Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (46)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Neata neata!!!
Cafea pentru toata lumea
De cand cu toamna asta, Petru doarme dimineata ca un saculet pana pe la 9, desi se si culca seara ceva mai devreme (pe la 10 fara...). APoi ziua mai doarme in parc vreo ora, iar acasa o data 40 min si de dupa-amiaza vreo 2 ore. E foarte bine, am inceput sa am timp de lucru si de citit...

Scrish - Doamne, ce patanie cu biblioteca! Eu sunt ingrozita de chestia asta, cu riscul de a avea o gandire tip "drobul de sare", dar ca sa nu fie chiar in poveste saptamana viitoare vrem sa chemam pe cineva sa ne ancoreze in pereti toate bibliotecile, fiindca mi-e groaza ca ar putea cadea pe Petru, mai ales cand va incepe sa misune de-a busilea fiind si fff atras de biblioteci si carti (probabil sunt colorate )
Simona - tu ai inceput sau nu diversificarea, ca brusc nu mai stiu... probabil ca da, are deja 6 luni de-acuma!
Alexina, arata foarte bine casuta, sa o stapaniti cu multa placere!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dimineata!
- dc nu mai iesim in parc la prima ora- 8.30-9 ci pe la 12.-12.30 dim am timp sa mai respir un pic.ca inainte eram intr-o alergatura- sa-i schimb de pampersi, sa le dau laptele sa lerg prin casa dupa bagaje parc, haine , biberoane, lapte, apa la termos, jucarii, si uneori fructele cu razatoarea aferenta.acum e mai relaxant ptr mine..ei se jaoca pe pat, eu am deschis calculatorul, si am incalzit apa ptr masa de dimineata.mananca la 9 - frecvent- s-au trezit si nu zic nimic- hmm, eu de-abea astept sa zica- "papa, lapte, nani".astept cuvintele astea mai mult decat "mama". vreau sa aud ce vor, cand erau mai mici nu prea ma prindeam, si-i intrebam - "ce-i? ce vrea fetita?..baietelului ii e foame?"
- fata e intr-o etapa de vorbarie. ieri la 21.30 nu adormise, zici ca-i dadusem red-bull, nu lapte, dc la inceputul biberonului i se inchideau ochii, spre sfarsit s-au largit,apoi eu o leganam, si ea statea cuminte cateva minute, apoi ridica capul de pe pernuta zambindu-mi. imi venea s-o mananc de draguta ce era, dar ..nu era momentul de zambete, ci de somnsi a apucat-o o vorbarie, nene..cu o tonalitate..eeee..aaa..ba-baba-..-ae..si il trezea pe frasu din camera cealalta de 2 ori..pana mi-a venit ideea, i-am pus caciula pe cap, o paturica si am scos-o in curte, unde era bezna, aer mai tare, m-am plimbat 5 minute cu ea si a adormit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neataaaaaaaaaaa

pisuc mercic de cafea
acu o savurez
sunt cu petra in brate sio va scriu ceva scurt

viss daaaaaaa
super ideea adormitului in curte
afara
bravos ca te-ai gandit
lasa ca de acum ne vom auzi mai des cu tine cand e vremea urata
dar la voi ploua?
ca daca nu ii poti scoate macar in curte
noi prin curte de jucam mult

strumphule asta vroiam si eu sa te intreb azi noapte si am uitat
ai un act care atesta botezul lui nik?
happy la noi nu se gasesc cruciulite la biserici
decat la magazine
poatew in buc e altfel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-neata' Cami.ai vazut ca am pus pe picasa o poza cu Sonia imbracata cu salopetica de la tine, cea galbena? ii sta foarte bine,saru-mana inca o data ptr cele primite.
- da, am chinui sa ies zilnic in parc, ca acus-acus vine frigul si ploile mai ales, si nu mai putem beneficia de aerul de afara.noi avem o curte mica , iar mie imi revin 3 m lungime de alee, asa ca nu stam pe afara mult..sunt insa suficienti ptr un adormit rapid in miez de searape de alta parte, paote ca o sa pun un leagan la primnavara viitoare, acum e greu , ca ar treb sa-i asez in scoici pe jos, si e curent..cu 2 e mai dificilca nu-i pot lua in brate sa-i port dupa mine, nici macar la bucatarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-fetelor multumesc ptr aprecierile legate de bebici-simona, ailed, roxy, pisuc,ioana.sper ca nu am ratat pe nimeni, dc da- sorrys-au cum spunea si pisuc- ce bebici? copii, copilasi..ca nu mai au ei fata de bebici..am vazut si eu gemenasi de 6 saptamani in parc, nu-mi venea sa cred ca au fost si ai mei asa..se pierdeau efectiv in carucior

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele, ce buna e cafeaua gata facuta!
am si eu o intrebare: cand incep sa-i pun cate o cupa de lapte formula nr. 2 se cheama tot ca-i introduc un aliment nou? sau nu se pune?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

viss, pupici si de la noi!


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia nu cred ca se pune
dar trebuie tot gradat facuta trecerea parca

viss nu am vazut acu intru pe picasa
esti o minunata la cata rabdare poti avcea
cat despre curte
cat de mica e
vei vedea ca pe vreme urata vei iesi pe rand cu ei macar
puitin la aer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetelor am vazut aseara un film pe hbo despre o familie care avea o fetita cu sindrom Edwards....no coment

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

delia nu cred ca se pune
dar trebuie tot gradat facuta trecerea parca

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



stiu ca tb sa o fac gradat dar vroiam sa-i bag carnitza...
mi-a dat liber si la iaurt, mi-a zis sa-i dau simplu si ma gandeam cat de gras sa fie 2,8 % e bine?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput