Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(75)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

ne-am intors de la dr... sunt in butoi rau ... baiatul are rino-faringita acuta . mi-a dat antibiotic ospamox, probiotice, pufuri pt nasuc si nurofen/panadol alternativ la 4 ore pana scade febra. Bai nene...daca nu e reflux, e raceala, daca nu e raceala sunt dinti, daca nu sunt dinti e flora intestinala, de la 5 luni numai d'astea am avut. prea bine ne-a fost pana la 5 luni...asta e ...
I-am zis dr ca nu i-as da antibiotic si mi-a zis ca nu e asa grav antibioticul asta, ca e pt bebelusi special si oricum, are infectie in gat si nu pot sa il tratez altfel. Ce sa faaaaaaaaaaaaaac ? ii dau ? cica 7 zile sa ii dau

si tocmai ce vorbeam de intalneala

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

offf...Carmen...pup Andreiutu dulce..eu zic sa-i dai antibioticul,sa-i treaca si sa nu recidiveze,si ne intalnim cand va simtiti bine..pup cu drag

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Si noi suntem cu antibiotic, dar Augumentin, tuseste ca un fumator. Abia miercuri seara i-am terminat antibioticul la Diana pt bronsita si i-am inceput lui pentru aceasi chestie. De cate ori a racit Diana a racit si el si inca n-am inceput gradinita.....Of! Acuma i-am inceput tratam homeopat la Diana, speram sa ne putem tine de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

roxx, vrei limbaj sau design?


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

fetelor,de o puneti de-o intalnire,ma bag si eu,daca este in tineretului sau carol.deh,din brancoveanu pana in ior e cale lunga cu ratb...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

''Neata'' si de la noi!

Am umblat de ma dor oasele,am terminat cu Cami cu scoala,inscris,acte si ce mai trebuia.
maine sa umblu sa ii iau haine .
pana la urma am inscris-o in Bucuresti la scoala,desi initial facusem cerere acolo unde ne vom muta. dar e foarte departe.
scoala are model de uniforma,dar nu am apucat sa o facem la timp.
asa ca sapt viit ii ia masurile si cand e gata...asta e.

Am carat caruciorul cu Edi pe scari pe acolo de mi-a venit rau,pe urma mi-a aratat Cami rampa (cand eram in parcare sa plecam)..Edu i-a zis baba la doamna secretara (el avea dreptate,avea 100 ani si fuma ca turcul in birouri acolo)..de obicei spune mama baba,sau baba mama..cum ii vine lui.acu a zis doar baba,spre fericirea ''babei''.

ma intorc la ale mele treburi...muulte de altfel

Angie..eu sunt aproape de Militari,da un tel.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

sigur Simooricum te sunam nici nu incape indoiala...pupyyyy

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Of, mai Carmen
Nu-ti zic ce sa faci, iti zic sincer ce asa face eu, asa ca de la mama la mama: pt ca face febra inca, pt ca l-a vazut un dr, eu, in locul tau i-as da antib prescris. Corect, necorect, asa as face eu (ca-s si mai sperioasa, asa)
Sanatate!!!

Simo wow, acush incepe, am si eiu emotii de parca am incepe scoala.

Acum il intreb pe Robert non stop "ce zici tu cand te intreaba cineva cum te cheama?"....pt ca eeeeellll e mare smecher si nu raspunde el decat cand vrea el si ma gandesc ce-or face acolo o educatoare cu 28 copii, nimeni nu-i cunoaste dupa nume, or s aurle, o sa planga, vai de noi...oare ce copil mi-or aduce cand oi zice ca-s mama lui Robert.

tortul a iesit belea, belea mi-am facut ca i-am dat lui Robert inainte de nani...vai de mine ce greu l-am adormit:mama nebuna=eu!

Diseara ceva light (Adryiii ) www.gustos.ro/retete-culinare/tochitura-dobrogeana.html" target="_blank">asta dar cu vreo 3 feluri de carne, ca-n Dobrogea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

CARMEN si eu i-as da, diagnosticul pare destul de serios (in ambele sensuri ale cuvantului) asa ca eu cred ca trebuie sa treceti peste balaur si sa-l lasati in urma, si la stadiul asta numai antibioticul mai mere.... Nu ma pricep, asta e clar, dar asa as face eu. De fapt, asa am si facut la Flavia, cand a avut ceva asemanator, dar ca o mama buna si "naturata" ce sunt, nu-mi mai amintesc acum cum se numea

Nu am terminat inca totul de tradus, dar vin la voi cu SZ-ul - good old SZ.... Inainte de gradi, ce ati alege - bona sau cresa? Sau ambele?

sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Ralu in articolul despre incaltari pe care l-am citit chiar scria ca nu trebuie pantofi inalti care sa le tina glezna. Miscarea sa fie cat mai naturala. Daca glezna e imobila vor merge 'tropait'.

Carmen dar chiar asa mai fata, cate a facut Andreiutul in ultima vreme. Dar lasa ca le-a facut el acum si mai incolo e zmeu.

Mergi la inceput