Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (46)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

neatza fetelor!

simo groaznic si la tine cu oglinda bine k nu a fost mai rau vine cate o patanie d asta cand nici nu te astepti!

cami daaa, daca asa cade fara cutremur, iti dai seama la o zguduiala mai puternica ce se intampla??

pisuc foarte bine te-ai gandit, mie nici nu mi-ar fi trecut prin cap ca se poate desprinde asa biblioteca....doamne fereste de vreun asemenea accident! si eu tot in ideea ca luca o sa mearga de a busilea i am chemat pe oameni sa o dezasambleze si sa o fixeze la loc mai sigur pentru ca efectiv mi a stat inima in mine! va pun imediat pe picasa o poza sa vedeti despre ce e vorba!

pun poza si fug sa rad marul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Doamne Cris, putea sa te omoare!Peretele ala de mobila ar fi tb fixat cu suruburi in perete!
N-am putut sa nu admir mobila.... Clar tb sa renovez apartamentul cand ma intorc..

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

viss ii sta minunat salopeta galbena
mi-o aduc aminte pe antonia in ea
desi nu a pourtat-o decat de vreo 3 ori
da e minunata
imi place f mult si mie
sa o poarte sanatoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

La multi ani Anelor!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

ailed culmea e ca fix acolo unde a cazut stau eu in mod normal si chiar si acum eh bine nu a fost mai rau! era fixata in perete cu suruburi zdravene de 10cm dar uite ca nu au fost suficiente. acum e fixata in 3 locuri cu suruburi de 20, ieri baietii trageau de ea in dusmanie inainte sa plece si nu a mai cazut

ce frig si urat e afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

ailed culmea e ca fix acolo unde a cazut stau eu in mod normal si chiar si acum eh bine nu a fost mai rau! era fixata in perete cu suruburi zdravene de 10cm dar uite ca nu au fost suficiente. acum e fixata in 3 locuri cu suruburi de 20, ieri baietii trageau de ea in dusmanie inainte sa plece si nu a mai cazut

ce frig si urat e afara

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011

Cris, nu stiu daca esti credincioasa, dar sa-i multumesti Maicutei Domnului ca ai scapat, ca ieri a fost mare sarbatoare!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

S-a stricat vremea in ro sa inteleg , tocmai acum cand vin eu nu ? Eh las, ca doar e septembrie si e toamna, nu mai prindeam eu 30 grade dar daca o sa fie soacra precis nu se supara ca ea englezoaica 100% uraste cu desavarsire ploaia si frigul si daca prima ei vizita in ro o sa fie pe frig si ploaie, va dati seama ca a2a oara nu mai vine

Va multumesc mult de raspunsuri la intrebarile mele si sper sa fie ok, am pus bani deoparte si pentru in caz ca ne trebuie, dar de chitanta tot nu uit sa ii cer La noi in Moldova nu este obicei cu cruciulite, numai la Bucuresti am auzit/vazut asa... oricum invitatii or sa aiba flori de nunta, trandafiri adevarati am dat comanda , ca oricum nu-s multi invitati si ne permitem sa luam flori naturale deci cruciulita nu mai trebuie, dar daca o lua nasa si o vrea sa puna eu nu ma opun dar bag mana in foc ca nici ea nu stie de asta

Iar nu am timp sa scriu romane si imi cam lipsesc , sa scriu eu la fiecare in parte cate ceva, dar ce sa fac si eu daca sunt bagata in priza Roxy , mi-a placut faza de ieri cu radarul pai nu depasesc limita legala , stau cuminte sa nu-mi iau amenda Am vazut pozele cu bulanoasa si frumoasa de Anastasia, e o frumoasa, are niste ochi, mama mama pusca ti-ai luat ?

Pisuc, cu intalnirea hai sa mai strig odata sa vad ce se hotaraste ca sa stiu si eu cum sa imi schimb rezervarea la hotel, ca nu am pucat pana acum, tot pentru 23 si 24 e facuta desi pe 24 seara noi o sa dormim la noi acasa

Fetele cu intalnirea, care varianta e mai buna pentru voi si la care aderati cat sa veniti cat mai multe ca eu vreau sa umplem o alee in parc Supunem la vot urmatoarele variante :
1. Vineri dimineata de pe la 10-11 pana cand vreti
2. Vineri dupa amiaza de pe la 2-3 pana se inopteaza
3. Sambata dimineata de la 10-11 pana cand vreti dar eu o sa pot sa stau numai pana pe la 1 ca la 2 trebuie sa plecam spre aeroport , sa am timp sa ajung in hotel sa imi fac valizele, desi ma gandesc ca o sa mi le fac de dimineata , dar acolo un schimbat de pampers, alaptat si baut un pahar cu apa


Deci va astept votul , la urma contorizez eu, dar mai pe seara sa lasam timp de gandire mai mult si fetele din Bucuresti si nu numai sunteti asteptate la intalnire daca vreti si doriti, e deschida , nu e cu circuit inchis intalneala asta

Alexina, vezi ca Nick mai are un frate dar e divortat si are 2 fete mari, aproape cat mine dar mi-a placut intrebarea eu abia astept sa termine de reconstruit casa de langa Londra, au ei o casa unde au locuit cand era mic Nick si acolo acum s-au apucat de renovari si modernizari, nu vrei sa stii ce planuri mi-a aratat socru, mi-a stat inima in loc, o dubleaza ca si marime, si deja e imensa, are vreo 6 dormitoare, face in plus sala de sport, fitness, sauna, birou, biblioteca ,vreo alte 4 dormitoare, sala de biliard si nu stiu ce alte jocuri, veranda cu terasa...multe tare, sa nu mai spun de dimensiunile noii bucatarii care cred ca o sa fie dubla ca si suprafata de ce au ei acum acolo de ai vazut in poze aoleo.. Deh, las sa faca ca doar cui ramane dupa?

