Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna dimineata.
Suntem la Ludus si am si eu timp un pic de calculator.
Deci MI.
Eu m-am simtit tare bine. Neasteptat...ma gandeam ca va fi un haos de nedescris cu atatia copii, dar a fost tare bine.
Mamici toate frumoase si niste femei extraordinare. Delfinasii -unul si unul. Taticii au socializat extraordinar de repede la un pahar de vin, de ziceai ca ei se stiau de 2 ani de pe forum, nu noi
1. Oana, Paul si Larisa. O familie tare frumoasa si la propriu si la figurat. Si niste gazde perfecte. Cred ca au ceva antrenament in spate. Oana relaxata, dar era si ea ca si mine, cu bunica care mai avea grija de Larisa. Paul- un simt al umorului f dezvoltat. Larisa, o frumusete, cu nite ochi albastrii, albastri. Curioasa foc si mancacioasa. Si nu sta locului o clipa, doar cand mananca mai pueat sa o prinzi intr-un moment de respiro. De fapt asa erau toti delfinasii.
Andreea, Andrei, Felix si Sebastian. Extraordinari!!! Asa mi-a placut de ei, sa vedeti cum stau amandoi cot la cot si au grija de copii. Deci Andrei e taticul ideal!! Si Andreea mamica ideala. Dar si delfinasii sunt cuminti si se joaca mult singuri. Doar Sebi are o pb cu scarile, le iubeste mult. Felix, e mortal cu freza lui si e atat de cuminte!! Dorm flacaii in orice conditii, in fiecare seara au dormit acolo langa noi la o poveste.
Adriana, Rebeca si Giani(sper ca am retinut bine numelui sotului) Ei au fost mai scumpi la vedere. Dar na, Adriana fiind insarcinata, se retragea mai repede la culcare, noi stateam la povesti pana noaptea tarziu. Rebeca e o frumoasa si o cuminte. Nu i-am auzit deloc gurita tot week-end-ul. S-au plimbat mult pe afara ei. I se vede burtica asa frumos
Macar am inceput...incet, incet va scriu despre toata lumea. Acum am un pic de lucru si continui mai tarziu

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze 1 AN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Andreea, numai muci si tusesc? Nu fac si febra? Eu ii dadeam oscillo si pt tuse ceva homeopat( dar nu mai retin cum se numea-numai maine iti pot spune), dar multe fete au dat Stodal. Si aspirat mult, mult. Hai ca treceti si de asta imediat

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze 1 AN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

paula, da, trebuie schimbat tonul. Nu tipat la el, dar clar nu trebuie sa i-o spui pe un ton mieros

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Bine v-am gasit in casa noua va cautam ca disperata

Fetelor, baietii mei au muci si tusesc, va rog sa-mi spuneti ce sa le dau, ca nu stiu aici medicamentele, azi am inceput sa le dau Oscillo. Mi-a adus matusa de la farmacie un sirop Revigrip, desi ea i-a zis farmacistei ca pustii au un an ea i l-a dat desi am vazut peinstructiuni ca se incepe de la 2 ani.Merci

http://www.facebook.com/pages/MyTwinBeads/196070730443879
http://mytwinbeads.blogspot.com/

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010



Andreea, iti zic ce ne-a zis noua pediatra, acum vezi si tu daca le dai sau nu

pentru raceala mereu am folosit imunorezistan junior, conform indicatiilor de pe prospect.

acum Andrei a fost ragusit si ne-a dat extras de coacaz negru, cate 11 picaturi (adica cate kg are, atatea picaturi) de 2 ori pe zi (nu seara) si homeovox de 5 ori pe zi, dizolvate in putina apa, cu jumate de ora inainte de masa

pentru muci - formula 31 pentru mucisori cate 3 granule de 3 ori pe zi sau sinupret sirop, daca are nasul infundat si nu curg mucii, ca sa il ajute

Andrei nu a tusit, asa ca nu stiu...poate tusesc de la muci, ca se ineaca?

sanatate multa

aa, si cand a fost racit imi mai zicea sa ii dau corizalia, asta e tot homeopat.

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Hello fetele!!

Bine v-am regasit in casuta noua!!
Problema 1 pe ziua de azi: vreau si eu pe mailu comun :). ca de cand nu mai am mailu meu vechi (problema de parola :(), nu am mai intrat .
Problema 2: Cris, nu esti singura cu copil nervos, marait, plangacios noaptea.I-au dat 3 masele si noaptea plange, urla in somn.m-am mutat singura cu el in pat, da de unde naiba somn, sa se fataie toata noaptea si mi-e frica sa nu cada din pat.azi dim la 5 abia l-am prins in ultima secunda de un picior :D.acu doarme, ca doar a avut o nopate nebuna...
Ma duc sa recuperez din urma..

PS: sunt rupta de oase de zici ca am carat pietre de moara.

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Fetelor am notat, multumesc, azi trimit barbatul cu listuta.
Am terminat formula din Ca si am luat aici Humana, parca fac mai moale decand am schimbat laptele, voi ce lapte mai dati copiilor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Andreea, eu ii dau LP Hipp.


Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze 1 AN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Sanatate bolnaviorilor!

eladea, bamboletta, si pe mine ma apuca jalea cand ma gandesc ca Elise incepe caminul indata. Ea o sa fie in grupa pregatitoare deci trebuie sa tragem sa nu lipseasca prea mult. Cat a stat acasa nu a fost racita, a avut doar un episod de 2 zile de febra, atat. Asa de bine a fost...

Dragaica, pt muci: ser fiziologic in nas si aspirat (Sterimar, Nazomer). Pt tuse: stodal (homeopat), eurespal (tuse productiva), paxeladin (tuse seaca). Daca fac si febra: Nurofen, Panadol, supozitoare cu paracetamol. Nurofen poti sa le dai daca ii doare gatul (de la tuse).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Dragaica, noi folosim Nan3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senty_mary spune:

neata delfinariu

Andreea noi folosim Aptamil Junior.-am ratoii sa le treaca raceala ca noi abia am scapat de ea.

Mergi la inceput