Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(75)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

ref la scoala...as prefera sistemul scoala acasa
sa vina profu si sa i invete de toate si intr un final sa dea un examen recunoscut la nivel national, apoi facultate sa faca unde vor ei.......asa cum era odata

decat sa i trimit la scoala unde e ca la turnul babel, sa vina acasa si sa mi spuna, citez din Vlad "scoala e pierdere de timp ", e duce obligat fiind, nu ca i ar placea, vine acasa si si face niste teme ca robotul si daca l intrebi ceva legat de ce a invatat, da din umeri sau iti indruga repede ceva

deci...e grele cu scoala asta

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

pentru fetele care facaluiest praji si torturi ia bagati un ochi www.viorica-torturi.ro/" target="_blank">aici

ce face femeia asta.....

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

pentru fetele care facaluiest praji si torturi ia bagati un ochi www.viorica-torturi.ro/" target="_blank">aici

ce face femeia asta.....

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi


p mn m=-a bagat in boala ce torturi face
de juma de an tot le admir si balesc la ele




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

vai de mineeee m-ati dat gata

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

vai si de mineee!!!
terminati ma cu dulciurile!!
nu sun fan..dar la astea ma trage rau



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

eu am luat din careffour tetine avent pe care scrie 6+..pacat ca am aruncat cutia ca faceam o poza sa va arat
asa am gasit asa am luat chiar m-am bucurat ca gasesc


Citat:
citat din mesajul lui Mayane

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m


Carmen pentru cereale la Avent stiu ca sunt tetine variabile pt hrana semisolida. Nu sunt numerotate cu 1,2,3 ci cu III.

Mami fericita de minune Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



Daca amanuntul nu e important, nu dati cu pietre (Carmen poate nici nu are biberoane Avent...) Nu scrie doar III. Scrie I, II si III. Doar pe tetina. Pe cutie scrie tot 3+, nu 6+, dar, intr-un coltisor scrie "For thicker liquids". Probabil si celelalte firme au chestii similare.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)



poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Mariuci dulci !!!!!!!

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

La Multi Ani sarbatoritilor de astazi!!!

Abia acum am reusit sa recuperez ce-ati scris. Am lipsit 3 zile si am gasit multe pagini. Ceea ce ma bucura. Bine ati revenit, mamici!

Deci, cum va ziceam am fost trei zile la mare, fara bebe (apropo de mare, mai la noi e o mizerie de nedescris, noi am fost la bulgari, intr-un sat apropae de Ro si nu era mizerie, nici aglomeratie, nici tarabe). Primele doua au fost ok, a treia seara a inceput sa ma doara inima de dor (stiu, o sa ziceti ca inima nu doare..eh, pe mine m-a durut). Dar bebe n-a avut nici o treaba. A chuit si s-a rasfatat cu bunicii de n-a mai putut. Cand am revenit niu pot sa zic ca a sarit de bucurie, dar macar ne-a recunoscut si-a vrut la noi

Am vazut ca ati discutat cat timp sta bebe singur. Am vazut campioni p-aci, cu cate o ora. Al meu e ca al Irinukai, sta maxim 1 minut singur. In rest trebuie sa fiu prin preajma. Chiar cand se joaca cu jucariile pe podea, din cand in cand mai vine sa se sprijine de mine...dar e un dulce. E obositor totusi, nici la toaleta nu ma pot duce.

Nici noi nu avem dintisori. Ne chinuie si iar ne chinuie, dar nu a aparut niciunul.

Zumzu, mi se mai intampla si mie sa nu am chef de iesit, dar ma gandesc la bebe si ies macar cate o ora -doua. Mai ales ca nici eu n-am parc pe langa mine (parca stam si prin aceeasi zona). In parc cu masina, iesim cam o data pe zi.

Of, tocmai ce-a dat cu capul de coltul masutei. Se juca pe canapea si buf, evident cu mine langa el.

I-am cumparat role din orez expandat. Vad ca molfaie la ele. Noroc ca saliveaza din greu si se duc bucatelele pe gat.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Am uitat sa si intreb ceva: voi le-ati cumparat ceva de incaltat? Daca da, ce? Pana acum a stat la piciorusele goale sau cu soseta, dar cum vrea mai des in picioare parca i-as cumpara ceva. Plus ca o sa se faca mai frig si nu mai merge doar in sosete.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Si tot am uitat ceva...v-am zis ca mi-am comandat mei-tai. Primele doua dati a urlat si l-am dat jos instantaneu. Azi ne-am plimbat p-afara o ora si i-a placut. A si adormit. Dar transpiram mult pe burtica. Amandoi.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput