la zi!! Stiu, sunt si vinovata!! Mananc cate o portie mare de tiramisu, ceea ce nu ma ajuta deloc! De maine ma apuc de dieta, care va fi alcatuita din supa la ordinea zilei. Sincer, o sa ma ajute sa slabesc si plus de asta ajuta si la constipatie si hemoroizi!! Daca aveti idei de diete de slabit va rog sa va spuneti parerea.



azi dimineata, somnorila 1 si 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

miha, sper ca nu are cafea tiramisu, poate o agita pe Imi.


eu vorbesc, care bag l;a cioco si la inghetata de numa.

un secret, nu mananc dulce dupa ora 12 la amiaza si sunt ok cu greutatea

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Adra mi au placut regulile pentru tatii cu fetite!!

Fetele, in romania se obisnuieste car situl cand mergeti cu masina? Ca aici e obligatoriu si sincer mi se pare o idee extraordinara! Eu daca vin in Romania as vrea sa mi aduc car sit ul si sa l folosesc.

Ma doare spatele de innebunesc. Nu prea sunt intr o dispozitie buna. Fata plange de la colici, asa gen matzait si vreau sa vad daca rezist 10 minute fara s o iau in brate, dar mi se rupe sufletul....



azi dimineata, somnorila 1 si 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Alexia, felicitari pentru invitatii. Putem sa le vedem si noi?

Crisspy, eu nu m am muls niciodata. Bebe regleaza productia de lapte si tot timpul vei avea exact atat cat ii trebuie ei. Am fost tentata la inceput sa ma mulg, dar mi s a spus ca nu e bine si am renuntat la gandul asta. Si bine am facut, ca totul s a reglat.

Fecian, ce bine sa auzim de la tine!!! Sper sa treaca mama lor de colici si sa ne bucuram de momente superbe cu bebeii nostri. A mea parca parca a inceput asa usor sa schiteze un zambet, dar 95 % plange, asa ca inca sunt suparata ca vad bebei nascuti in august care sunt mult mai avansati ca Imi a mea. Fecian, te rog adauga ma si pe mine la prieteni pe facebook: Mihaela Hegarty e id meu.

Mamutz, ai putea sa mi dai un link sau o poza pe contul nostru cu terenul ala magic de joaca? Vreau sa incep sa o stimulez si pe Imi si ma gandesc sa i cumpar si eu si chiar daca nu reactioneaza la jucarelele alea atarnate, macar sa stiu ca o stimulez.

Cristelle, bine ai revenit!!Felicitari pentru botez, bine ai venit in Romania, vreau si eu!!!!Bravo pentru bebe bine dezvoltat! In legatura cu vaccinul si nodulul, nu am auzit de asa ceva! Sorry, eu la a mea nici macar nu am facut rezervare la vaccinuri. Trebuie sa sun si eu sa i fac rezervare. Nu prea ma pricep in domeniul vaccinurilor.Sa mai intri!

Dya, eu nu folosesc nici un produs cosmetic la bebica. Cand ii fac baie, o spal pur si simplu doar cu apa. Pe par doar o ud si nimic altceva.

Anaemi, cum a fost prima zi la gradinita a Anastasiei? Cum s a comportat?



azi dimineata, somnorila 1 si 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura13



cateva poze de la botez





Laura lui Daniel - 14.11.2006 si Alexandru 01.07.2011

Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.


Laura, foarte frumoase pozele! Si tu arati minunat!!!



azi dimineata, somnorila 1 si 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina


Am si eu o intrebare pentru fetele care depoziteaza laptele in congelator: ce fel de recipiente folositi?


Eu foloseam urocultoare sterile, cumparate de la farmacie. Sunt de 100 ml si de 50 ml, poti doza in functie de "productie". Ideea e ca ce decongelezi nu mai recongelezi si folosesti in principiu la o singura masa.

