Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ce sa-i fac, ca e tot treaz... Of, ce nu-mi place.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Neata

Va invit la o mare de tot si cate o

sper sa nu se trezeasca piticania intre timp...sunt rupta de somn si de azi la munca s-a trezit pe la 6 jumate si ma tot cauta, am stat sa il adorm, si apoi mi-a sarit mie somnul. mi-am dat seama ca nu avem nimic in frigider sa ii dam de mancare sa ii dam dimineata, asa ca m-am ridicat sa ii fierb paste. acum sunt la cuptor cu branza si ou

intre timp am citit si eu din urma, ca aseara nu m-a lasat puiul de zmeu iar la Sighi am ramas iar fara net , nu stiu de ce nu merge cardul ala de ORange cum trebuie...

asa....ne-am intors si noi acasa, plin de rasfat dar nu mai vrea in brate ca inainte, merge de manuta sau alearga singurel. cand e periculos ii zic da manuta si mi-o da cumintel. trebuie sa ii fac instructaj la bona sa nu mi-l mai ia in brate, eu i-am explicat ca ma doare spatele si nu mai pot sa il iau si a inteles...cand a vrut el

face multe rele, rele...la Sighi i-am zis sa nu rupa florile bunicii, ce credeti, cand m-am dus spre el sa il iau de acolo, a rupt repede floarea, ca oricum stia ca il cert apoi l-am pedepsit sa stea in patut si el se juca si radea la mine. eu ma chinuiam sa fiu serioasa, ii ziceam ca e pedepsit, el iar isi cauta de treaba...pana a venit bunica sa il salveze

a fost cu bunica pe strada, frumos de manuta, ce mai, baiat mare

drumul a fost chinuitor, e groaznic pe DN1, iar Andrei cand ne-am oprit pentru papa numa in plansete a tinut-o si la fel pe masina pana am trecut de podul de la Busteni. el nu doarme decat daca se merge lin, daca ne oprim are senzori

aseara iar a facut circ, de muream de ras, dar si de nervi...l-am lasat in funduletul gol, ca sa ii treaca iritatia, si se ducea numa pe hol, langa trenulet sa faca pipi si apoi zice apa ori kaka, oricat ii zic eu pipi

Bumbleeblee mor de ras cand postezi tu sa iti fie de bine iesirea

fug

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Neata!

Racusor, multumesc pt cafea, e tare buna!

Sasha de 2 zile se trezeste la 7.30, nu la 6.30 cum isi facuse un bun obicei. Ce mult conteaza o ora Asa sunt si eu fresh

Astazi vine mama si o sa am si eu mai mult timp.

Va pup! Sa aveti o saptamana frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Anca pt mine conteaza si juma de ora. Daca se trezeste la 7 jumate sunt zombi. Daca se trwzeste la 8 n-am nici o treaba.
Azi s-a trezit la 8 pt lapte si apoi a mai motait juma de ora. Eu ma bucur, ca dIseara iesim in oras si poate adoarme inainte sa plecam, ca ramane cu soacramea si o gasec treaza si cand ma intorc..
Racusor mersi de cafea si bine ati venit. Nu deschide mailul :)))

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

neata si de la noi!

na, ca a venit ziua de luni si ne-am intrat in rutina...tati s-a intors la munca...noi tre sa mergem pana la gradi azi...cred ca v-am mai zis, da am niste emotii... Filip inca mai are ceva mucleti si mai tuseste, desi ii dau Eurespal...trebuie sa vorbesc iar cu medicul...

cristina, vroiam sa te intreb: ce face Vladut cand e treaz? se fataie in pat? sta cuminte? povesteste? el te vede/aude? stie ca esti treaza? poate ar trebui sa incerci sa te faci ca nu-l auzi/vezi si sa incerci sa dormi( nu sa scrii mesaje, ca asa iti sare somnul...)..zic, nu stiu... te pup si incearca macar ziua, daca nu noaptea, sa tragi cate un pui de somn impreuna cu el...uffff...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP

ALBUM NOU

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

'neata mamici cu pitici.
Eu va citesc dar nu ajung sa scriu mai nimic...ufffff
Noaptea trecuta l-a apucat insomniile si pe N. Am mers la baie cu el in brate ca urla cum vedea ca plec din pat. Dormea iepureste.
Michelle, cat esti de harnicuta!
Cris, cand pleci la mare? Trebuia sa plecam si noi tura 2 la mare dar nu mi-am mai facut curaj ca ma simt asa sfarsita....
Va imbratisez dragelor!
Tin azi forumul deschis poate reusesc sa mai scriu...

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://picasaweb.google.com/roparo/CopiiNectarieLuna5#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

'neata

Alice, cum ii ingramadesti mesele Marei cand se trezeste la ora 11? Imi amintesc ca acum vreo 2 sapt. ai pus link la niste jucarioare cu magnet. Eu am inceput sa fac curatenie in camera Elisei si am dat peste asta: www.teora.ro/cgi-bin/teora/romania/mbshop.cgi?database=16&action=view_product&productID=6543&category=06" target="_blank">Ma joc cu magneti-culorile. Noi avem 2 din colectie, culorile si animalele domestice.

nela, sa va fie de bine vacanta.

crispro, aceeasi curiozitate am si eu, ce face cat e treaz? Oare ce il deranjeaza de se trezeste si nu mai adoarme la loc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Bine v-am gasit in casa noua va cautam ca disperata

Fetelor, baietii mei au muci si tusesc, va rog sa-mi spuneti ce sa le dau, ca nu stiu aici medicamentele, azi am inceput sa le dau Oscillo. Mi-a adus matusa de la farmacie un sirop Revigrip, desi ea i-a zis farmacistei ca pustii au un an ea i l-a dat desi am vazut peinstructiuni ca se incepe de la 2 ani.Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Neata

Vin si eu la cafea de vreo 3 nopti de trezeste la 4 pt si apoi maraie din ora in ora pana la 8 cand se trezeste de tot cred ca maselele sunt de vina e umflat

Nu stiu ce ma fac cu cataratorul meu...e inebunit sa se catere peste tot..impinge scaunele si apoi vrea sa se urce..pe mobila pe pat pe masa nu de putine ori mi-a stat inima cand l-am vazut unde e catarat

Paula-conteaza f mult tonul vocii..asa era la noi cu Antonia pe sot il asculta pe mine nu...acum are momente nu ne mai asculta pe nici unu e f incapatanata

Racusor-bine ati revenit...imi place ca te tii tare cu Andrei...faci f bine...pe mine uneori ma bufnea rasul si uite asa nu ma mai lua in serios cand vb cu ea

Puiutz-la multi ani fericiti

Rodyka-asteptam sa ne povestesti cum e cu mami

Eladeea-offf multa sanantate...deja ma gandesc cu groaza...acus incepe Antonia gradinita si iar incep racelile

saptamana frumoasa va doresc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Andreea-pt tuse le poti da stodal care e tot homeopat...racusor zicea de imunorezistan junior si formula 31 pt muci...multa sanatate

Mergi la inceput