Hai ca ma duc sa imi pun niste cereale sa pap ca a adormit piscotel si sa pun la spalat si apoi sa ma apuc de calcat niste hainute de ale mele si ale piscoatei

Va pup si o zi frumoasa, vad ca aici se chinuie sa iasa soarele, imi zambeste de dupa colt dar cam cum dinti cred ca azi noapte mi-a fost cam frig ca nu ammai dat drumul la centrala ca am spus ca e cald si mi-au zgribulit chilotii , azi nu mai repet greseala



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut, noi suntem la 1 mai la hotelul ala de-am mai fost acu o luna. Trebuia sa stam pana azi, dar ramanem pana maine. Totul e super, asa ne-am relaxat ca am uitat si de mesteri si de tot stresul. Facem baie, copii calaresc in fiecare zi ( m-am urcat si eu pe cal , ufff dupa ce mi-am invins frica a fost chiar interesant), am fost la pestera ursilor, in rest radem si ne bucuram unii de altii. A eu am mai facut ceva proceduri de intretinere corporala, mamaaa ce bestiale, tot felul de impachetari si masaje acvatice .

A, si Ilinca face baie cu colacelul ala pentru bebei si se distreaza maxim. Din pacate n-avem aparat foto ca nu l-am gasit prin cutii. Si-a descoperit vocea si tipa intr-una, ne face capul calendar precupeata asta mica.

Lavi, imi cer un milion de scuze ca n-am ajuns sambata, dupa ce am vorbit sambata si am ajuns acasa am gasit terasa plina de musafiri. Fugi iar la cumparaturi ca nu aveam cu ce sa-i servim. Dupa ce ne-am mutat ne cauta lumea de numa. Am ajuns sa avem musafiri si cand nu suntem acasa. Ca sa-mi spal pacatele te calc eu in Timi dupa ce incepe scoala si ma mai asez un pic. OK? Nu esti suparata?

Mama mia, cred ca Ilinca a ramas ultimul fluturas nediversificat.

Scish slava Domnului ca ai scapat.

Pup toti fluturasii si pe mamicile lor.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

este asa urat la noi, friggg si innorat cred ca o sa si ploua.
Anastasia doarme, dimineata a papat toate fructele cu cereale, am crezut ca imi ramane si mie ceva dar numai am lins castronelul

pisuc daca ma crezi, chiar in ziua vaccinului i-am dat supica deci ca sa vezi ce emotii aveam eu cu diversificarea asta, cum sa incep , cand sa incep.....
pediatra mi-a tot explicat aia si aia...incat am si uitat ca nu era tocmai indicat sa-i dau ceva 2 zile inainte de vaccin si vreo 2 dupa vaccin. dar i-am dat 2-3 lingurite de supica si iti dai seama ca n-a avut nimic, ce putea sa aibe?
oricum, decat sa amani vaccinul mai bine amana inceputul diversificarii cu cateva zile, n-are nimic.

cami tu cand mai pui poze cu printesicile? mai ales cu Petra s-o mai vedem si noi

simona vai ce sperietura ai tras si tu. cum mai papa Arsenie legumele? tu vrei sa-i dai apa dar poate nu ii trebuie, poate ii ajunge lapticul tau, ii tine de sete.

scrish bine ca n-ai patit nimic, nasol cu chestii din astea asa. era prinsa aiurea sau cum?

chiar fetelor, voi ati inceput sa dati apa la bebei? eu inca nu dar cred ca de acum gata, o sa-i dau. sa vad daca o sa vrea. eu dupa masa ii dau si sa suga asa ca isi potoleste setea. si ii mai dau si intre mese.

toate mamicile.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Stati ca trebuie ss va spun ceva, ca am uitat mai devreme Ieri in autobuz , o tanti imi zambeste si se tot uita la piscoata, ea incepe a zambi si chicoti, s-au inceput ele a chicoti si la urmatoarea statie ea voia sa se dea jos dar nu inainte de a ma intreba daca e fetita mea? eu sunt mama ?? eu senina si mandra tare zic ca da , e fetita mea si eu sunt mama si pleaca femeia dar dupa eu cad pe ganduri, da oare de ce m-a intrebat daca e copilul meu? sunt asa urata sa ii fiu mama ? sau prea batrana/tanara ?? pe seara cand vine Nick acasa ii spun ce ma framanta, deh nu puteam eu dormi bine daca nu ii spuneam, si el rade de mine ca cica poate te-a intrebat pentru ca de obicei multi copilasi de englezi sunt cu bonele pe afara, au pair si o fi crezut ca esti bona deci concluzie: piscoata arata a englezoiaca 100% si eu sunt bona din Filipine

Si ca sa inchei cu lauda Nick aseara m-a luat in brate si pupat, nimic neobisnuit pana aici ca asa face zilnic si fara a avea nevoie de ocazii speciale , dar ma tinea strans la piept si spune : "Tu esti cel mai frumos femeie din lume " nu va spun ca m-a busit rasu plansu si eram surprinsa ce declaratii de amor ghebos in romana stricata imi face l-am corectat si i-am spus varianta corecta , a repetata dupa mine si se chinuia sa retina, eu cred ca el isi exerseaza romana pentru cand o sa fim in ro 2 sapt si a spus sa inceapa cu o declaratie de amor

Acum chiar ca plec la treburile mele

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput