Bulgarasi de ian-feb 2012 (16) Alaturi de Chri70!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Chri70 tinem pumnii sa fie totul bine ti e si micutului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

CHRI, ma rog pentru tine si bebelusul tau! Sa speram ca pana la urma totul va fi bine.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori si o juma de maseluta
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

Chri, doamne ajuta sa fie totul bine

fetelor, am pus pe mailul comun niste carti printre care Mama si copilul a lui Capraru si cea a lui Fenwick
a lui Fenwick e pusa pe 5 bucati ca e mare

daca mai aveti si voi ceva util urcati-le acolo

********************************************

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev049prs.png

16+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Iaura, ma bucur ca ti-am facut ziua mai buna

Fetele care au deja un bebe, am inceput sa ma uit dupa carucioare, de fapt am intrat in panica si am inceput sa ma uit dupa tot. Am insa cateva nelamuriri si evident apelez la experienta voastra
Pentru carucior, e mai bine sa caut carucior 3 in 1 sau sa iau separat scaunul de masina si sa cumpar carucior 2 in 1?
Voi cum ati facut la capitolul asta?
Separat de asta, sa mai cumpar cosmonaut, respectiv salopeta groasa pentru bebe? Trebuie sa nasc la inceput de februarie, o luna stiu ca nu e voie sa-l scoti afar si dupa suntem deja in martie cand teoretic nu e asa frig. Ma gandeam sa-i cumpar o paturica groasa , am vazut la un magazin de langa birou. E ca o pilota si se face ca un sacut de infasat si pot pune copilul acolo in cele zece minute cat o sa ies cu el la inceput.
Ce parere aveti?
Dupa nastere in casa trebuie sa-l tin neaparat cu caciulita?

Iertati-ma ca vin mereu cu puhoiul de intrebari

Nu stiu daca v-am spus dar pana la urma o sa nasc la Elias. Doctorita mea mi-a zis ca e cel mai bine acolo altfel oricat de atragator mi s-a parut Sanadorul am zis "pas". Oricum, financiar ar fi fost efort maricel si cum nici nu-mi puteau garanta fondurile de la casa de Asigurari si cum oricum la sfarsit mai bagau in plus si niste consumabile am zis ca mai bine ma las pe mana doamnei doctor.



eu am luat la mara (si il voi folosi si la flacau, chiar daca e rosu) un carucior de la chicco. 3 in 1(a costat cam 13 mil, sau 14 nu mai stiu). l-am folosit la maxim, am fost super multumita de el. mi-a placut ca pot monta scoica si in masina dar si pe scheletul carutului.

cosmonaut eu am avut si l-am folosit foaaarte putin. de 3 4 ori toata iarna, dar fimea era deja mai maricica si pricepea ce ii fac asa ca o imbracam cu 2 randuri de haine si o inveleam cu un pled d-ala gros cum zici tu. si nu sunt de acord cu faptul ca nu trebuie scosi din casa o luna. bine, na, daca ninge si e super frig.. il scoti mai rarut sau mai putin. in fine, vezi tu, cum simti atunci

caciula in cap eu nu ii voi pune. daca sunt 22- 23 de grade in casa, nu vad nevoia de caciulita

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

chri, hai ca o sa fie bine. asteptam vesti bune de la tine cat de repede. si spune-i lu` ala mic din burta ca nu vrem inca sa il cunoastem, sa mai astepte

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

eu nu sunt de acord nici cu infasatul, dar iar, consider ca e o decizie pe care o ia fiecare

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

da-ti si la mine contul comun si parola? Multam'


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori si o juma de maseluta
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Astazi am fost mai tacute :-)
Fetele, inca o ora si plec acasa de la birou, abia astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Chri...nu pot sa cred
Doamne ajuta sa se poata face ceva! Sunt multe femei care au stat cu colul scurtat si chiar cu dilatatie si au reusit sa treaca de 30 de sapt. Depinde de organism. Vai, asta e si temerea mea cea mai mare, un travaliu prematur.





Bianca ALEXIS-ARIAN (5/01/2009) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Biancabia, sa fim optimiste. Sigur se ocupa de Chris si Doamne ajuta o sa avem vesti bune in curand.

Carucior 3in1 folosesc majoritatea prietenelor mele dar vroiam sa ma asigur ca e cea mai buna alegere.

Mergi la inceput