Raspund pe scurt, sunt in urma cu cititul si nu apuc sa fac mai nimic De luni Irina a inceput gradinita, asa ca poate ma mai eliberez un pic ... Sunt singura acasa, sotul e mai mult plecat, si noroc ca am bona 6 ore dupa-amiaza, ca altfel o luam razna pana acum Incercam sa pregatim si noi botezul, multumesc mult Arianna pt informatii, nici nu stiu daca am apucat sa-ti raspund la PM ...

Mi-e dor sa ma uit la pozele voastre, dar nu am timp nici sa respir ...

Cum e grupul ala pe facebook ? Eu nu prea ma pricpe la FB, mi-am facut cont ca sa va vad acolo, dar nu prea stiu cum sa ma descurc ... Adica, daca in lista mea de prieteni e cineva care adauga ceva gen poze sau comentarii, eu cum pot sa vad ce e nou ? Primesc in prima pagina tot felul de anunturi, dar unele nu ma interesaeaza sau sunt vechi, deja citite, si nu stiu cum sa le sterg sau sa le arhivez ... Mai am de invatat ca sa ma tin la curent cu tehnologia, dar nu prea am timp ...

Apropo de botez, a fost cineva la restaurantul CASA, de langa biserica Armeneasca ? Ne bate gandul sa facem acolo si am vazut pe site-ul lor o oferta tentanta ...

Gata, mai citsc putin si pe urma merg la culcare, ca Irina nu vrea sa mearga fara mine ... Si cum astia de la TVR1 mi-au intrerupt Grey's Anatomy, nu mai am motiv sa stau ...

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Citat:
citat din mesajul lui dya27
Voi cum stati cu pofta pt dulciuri? Eu mancam si inainte dar acum e jaale


Si la mine e jalea tot asa de mare, as manca intruna ! Asa eram si la Irina, dar mai mult ciocolata, acum mai mult fursecuri si fainoase dulci. Mi-a zis pediatra ca e specific alaptatului ... deci ma astept sa treaca la un moment dat, doar ca sper sa nu raman cu prea multe kilograme de pe urma lor ...

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura13

n-ati innebunit cu FB mai ales ca nu toata lumea are cont ... am asa senzatia ca si grupul acesta se va diviza ... da' na ... fiecare cu alegerea lui

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si Alexandru 01.07.2011

Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.


Eu sper sa nu se divizeze ... ca eu pe FB nu prea stiu sa navighez si mi se pare greoi ... Mai ales pt discutii, ca sa fie vazute de toata lumea ... E mai usor pt poze, dar pt schimbat informatii si pareri, ca sa ramana la un loc si usor de regasit, parca forumul e maia bun.

Oricum, cred ca eu sunt mai ramasa in urma cu noile chestii la calculator, nu prea ma pricep la FB, bloguri si alte de-astea ...

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Citat:
citat din mesajul lui dya27

Roberta, si al meu a inceput sa faca mici balonase la gurita, eu am citit ca ei de acum incep sa saliveze mai mult decat inghit si din cauza asta.. cand le va da dintisorii vor saliva la greu de li se vor uda hainutele,asa e mamici?


DA !

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amaia
In schimb, de vreo 2 saptamani, am alta problema. O apuca cateodata si, fara niciun avertisment, se apuca de urlat. Nu plange....urla...si nu se linisteste nicium pana nu isi face numarul. Se incordeaza ca un arc, se inroseste toata la fata, si abia mai respira de atata urlat. Soacra-mea zicea ca cica ar cere botezul... E satula, e schimbata...nu are colici dar urla de zici ca o taie cineva cu cutitul:((((


Da, si dupa botez face la fel, stai linistita ! Sunt colici sau gaze, si a mea face la fel cateodata ... Gandeste-te cum e cand esti tu ca adult balonata, cand te taie cate o crampa de te indoi toata ! Eu imi aduc aminte de a doua zi dupa cezariana, cand incepusem sa am gaze si parca aveam 100 de cutite in burta !

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput