Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 4

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marcella777 spune:

Amy25, da, iau progesteron intravaginal si sunt in 6 saptamani. Sa aiba vreo legatura progesteronul cu scurgerea mea? Mentionez ca nu a fost sangerare ci o scurgere maronie. Ce ma sperie este ca daca se intampla ceva e posibil sa nici nu-mi dau seama din cauza progesteronului care, din cate am inteles tine sarcina chiar daca sa spunem ea nu mai evolueaza. Sunt ganduri negre, stiu, dar imi este atat de frica...
Aredwynn, la tine a fost tot scurgere maronie sau sangerare? Eu am programare Joi la ultrasound. Sper sa primesc vesti bune.
A mai avut cineva crampe? Eu nu am mai avut de Sambata spre Duminica. Dar alea care au fost..foarte puternice..in zona uterului, zic eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

Marcela, a fost scurgere maronie deschis (culoare de genul cafea cu lapte), mai lichida decat o scurgere normala. Cate saptamani ai? Crampele sunt normale la inceput (cu conditia sa nu fie extrem de puternice si insotite de sangerari - ceea ce nu e cazul), embrionul se prinde de uter, apoi uterul se mareste...

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

buna fetelor

goldstuck bine ai venit! sarcina usoara si bebe sanatos
Marcella777 tin pumnii sa vii cu vesti bune de la eco si acea scurgere sa fi fost de la implantare
Vivela si mie imi spusese medicul din Ro sa fac dublu test si eu sincer chiar nu vreau sa-l fac, vorba ta un stres in plus. Oricum au fost destule rezultate proaste si bebeii au fost foarte sanatosi si invers...

pupici

Monica, fericita 11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

neatza scumpele burtici! poftiti la o cafelutza cu lapte!

noi ne pregatim de servici!

marcela, si eu am avut crampe mai tot timpul si dureri de spate! trebuie sa fie bine!!!!

fetelor, eu de la 6=7 dim nu mai pot dormi nici 5 min. Parca sunt ceas!!!!! iar seara pic lata!!!!! noroc de sotz ca se ocupa de baitza printesei si pregatirile de nani ca eu sunt leguma seara....

va pup cu drag, alerg continu, iar la serv nu am calc camdeodata!

o zi cat mai frumoasa!

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) printesa noastra, minune mica si 10+
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

buna,
vin si eu cu vesti bune, am luat rezulatul de la dry test si bebele meu are risc scazut de sindromul Down si Edwards , surditate/ hipoacuzie si fibroza chistica a rezultat ca nu sunt purtatoare suntem fff fericiti .

Mie mi-a revenit pofta de activitatile casnice, nu mai am acea lene pe care am avut-o plus ca sunt fff energica, asa ca fetelor dupa primul trimiestru o sa va reveniti si o sa aveti chef pt. orice.

In rest suntem ok in afara de insomniile pe care le am, adorm pe la ora 22 si la 3 gata somunl ma foiesc pana suna ceasul dimineata.

Strumfy cand iei rezultatul de la dublu test? iti tin pumni sa fie ok.
va pup .

13sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Salutare,

Am vazut ca sunt in listuta . Multumesc.
Eu am scris o vreme la bulgarasi ca inca nu se inchegase grupul asta, apoi am luat o pauza pentru ca mi-a fost ff rau si apoi am mers in concediu.
Dar acum m-am intors pe baricade.
Peste 2 zile implinim 15 saptamani. Eco de la 12 saptamani a fost ok - nu par sa fie probleme.
La noi sarcina a venit intr-un moment cand nimeni nu se mai astepta. Dupa ce cu greu am avut-o pe Carina, acum aproape 9 ani, am tot sperat ca mai vine cineva. Nu am vrut sa fac tratamente sau sa ma stresez pe subiectul asta si iata a durat aproape 9 ani .

Va pupacesc si va doresc o zi cat mai frumoasa

People are always blaming their circumstances for what they are. I don't believe in circumstances. The people who get on in this world are the people who get up and look for the circumstances they want, and, if they can't find them, make them. ~G.B. Shaw

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldstück spune:

Buna dimineata, fetele haideti la o cafea!! Si noi ne am sculat si ne bagam la treaba azi. Am de facut curat in toata casa si fetita mea vrea afara... vedem cum facem..
o zi faina sa aveti ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

noi vineri dimineata mergem la echo! abia asteptem. o sa/l iau si pe Finn cu mine, chiar daca nu va intelege mare lucru. azi l/am dus la gradinita prima data. A stat 1 ora cu copiii si educatoarele, iar eu pe hol. a venit la mine de 2 ori dar s/a dus inapoi la joaca. a si plans nitel. maine il duc iar 1 ora.

eu sunt extrem de obosita tot timpul, ma doare capul, si incepand cu ora 11 am o stare de greata care dureaza toata ziua. si un nod in gat care tine pana seara la culcare. este foarte neplacut.

Finn Constantine 15.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

buna,fetelor!
Am intrat sa va urez o zi usoara si fara neplaceri.
eu sunt bine, fara greturi,fara insomnii in plina organizare pentru inceperea gradinitei. Si eu cad rupta seara, noroc ca Rares sta mai mult pe la mama pana incepe gradi si nu sunt solicitata.
eu saptamana viitoare merg la gineco sa vada cum au iesit analizele de sange si urina...inca nu mi-am facut programare.


mami de Rares si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chitosenia spune:

Buna fetele mele dragi

Greturile m-au mai parasit dar in schimb somnolenta e in floare ...jur ca intr-o zi ma vor gasi dormind pe birou fara nici o problema .
Afara s-a mai racorit si ma incearca niste sentimente stranii legate de venirea toamnei ...as vrea sa treaca timpul mai repede ca niciodata sa-l vad pe strengar.
In rest maine avem petrecere ...

Pupiki pentru voi si pentru

Mamica de Bu minunat si de strengar +10

Mergi la inceput