Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(75)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Si acuma ca sa va spun ca in Olanda au AUTOSTRADA LUMINATA!!!! e cu cate 5 benzi pe sens plus 2 de urgenta, o placere pt masina!!!
Asa ca Tunde daca mai zice sotul sa nu mai dai in gropi cu masina, spunei ca doar acolo va gasi sosele fara gropi si, bonus, luminate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

aditza zi-mi si mie te rog cat ati stat la medlife si cat a costat?
mersi

Darius doarme, i-am luat temperatura are 37.8 deci e bine dar a luat nurofen la 10...
of

am vb cu pediatra, la fel zice ca nu are cum sa fie de la dinti asa mare, rosu in gat zice ca nu ca nu ar mai fi mancat si ar mai fi avut si alte simptome. vedem maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Sanatate la puii bolnavi, lui Piscot mic,si puiului lui Zumzu sa te faci repede bine!!!
Va pup!!!
Zumzu vezi ca e concurs cu poze pe national Geographic, la revista, e interesant zic eu, merita sa bagi un ochi!!!, a propos ti-ai luat cartile alea cu forografii exceptionale?
Ma interesez maine cu casa si iti zic pe PM ce si cum, sa vedem daca nu a dat-o intre timp nu mai stiu nimic, era in negocieri cu o familie, nu stiu ce s-a mai intamplat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

si mie tot pe Viena mi s-a pus pata.

eu as face un curs de machiaj si ceva de foto si inotttt sa invat si eu odata pentru totdeauna sa inot bine bine bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

gabriela ai pm

Sistemul nostru de invatamant ii invata mai bine pe copiii nostri, doar ca le baga in cap prea multe informatii deodata ... si cum spuneti si voi, ii indeamna la tocit . pai e si normal, ca tare aiurea sunt cartile dupa care invata . de expemlu, istoria, pai eu aveam numai 10 la istorie, dar mai tin minte ceva ??? nope, doar asa chestii de cultura generala. pai si normal, la cum explicau aia istoria...ia mai nene si povesteste copilului cum s-au batut aia sau cum au facut aia alianta ... povesteste ca sa tina minte copilul, nu ii da propozitii scurte cu 1000 de ani sa ii tina minte. stiti cum era . la romana la fel ... am avut un profesor ... de treaba el asa, dar el in loc sa ne lasa pe noi sa comentam poeziile sau sa facem noi rezumate, etc...el ne punea sa deschidem caietele si sa scriem ce ne dicteaza el. deci ne facea el comentariile, noi trebuia sa le tocim Si tot din cauza asta am si eu probleme in a-mi expune punctul de vedere in public.
eu ma gandesc cu groaza ca incep munca asa devreme si andrei o sa stea mai mult cu bunicii ... si oricat le-ai spune bunicilor sa nu ii spuna "nu e voie", sa il incurajeze, sa nu ii spuna de bau-bau, sa nu ii citeasca povesti creepy , etc etc ... of, tare greu, dar asta e, nu o sa pot sta cu el 24/24 toata viata ! e pacat ca primii ani nu suntem alaturi de ei non-stop...asta-i viata !
zumzu multa sanatate la puiut frumos ! sa stii ca si eu am avut asa o perioada, ca stau intr-o zona inca in constructie, numai praf, neasfaltat, etc. si ma simteam vonovata ca nu il duc in parc , la aer curat. asa ca acum iau masina si ies mai des in civilizatie
aditza ma bucur ca mihai e bine
gabriela cam 400-500 de cuplu
Da, m-a lamurit pana la urma o farmacista...la Avent , tetinele pt lichide semisolide sunt doar 3+ si au trei optiuni I,II sau III ...cum zice mayane . 6+ nu exista si eu am cautat tot sectorul 4

Hai sa va zic ce am patit...acum vreo 2 sapt m-a pus ala rau sa ma epilez singure acasa cu niste benzi de la karaver parca ... acumvreo 2-3 zile ma intepa rau pe sub piele, rau de tot...acum mi-au crescut toate firele pe sub piele si inteapa rau ... ce naiba fac ?! ca nu pot sa stau 3 ore sa le scot pe toate cu penseta


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

La Multi Ani Mariucelor, Marianilor,Mariilor, Marutelor!!!!!!!!!
Neatzaaaaaaaaaaaaaaa si hai la cafea!!!!!!!!!!
Nu am socotit cate cani, va dau cu Hell si cu rom ca e Sf.Marie si tine loc de cinste!!!!!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

@ missmj ai incercat sa faci "peeling" cu un burete de baie mai abraziv; o manusa sau ceva asemanator. de obicei este putin neplacut pentru piele ca se inroseste dar ajuta. inainte sa te epilezi cum faceai inainte da o data cu lama de ras ca asta ajuta sa creasca firele in afara pielii. (cel putin asa zice tanti aia de la salon). parerea mea a peeling ajuta mult mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!

LA MULTI ANI! tuturor sarbatoritilor zilei,parinti si bebelusi!



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Si, da BUNA DIMINEATA tuturor!
eu tot la cafea cu aroma de curcuma va invit.
Vroiam sa intreb: LORI, parca tu ai spus (nu da cu rosii ca nu sunt sigura, asa imi amintesc) ca nu vrei sa dai fier (hausmann) la bebelina fara analize; de ce? daca nu are nevoie ce se poate intampla? ca mie pediatra (de care fie vorba intre noi nu prea imi place) mi-a dat in loc de debridat fier si io nu mai stiu ce sa mai cred.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

la multi ani sarbatoritilor de azi!


Mergi la inceput