Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(75)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Offf Carmen si micutul Andreias cu febra. Pup sa se faca repede bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

LA MULTI ANI!!!!!!!ANISOARE!!!!!!!!!!!SA FITI SANATOASE!!!!
In legatura cu intalnirea eu am lansat provocarea pt ca vin in Buc si mi-ar place sa ne vedem mai ales ca am impartasit cele 9 luni minunate de sarcina si inca 8-9 de mamici si bineinteles ca vom continua cat vom putea fiecaredar daac nu se va putea nu-i bai..eu mai vin,poate veniti voi la mare sau poate unele vor sa ramana la stadiul de virtual
am cunoscut insa personal cateva fete minunate Irinuka,Simo si nu m-au dezamagit,fete istete si frumoase cu care ai ce discutale pup dulce
deci daca va hotarati nu vreau sa insist eu aiurea eu vin unde vreti voi,ma urc la taxi si am venit
Loutzy..stai f aproape de mine..in Militari,putem sa ne vedem in moghioros in parc..te contactez cand ajung in buc poate iesim
va sarut si fug la bagajeala ca maine dimi decolez
week-end minunat si plin de flori si zambete va doresc

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

La multi ani pt Ane, pt ca azi e ziua lor si tuturor celor ce poarta nume derivate din Ana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Neata!

Lori, imi place de tine ca esti tare light azi!
Eu inca nu m-am gandit asa profund la povesti. Acum sta ea si asculta doar minute dar are alte treburi mai importante cataratul pe mine, bagatul mainii in nasul meu, in ochi, trasul de par. I se par mai interesante decat sa ma asculte. E atenta doar la cantecele. Dar e binevenita lectia despre povesti, sau sfaturile. Vom vedea la fata locului. Acum sunt depasita.
Wudy, ma bucur ca incerci sa te acomodezi la munca, mi-e o groaza de mor. si nii eu nu mai am multe. Anais sa nu mai suspine, ca trece.
Andrei, Darius copilasi bolnaviori si tinem pumnii sa fie bine si sa treaca repede.
Irinuka, mie imi plac adidasi aceea. Eu am luat o pereche de pantofiori de piele nr 17 dar putin ii sunt mari. Si greu reusesc sa o incalt cum trebuie. I-am luat in ideea ca si dc vine frigul o sa-i mai dau prin casa sa se obisnuiasca ca are tendinta sa dea afara tot ce are in picioare, papucei, botosei, sosetute...Astia de care va zic, sunt de piele, inauntru au o ridicatura usoara si talpa e molicica cu ceva antiderapant pe ea. Si au o curelusa pe mijloc.
Ma gandeam si eu sa-i cumpar ceva adidasi, pantofiori pentru mai la toamna-iarna.Si ceva gecuta ca vine frigul. Si caciulita, si nici nu mai stiu ce.
LMA Ana si Maria si sarbatoritilor de azi
Eu, in disperarea mea ca E nu accepta lapte praf numai in pireuri i-am luat o canita de la primii pasi cu pai. E recomandat de la 9 luni dar am zis sa incerc daca nici apa nu vrea decat din canita de cafea si atunci cate o gurita ia. I-am lasat-o ieri sa se joace si pana la urma a descoperit smecheria. stie sa traga dar bea foarte putin.Recunosc ca s-a inecat o data, dar nu rau. Acum eu cred ca ea nu simte nevoia de lichid: apa, ceai sau altceva ca altfel cred ca ar bea.
Si i-am mai luat olita cu spatar. Nu intentionez sa o pun inca dar dc e in casa mai repede imi aduc aminte de ea. Acum e pe post de jucarie. Am pus-o imbracata pe ea, dar nu-i ajung piciorusele pe jos si sta cam 30 de sec si apoi se pune pe plans. Clar nu-i place. Avem vreme.



