Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(35)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Martuza, prin ce ati trecut mai mamica draga ! Pupam manuta accidenta si copii muciosi sa le treaca !
Adipapazi,Lorin, sanatate multa la puiuti !
Patrick felicitari pentru primii pasi !
Toma e in greva de vreo 4 zile -refuza piureul de legume. Sper sa fie doar vreo toana si sa isi revina .E drept ca a avut parte de mai multe schimbari- are o bona noua, a revenit acasa dupa 5 saptamani la bunici , si sper ca aceste schimbari sunt cauza mofturilor lui.
Apropo de imunizare- eu o sa incerc cu oscilo 1 data pe saptamana si apoi mai vedem.Anastasiei i-a mers f bine septilinul dar acum i-am cumparat un sirop -G3 . Sper sa nu vina cu prea multi crocobauri de la gradinita .
Legat de mancare, eu inca ii blenduiesc. Astazi am rugat-o pe bona sa ii zdrobeasca galustele cu furculita. Voi cum faceti galustele pentru bebei ?

La multi ani mamicilor sarbatorite astazi- Beatrice , Geniuslamb , Iris !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

salutare barlog!
si noi tot la papa blenduit suntem.
insa ii dau in mana biscuite sau mar sau paine sau covrig si rade din el cu incisivii centrali de sus - pentru ca numai pe astia ii avem la purtator! Stau sa iasa si incisivii laterali ( dar tot de sus!). Jos inca este GOOOOOOOOOOOOL! I-am dat si orez cu lapte neblenduit si pilaf de orez cu legume neblenduit si mananca cu placere!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

bineinteles ca lucrurile s-au complicat azi-noapte

Antonia a reusit sa adoarma doar pe la 1 noaptea, iar la 1.30 a venit Miruna dogorind la noi in camera, avea 39.4

deci alerg dintr-o camera in alta, mai am un pic si ii dau Mirunei cu calgel in gura si Antoniei echinaceea, era sa bag rufe la spalat dar m-am trezit la timp, samd

va pupacesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Din acelasi film: am dormit azi-noapte de la 5 si ceva la 8.30. SI acum sunt dizzy rau, da' rau de tot. Nici printesa nu doarme, ce mai, e o veselie maxima!

Sanatate multa puilor bolnaviori!

Mami de printesa Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

raportam si noi bebe Patrick cu febra
Sanatate puiutilor!

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

si noi halim inca blenduit
dar cum: fructele le dau pe razatoarea mica, bananele si avocado le pasez cu furculita, legumele la blender sau la robot unde ies un pic mai mari decat la blender, le fac si si, daca vad ca fac mofturi le mai bun o data la blender, carnea numai la robot, ca la blender nu se toaca bine
bucatele manca numai de banana sau alte fructe si painica, molfaie biscuiti si covrigi, ca numai Robi are 2 dintisori mici, Razvi e chel ca un mosulic
pufuletii nu le plac, isi fac greata, nici nu insist


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Buna! Nu am mai intrat de cateva zile, asa ca am de recuperat. Dar, ca sa fiu sigura ca nu ma cheama inainte sa termin, va sugerez ceva: http://www.kuponiada.ro/deal-1020.html.
Acum doarme, dar nu o las prea mult singura, ca e in patul mare si stiti ce accidente se pot petrece... Acum ma gandesc ca abia a adormit si imi permit cateva minute de fuga de langa ea. Pupici!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Gata, am citit! Imi pare rau ca aveti copii bolnaviori, sper sa nu fiu in ipostaza asta prea curand... Azi m-a disperat la plimbarea de dimineata, nu a vrut sa adoarma in niciun fel, asa ca am adus-o acasa. Am pus-o in tarc, incat sa il votez pe Robert de Ral-eli si am vazut ca seful meu ma ruga sa ii traduc ceva din germana si am zis sa nu il las sa astepte prea mult si ca asa cum mandra m-a zapacit pe mine ca nu vrea sa doarma, asa o zapacesc si eu pana sa o adorm. Si a urlaaaat... cand ma infig in ea ca sa urle cat o vrea, cand mi se face mila si ii spun ca vine mama imediat. Adevarul e ca sunt cam nervoasa in ultima vreme, astfel incat sotul da vina pe faptul ca sunt mai NF ca inainte. Si imi spune sa las totul si sa vin sa ma linisteasca putin :)

Papa ii dau neblenduit, dar fructele daca i le dau direct din fruct dureaza mai mult si fac si zeama pe jos de la anumite fructe, asa ca prefer sa i le dau pe razatoarea de sticla si sa le amestec cu cereale si iaurt/branza pasata cu lingurita. La legume de o bucata buna de vreme i-am dat numai din mana, bucatele, ca si galbenusul si carnea, indiferent daca e de vaca, pui, ficat etc. Mananca fara probleme, dar cam putin, ca nu mananca repede. Chiar ma gandeam daca sa mai fac o incercare si sa le blenduiesc iar, sa vad cat mananca.


Nasa mea ii da colostrum baiatului ei si e tare multumita, ca inainte racea des. I-a recomandat o alta mamica, la fel de multumita. Eu nu ii dau nimic deocamdata, ca a fost sanatoasa tun. Doamne ajuta si in continuare!

Mai vorbim, ca mi-e teama sa mai stau, ca am adormit-o de ceva timp si mi-e sa nu misune prin pat, ca din cand in cand ma mai cauta sa mai ia o dusca de laptic si daca nu sunt, gata-i somnul. Pupici tuturor!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Noi papam tot blenduit, ca printesa n-are dinti, e stirba ca o babuta, se hlizeste cu gingiutele la vedere. E atat de dulce!!!
Pana la bucatele e drum lung tare la noi...

Mami de printesa Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Amelia: Nu iti face griji, scumpa ta e oricum mezina forumului, asa ca e firesc sa fie mai fitzoasa, ca mai are de crescut pana sa ii ajunga din urma pe ursuletzii mai grabiti. Asta pe langa faptul ca fiecare copil are propriul ritm de dezvoltare.

Noapte buna, dragelor!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput