Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 4

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Marcela, e prima ta sangerare? In cate sapt esti? Iei utrogestan intravaginal? Asta ar mai linisti putin lucrurile, caci e posibil sa se mai repete sangerarea.



Multumesc Bunului Dumnezeu!
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

am uitat.. si repaos la pat cateva zile



Multumesc Bunului Dumnezeu!
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_bi spune:

neatza fetelor ce faceti?
eu acu m-am trezit si am o durere de cap groaznica
azi sunt de dupa masa la lucru asa ca de dimi mai fac putina curatenie in casa

DIA-mami de bianca-andreea(19.10.2006)


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Buna fetelor. Eu nu am nimic de raportat. Saptamina viitoare merg la doftor, probabil eco si triplu test. Eu de data asta sunt super relaxata, nici nu ma simt insarcinata. Doar ca seara adorm la 9 pe canapea, nu mai vad nici un film, nimic. Pic lata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldstück spune:

Buna dimineata felelor, o sa fiu si eu de a doua oara mamica! Termenul va fi pe 16.04.2012. UM: 12.07.2011.
Am deja o fetita mica de 13 luni!
Ma primiti si pe mine in clubul vostru?

Multumesc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmin26 spune:

Buna dimineata si de la mine,va servesc cu o cafeluta......
Noi suntem bine asteptam cu nerabdare ziua de vineri sa mergem la control,am asa emotii mai ca la prima sarcina....

Crina,mami de baietel scump...
Lukas Christian

In sfarsit, suntem 3...!!!

Daruieste-i lui D-zeu inima si D-zeu iti va oferi cerul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

Marcela, am avut si eu problema asta intre saptamanile 6-9, de vreo 4 sau 5 ori. Bineinteles ca si eu m-am agitat. Pe net gasesti si ca e de rau si ca e normal, mai mult te ingrijorezi. Dupa primele doua dati cand s-a intamplat, am fost la medic si mi-a facut imediat eco sa vada daca e in regula sarcina. Era ok, dar mi-a dat duphaston (pe care nu am fost prea incantata sa-l iau, dupa ce am citit prospectul). Dupa ce am inceput sa iau, am mai avut scurgerea asta de 2 ori (o data in timpul trat si o data dupa), dar le-am asociat cu mers muuuuuult pe jos (am fost in concediu si ne-am plimbat de dimineata pana seara). Ideea la care vreau sa ajung este ca, daca mai apare, poate ar fi mai bine sa duci mai repede la medic, sa te asiguri ca ok. Daca nu mai apare, nu-ti fa griji. Atat cat e posibil, statul in pat ajuta si fara efort!

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Bine ai venit Goldstuk, sarcina cat mai usoara!

Fetelor, eu sunt mai puturoasa, abia acum sorb cafeluta, de obicei ma trezesc la 7 sa-mi fac Clexanul si apoi mai nitel. Deh...somnul de frumusete...
In rest raportez o stare disperata de foame si nu pot manca totusi mai nimic. Mau cam luat si ceva pofte, ieri am vrut salata boeuf si mi-a luat sotul din kaufland, dar n-am mancat prea mult caci era oribila
as manaca numai ardei copti, salate, fasole... sper ca nu v-am facut dar asta e starea mea.

Si nu stiu ce-ar putea fi, atunci cand stranut ma doare burta undeva in partea stanga, spre ovar sper sa fie ok, astept eco pe 13
sper sa fiti ok cu toatele si sa scapam de trimestrul asta cu bine



Multumesc Bunului Dumnezeu!
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

merci mult Strumfy.
presupun ca daca fac bitestul si e ok, nu mai fac si triplu test, nu?

mami de Rares si gravidutza 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

salutare

eu sa vad cum fac sa scap de bitest/triplutest. mie personal mi se par inutile si nerelevante. si scumpe. dr meu zice sa fac bitestul, ca el considera ca nu sunt motive sa fie ceva in neregula, ca e sigur ca o sa iasa bine, etc. pai si daca e asa sigur, de ce sa-l mai fac? eu ii propusesem sa fac direct amniocenteza, macar stiu sigur ce si cum. si de data asta nici n-o sa mai fiu asa paralizata de frica in ce priveste analiza asta, ca data trecuta, cand am crezut ca se intampla cine stie ce mare lucru. fix ca o intepatura mica, cred ca mai tare doare sa recolteze pt analize decat amnio.
e drept ca nu e chiar ieftina analiza, dar macar e de certitudine (copilul e ok sau nu), nu de probabilitate.
data trecuta imi iesise pozitiv triplu test la sd edwards. adica 1/327 sau ceva in genul, fata de limita lor stabilita la 1/364 parca (nu mai tin minte exact cifrele). si normal, pe analiza scria pozitiv. ulterior am aflat ca aceasta limita in fct de care se apreciaza pozitiv/negativ la unele spitale era de 1/364, iar la altele de 1/220 sau cam asa, deci mult mai mare. deci daca faceam analiza la un astfel de spital, triplu test al meu era negativ, adica bun.
a fost multa sperietura si bani aruncati pe fereastra.

Mergi la inceput