Roxx si pe mine ma enerveaza covoarele acelea cu par. Dar le-am dus vara asta la spalatorie. Le aspir, le scutur si cand am timp le dau cu burete cu apa si vanish si parca se mai aduna scamele si firele mele de par. Eu am altfel de covor in camera la E, dar si pe acelea se pun la fel, asa mi se pare mie. Ma gandeam sa-mi cumpar ceva aspirator profi care spala covoarele, sa vad dc ar fi mai ok. La suprafata sunt curate, asa par. Mai dau cu mana prin ele sa vad cum e.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Si cu trezirile...azi noapte a fost incredibil, ca si in bebelusie. Treziri cam la doua ore. Si nu se culca inapoi dupa ce papa, urla efectiv. Ma gandesc ca o fi avut ceva dureri. Nu plangea doar urla.Deci sunt cam zombi azi.Si e un frig afara..de nici nu stiu cum sa ne imbracam.Cred ca ar trebui sa-i pun caciulita; bate vantul frunzele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui angieangie

LA MULTI ANI!!!!!!!ANISOARE!!!!!!!!!!!SA FITI SANATOASE!!!!
In legatura cu intalnirea eu am lansat provocarea pt ca vin in Buc si mi-ar place sa ne vedem mai ales ca am impartasit cele 9 luni minunate de sarcina si inca 8-9 de mamici si bineinteles ca vom continua cat vom putea fiecaredar daac nu se va putea nu-i bai..eu mai vin,poate veniti voi la mare sau poate unele vor sa ramana la stadiul de virtual
am cunoscut insa personal cateva fete minunate Irinuka,Simo si nu m-au dezamagit,fete istete si frumoase cu care ai ce discutale pup dulce
deci daca va hotarati nu vreau sa insist eu aiurea eu vin unde vreti voi,ma urc la taxi si am venit
Loutzy..stai f aproape de mine..in Militari,putem sa ne vedem in moghioros in parc..te contactez cand ajung in buc poate iesim
va sarut si fug la bagajeala ca maine dimi decolez
week-end minunat si plin de flori si zambete va doresc

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011





Daca poti sa faci un drum pana in Moghioros e super. AI nr meu de telefon? Iti trim PM.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Buna!

Ca tot ziceam ca nu avem niciun dintisor...aseara am vazut un coltisor. Asa am aflat de ce adoarme greu-greu. In schimb, noaptea e ok. Doarme ca inainte.

Azi i-am luat ceva de incaltat de la magazinul Piciul. Papucei de piele in exterior si material textil in interior, talpa flexibila, adica nu are decat pielea si materialul acela. Rosii

bebeii bolnaviori. Sa va faceti bine cat mai repede!



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Loutzy..cu drag o sa vin..facem noi intr-un fel si ne vedem..iau un taxi si vin,pup si te sun cand ajung in Buc

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Angie abia astept.




Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Ce fac fetele???

tuturor Anelor!!! sa traiti si sa-nfloriti

Zumzu, Carmen sanatate multa

incaltaminte am 2 perechi de pantofiori gen ghetuta care sa-i tina glezna si inca vreo 2-3 gen adidas. adidasi au arici, o bucurie in plus sa stea toata ziua cu ei in gura, getutele au siret si e tare nasol. k imediat trage de el, ala fiind micut, dai baga iar in gauri, leaga, ea ledesface iar. si pe langa asta, ii tine glezna dreapta dar pune pasu greu. cu adidasi merge bine. mai ales cand ilvede petati sau copii p afara imediat pune pasi repede repede saajunga.
vedeti ca nu se potrivesc deloc masurile. la adias am luat masura 19 e unu si unu 21. la ghetute, 14-16, trebuie neaparat probati sau sa iei un etalon ff bun sa nu ii iei prea mici sau prea marisori.

dc e de intalneala, m-as baga si eu. dar sa nu fie departe, ca mandra nu are stare si nici nu am cu ce ajunge. la tineretului ar fi super. mai ales k e amenajat frumos si se merita sa mergi acolo. acu sa tina si vremea cu noi.

voi mai aveti tantari???
in ultimele 2 sapt nu am vazut 1, si stiti ca ieri ziceam ca are niste bubite p fata..eee aseara dupa ce s-a trezit, erau mari, rosii si umflate rau.am sunat dr ca ma speriasem. a zis k e piscatura si sa-i dau cu atoderm sau sudocrem. sau ce am in casa de fundulet. i-am dat cu crema de galbenele de la Tunde. super buna frate. i-am dat azi si au inceput sa se retraga. ca sa nu zic k la 6 dim se plimba in voie un tantaroi prin camera. deci ala e infractoru. diseara clar bag pastila.

va pup,fug sa pap si eu ceva cat doarme mandra si ne auzim mai tarliu




Mergi la inceput