Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (46)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally pe al meu scrie parmegianno regiano mezano este ok??? eu banuiesc ca se da si pt grasimile pe care le are.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

merg sa ii termin papica la bubulica. cred ca azi in loc de carnita ii pun o lg de parmiagiano...

cris nu ai mai primit pozicile de la nunta????


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, nu scoate carnita din piure. Eu stiam ca se scoate doar in ziua cand pui galbenus de ou.

ally
, eu nu am dat avocado, dar cred ca am incerc si eu sapt viitoare
Felicitari pentru evolutia lui Edy

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ah..si am uitat sa va spun caa de vineri Catalina a re al doilea dintisor , stanga sus. Deci ar putea sa si mestece ca are stanga jos si stanga sus

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ally pe al meu scrie parmegianno regiano mezano este ok??? eu banuiesc ca se da si pt grasimile pe care le are.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Da, este parmegiano regiano cel normal...Da-i linistita ca este foarte bun !

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Madutz.multumim ! Ma bucur ca v-am dat idee buna cu parmegiano! Felicitari pt al 2-lea dintisor Cata!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

Bine v-am regasit, fetelor! Eu am disparut de pe forum de ceva timp pentru ca in sfirsit ne-am intors la Constanta - a durat o gramada pina am terminat cu bagajele, cu amenajatul, pina ne-am reconectat la net - plus ca ursuletele meu mic ma solicita din plin si nu prea am timp nici pentru treburile casnice...

Eu am inceput diversificarea de la 4 luni, acum ii dau supa de legume mai groasa (cu legumele pasate si citeva picaturi de ulei de masline extravirgin), iaurt cu biscuiti (chiar, mai da cineva Danonino la bebe?!), fructe pasate, brinza de vaci amestecata ori cu legume fierte sau cu fructe, cereale de la Hipp. Laptele praf acceptat e tot Bio de la Hipp (ca si Sofia Strumfitei, bebele meu tot asta accepta). Inca alaptez, se pare ca sinul e consolarea lui, suzeta nu o accepta decit citeva minute si dupa aia o arunca. De baut - suc de fructe si ceai de la Hipp sau Baby calm de la Fares, preparate cu apa de la Humana.

Am primit de la o prietena si o carte cu retete pentru bebelusi, o sa incep sa ma inspir si de acolo, cu toate ca nu stiu de unde sa cumpar unele ingrediente, de exemplu mei .

Ma bucur ca v-am regasit, chiar imi era dor de forum si de povestile bebeilor vostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada eu nu ii dau zilnic ori carnita ori eu. ii dau carnita/ou/unt(ulei masline) azi am pus parmigiano.
tu ce ii ,mai pui in iaurt?? al meu papa simplu dar as pune ceva sa fie mai consistent.

aa si carnita in ultimul timp ii dau la borcanase (doar carnita e in borcanas) decat cel de la magazin.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada felicitari pt dintisorul nr 2!!!!!!!! deci si la voi au iesit in alta ordine decat cea din carte??


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

gata a papat si juniorul legume (cartof dulce,spanac, morcov,frunze patrunjel, ceapa si rosii) cu parmezan... a papat tot, 160 gr. chiar a fost gustos...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput